Смяна на Акумулатор

Техническа информация, промоции, проблеми, въпроси, оплаквания, доволни клиенти - всичко на куп в новия кът.
teleport
редник
редник
Град: София
Кара: 307SW 1.6 HDI 110, 308 Feline 2.0HDI BVA6, Grand Cherokee Limited 2.7 CRD
Been thanked: 28 times

Смяна на Акумулатор

Мнениеот teleport » пон ное 10, 2014 10:12 pm

Здравейте,

Днес се поинтересувах за смяна на акумулатора на пежото в ТСК-3 ( София, ботевградско шосе ). Служителят на 'резервни части' ме изненада с условията:

1. Гаранцията на новия акумулатор важи САМО ако бъде сменен в ТСК-3.
2. Монтирането на новия акумулатор ще струва 'около 20лв'.

Купил съм 3 акумулатора от СФА и подобни условия не е имало.
Изискването беше ако си го монтирам сам, да закарам след това колата за проверка и заверка на гаранционната карта ( безплатно! ).
Също така за първи път ми се случва закупуването на нов акумулатор да върви със задължителен и допълнително платен монтаж.

Въпроса: наистина ли са такива условията за закупуването на акумулатор от СФА?
"Българската прах - най яката прах на света" :metal:

Потребителски аватар
hrbaev
сержант
сержант
Град: Бургас
Кара: PEUGEOT 307 SW 2.0 HDi 90, PEUGEOT 206 1.4 HDi
Has thanked: 19 times
Been thanked: 35 times

Re: Смяна на Акумулатор

Мнениеот hrbaev » вт ное 11, 2014 7:53 pm

В СФА Бургас е (беше) 12 лв монтаж и замервания, казах че ще го монтирам сам и ще дойда за заверка каква ще е цената отговорът беше пак 12 лв познайте дали си купих от там
Краят на света не и в Бургас тук носим АДИДАС

Потребителски аватар
Lambar
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: passat B5 , 407 2.0HDi delphi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 45 times

Мнениеот Lambar » ср ное 12, 2014 12:24 am

Много умно браво !

Ти като си направиш сервиз ги пускай да си ги монтират сами и при тебе само за заверка безплатно :lol:

12лв не е много просто ти нямаш пари :eho:

Потребителски аватар
Danda69
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Радомир
Кара: 205 GT 1.6 TU5JP;205 1.9 DKZ automatic,306 1.6 XT комби
Has thanked: 469 times
Been thanked: 857 times

Мнениеот Danda69 » ср ное 12, 2014 1:38 am

Тук не си мерим парите , нито колите .......
Пежо , или която и да е друга марка не произвежда акумулатори , така че понятието "оригинален" акумулатор няма никакъв смисъл . Защо да го купувам от тях при положение , че ми искат повече пари от всички наоколо , а дават същата гаранция , като всеки друг на пазара ? И никъде другаде не вземат пари за замерването и попълването на гаранцията .
А ако ти имаш пари в повече - дай и на нас бедните .
Мойто Пежо , най-хубавото

Потребителски аватар
murfito
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: PEUGEOT 406 Coupe 2.2HDI Platinum; PEUGEOT 807 SV 2.2HDI; PEUGEOT 106 1.5D; PEUGEOT 1007 1.4HDI
Has thanked: 136 times
Been thanked: 412 times

Мнениеот murfito » ср ное 12, 2014 2:08 am

Промоционалните цени на акумулаторите в СФА са много добри за акумулатори от същия клас. Купувал съм акумулатор от АМК без техен монтаж, дори без замерване на зареждането и без заверка на гаранцията. Само с фактура. Изрично попитах за тези неща. След време се наложи гаранционна смяна. След две разходки до Божурище, смяната беше осъществена.
Око за око, паста за зъби!

Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

Производство и продажба на едро и дребно на вина от собствени лозя.

Потребителски аватар
hrbaev
сержант
сержант
Град: Бургас
Кара: PEUGEOT 307 SW 2.0 HDi 90, PEUGEOT 206 1.4 HDi
Has thanked: 19 times
Been thanked: 35 times

Мнениеот hrbaev » ср ное 12, 2014 10:06 am

Извинявам се предварително, че ще спамя темата но искам да се обърна към паралията
Колега Lambar явно искаш да си мерим п.. ачките, въпроса е принципен при обявена цена 134 лв (по спомен) 12 лв са почти 10% което е много сериозна надценка в моят случай колата беше със свален акумулатор и пред вкъщи, ако си поне малко запознат с модела 307 трябва да знаеш, че си е играчка да смениш батерията след като аз съм свършил тази процедура ми се струва нелепо цената за замерване на тока от динамото за да важи гаранцията да е същата като на монтажа и замерването ти като си купиш телевизор плащаш ли на някой да ти напише гаранция или да ти замери напрежението в контакта. Отделно мисля, че надценката която слагат трябва да включва тази услуга.
Ако те интересува си купих акумулатор с повече от 1/3 по скъп но поне знам каква марка е и не беше необходимо да плащам за да ми напишат гаранция от 3 години най-вероятно са ми ги включили в цената ама то и това си е майсторлък.
Хубав ден от мен.
Краят на света не и в Бургас тук носим АДИДАС

Потребителски аватар
NAVIGATOR_
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 307SW 2.0HDi 110h.p. FAP '04, вози се в Corsa C 1,0i '02
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1280 times
Контакти:

Мнениеот NAVIGATOR_ » ср ное 12, 2014 10:11 am

Danda69 написа:Пежо , или която и да е друга марка не произвежда акумулатори , така че понятието "оригинален" акумулатор няма никакъв смисъл . Защо да го купувам от тях при положение , че ми искат повече пари от всички наоколо , а дават същата гаранция , като всеки друг на пазара ? И никъде другаде не вземат пари за замерването и попълването на гаранцията . . .

Понятието "оригинален" идва от там че е произведен за PSA групата и е от същата марка която се ползва за оригинално вграждане.
Цената спрямо гаранцията може и да е съизмерима с другите но параметрите и особенно пусковия ток не е.
За замерване на зареждащото напрежение не е нормално да се вземат пари, но смяната си е труд който е нормално да се заплати по един или друг начин.
Поздрави.

Потребителски аватар
murfito
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: PEUGEOT 406 Coupe 2.2HDI Platinum; PEUGEOT 807 SV 2.2HDI; PEUGEOT 106 1.5D; PEUGEOT 1007 1.4HDI
Has thanked: 136 times
Been thanked: 412 times

Мнениеот murfito » ср ное 12, 2014 11:28 am

По спомен основната цена на 75Ah (извън промоцията) е около 220лв. при промоционална 175лв. Дайте ми няколко примера на други марки с пусков ток 800А. Масово са от 640 до 720А, като цените са с разлика около -20лв. при по-евтините варианти и около +100-130лв при по-скъпите. Сравнете основните цени на българските акумулатори и ако прецените, че разликата от 10-15лв си заслужава да вземеш "висококачественото" родно производство, го направете. Освен това имаше и вариант при връщане на стар акумулатор отстъпка от цената на нов с 10лв или 10% по спомен и 10% отстъпка за аксесоари. Така, че да ти вземат 12лв за смяна и заверка, не болка за умиране.
Око за око, паста за зъби!

Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

Производство и продажба на едро и дребно на вина от собствени лозя.

Потребителски аватар
sampo
редник
редник
Кара: Berlingo BlueHDi 100
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Мнениеот sampo » ср ное 12, 2014 3:59 pm

Стар негоден акумулатор с течността при тегло 18-20кг. струва към 25лв. и отстъпката от 10лв. за продавача е надбавка от още 10-15лв. :mrgreen:

http://www.bgscrap.com/

Потребителски аватар
Lambar
лейтенант
лейтенант
Кара: passat B5 , 407 2.0HDi delphi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 45 times

Мнениеот Lambar » ср ное 12, 2014 7:33 pm

Нищо лично към hrbaev , аз говоря принципно .
Както каза за да се смени акумулатора на някои коли трябва поне 20 мин работа . Е защо да са
безплатно тези минути ? Защо , кое го налага ?
Дай ми един пример с такъв магазин .

Ти си го монтирал сам , можеш и ти е лесно . Сервиза от къде може да е сигурен ,че човека който си монтира сам акумулатора не е дал накъсо или не е обърнал клемите примерно казвам.

Върни се в “Кът на СФА”