Смяна на съединител

Потребителски аватар
Fdex
сержант
сержант
Град: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9jtd
Been thanked: 5 times

Re: Смяна на съединител

Мнениеот Fdex » нед мар 28, 2010 9:28 pm

Кой тампон? На жилото ли?
Maina TEAM

Потребителски аватар
Fdex
сержант
сержант

Мнениеот Fdex » пон мар 29, 2010 6:24 pm

Днес смениха и жилото на съединителя с ново оригинално и всичко вече си е както трябва. Скоростите влизат перфе :evalata:
Maina TEAM

Потребителски аватар
Fdex
сержант
сержант

Мнениеот Fdex » пет май 07, 2010 11:55 am

Не ми се ще, ама пак ще трябва да си вдигна темата с прословутия ми съединител :(
След всички процедури през които минах забелязвам следното: когато запаля сутрин се чува едно тракане от към съединителя. Когато натисна педала до долу спира, но пусна ли го продължава. Позагрее ли намалява значително и е трудно доловимо въпросното тракане.

Някой идея има ли от какво може да е? Мен ме съмнява лагера, но не трябва ли при натиснат педал да трака ако е от него? Вече навъртях 3000 км. и промяна няма. Всичко друго обаче си е наред. Скоростите си влизат нормално, педала си е екстра, само тракането си седи :?
Maina TEAM

Потребителски аватар
Sashk0
лейтенант
лейтенант
Град: Софията
Кара: 16V
Has thanked: 37 times
Been thanked: 14 times

Мнениеот Sashk0 » пет май 07, 2010 12:17 pm

Тракането вероятно ти е от лагера,но не този на съединителя а този от вътрешата страна на кутията който е накрая на първичния вал. Между 30-35лв. струва в СФА и е силно препоръчително да се смени,въпреки че много хора твърдят отбратното...но като се разбие повечко вала започва да има много голям луфт в следствие на което къса семеринга - изтича ти маслото от скоростите - пре*бава ти съединителя... а ако покараш малко без масло може да стане и още по голяма беля :(
пп. не е догадка това .. имах същия проблем и при мен стана всичко по горе описано :bushon: - това разбира се ако ти трака този лагер който си мисля... но така като го обясняваш...точно на него ми прилича.

Потребителски аватар
Fdex
сержант
сержант

Мнениеот Fdex » пет май 07, 2010 12:46 pm

За смяната му обаче ще трябва да се сваля кутията май...
Но интересно, че преди смяната не го чувах :?
Maina TEAM

Потребителски аватар
Sashk0
лейтенант
лейтенант
Град: Софията
Кара: 16V
Has thanked: 37 times
Been thanked: 14 times

Мнениеот Sashk0 » пет май 07, 2010 2:51 pm

Ти мани че ще трябва да се сваля... ми ще трябва и да се отваря даже :( значи виж сега... ако ти е от скоро този шум... и ако е това което аз си мисля,при мене трака така около 2 години преди да стане белята .. така че ако сега ти е дошло до гуша да даваш пари по майстори,може да почака дори и една година,нищо няма да му стане.Това което става е което ти казах по-горе и то става вече като стане много много зле лагера,така че карай спокойно за сега,но го имай предвид за по натам :)

Потребителски аватар
kalinveliki
сержант
сержант
Град: Плевен, Враца
Кара: Ситроен САКСО 1,5Д
Been thanked: 6 times

Мнениеот kalinveliki » нед май 09, 2010 10:32 am

При мен беше и е същата работа, но като смених скоростното масло тракането намаля. Проучих мненията и много колеги са така, почти всички си карат така.
Предлагам услуги с винтова преса до 5 тона за Плевен (избиване и набиване на шарнири и др.). Калин - 088__71__94__012

Потребителски аватар
pepeto83
наборник
Град: Plovdiv
Кара: 307 sw 1.6 HDI 110

Мнениеот pepeto83 » пет яну 20, 2017 3:35 pm

Аз преди 3 месеца сменях съединител, номер: 600 0084 00 лук, и съм минал около 4500км и досега, нямам проблем или оплкване. Но смених всичко съединител с маховик и лагери. според мен е до частите,а не до сервиза.

Потребителски аватар
revizora
лейтенант
лейтенант
Град: Бургас , Стара Загора
Кара: peugeot 309 , 106 , 206 , 307 , Skoda Oktavia 2015
Has thanked: 6 times
Been thanked: 42 times

Мнениеот revizora » ср фев 08, 2017 10:19 am

И аз имах същият проблем , смених жилото и всичко заспа , жалко че заради прецаканото жило скъсих доста живота на съединителя !
Купи си хубаво жило , че механизма е пластмасов и евтините нищо не карат
По принцип при смяна на съедонител аз препоръчвам и ново жило , слабо място е
С ново жило и съединител Валео сега и с ръка мога да го натискам , много приятен е за каране
Всяка кола може да се движи бързо , но дали може да спре навреме! Колеги , спирачките са на първо място !

Потребителски аватар
S16fan
наборник
Град: Казанлък
Кара: Пежо 106 sport

Мнениеот S16fan » чет апр 27, 2017 11:31 pm

Здрасти колега имах същия приблем слек смяна на съединител и при мен се оправи по много странен начин както ти е жилото минава през мотвилката и след това се закача но там има една гъмичка и метална шайба махнах гумичката и го закачих така само с шайбата и нещата станаха надявам се да съм полезен

Върни се в “106”