Добрите сервизи за Пежата

Всички теми за магазини за части, застрахователи, бензиностанции и т.н. тук!
Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 3894 times
Been thanked: 5237 times

Re: Добрите сервизи за Пежата

Мнениеот NVG » чет сеп 07, 2017 1:42 pm

Zlatarov написа:Някой с някаква идея, защо телефоните на Алекс са изключени?

В отпуск е до 11.09.17г.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
vvulevv
наборник
Кара: Peugeot 407 2.0 HDI 136hp (2006)
Has thanked: 4 times

Мнениеот vvulevv » чет сеп 07, 2017 2:10 pm

Само да добавя още 1 въпрос.

По отношение на Дискал Транс видях, че имат 2 офиса - Изток и Запад.

Някакви препоръки ? Или и двата стават. Понеже четох за Боби, той ли е конкретния човек, когото да търся или като цяло персонала там ?

Потребителски аватар
Зайо Байо
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 Saloon 2.0 16V 132 hp RFV 97г. China Blue SV Executive
Has thanked: 133 times
Been thanked: 154 times

Мнениеот Зайо Байо » чет сеп 07, 2017 3:17 pm

Това е темата за дискалтранс. И да, ако искаш да намразиш колата си Борислав Лилов е правилния човек :udri:
Постъпката е винаги избор. Тя го прави човека такъв или онакъв. Там сме целите каквито сме.

Потребителски аватар
vvulevv
наборник
Кара: Peugeot 407 2.0 HDI 136hp (2006)
Has thanked: 4 times

Мнениеот vvulevv » чет сеп 07, 2017 3:20 pm

Зайо Байо написа:Това е темата за дискалтранс. И да, ако искаш да намразиш колата си Борислав Лилов е правилния човек :udri:

Да, сега прочетох и темата за случките, които са се случвали там и честно казано се отказах от този сервиз..

eoeoe
наборник
Кара: 308 1.6I 16V VTi (120 Hp) 5d, бензин, 2007 г.

Мнениеот eoeoe » пон сеп 11, 2017 12:46 pm

Здравейте,

Извинявам се предварително за видимото невежество.

На кратко, карам 308 1.6 VTi бензин, 2007-ma (първа кола), и от това което разбирам и ми казаха, изглежда, че трябва да се сменява ангренажната верига.

При студено палене и в свободна предавка, колата поддържа високи обороти за кратко време (1500), докато в един момент започва да тресе силно. След като я изгася и запаля на ново, всичко е нормално. Общо взето, всеки път като се кача в колата, трябва да я паля два пъти.

По време на движение, колата често губи мощност и се "спъва", като най-много се случва на 2-ра и 3-та предавка. Също така, преиодично излиза грешката "Depollution system faulty", светва лампата за двигателя, включва се перката на двигателя (която работи и 2-3 мин след изгасване на колата), и колата става трудна за каране. Губи още повече мощност, и се спъва постоянно.

След 2-3 запалвания обаче, проблемите изчезват един по един. Първо колата се връща към нормално движение, после перката спира да работи, и грешката изчезва. И така до следващия път в който пак се случат абсолютно същите неща.

Ходих при гореспоменатите Дискал Транс. Първо беше проблем с катализатора, и трябваше да оставя колата за повече време от колкото ми се искаше в сервиза им. В последствие, като стана време да си я взимам, се оказа че катализатора не е бил проблема, а е трябвало да се сменят бобините. Хубаво де, се тая. На другия ден обаче - абсолютно същите проблеми. Не пали както трябва, спъва се, та и грешката пак си излезе. Връщам я при Боби в Дискал Транс - гледа я, прави и някви неща по софтуера, три грешки и т.н., ама в последствие каза, че ще трябва смяна на веригата (след като аз го споменах, между другото, тъй като вече се бях ровил и чел). Проблема е, че му звъня от три дена насам, и немога да се свържа да го питам кога мога да му закарам колата, и колко време ще отнеме ремонта... Явно не му се занимава с мене на човека. Както и да е.

Наближава зимния сезон и ми трябва колата да е здрава за тогава. Знам, че този ремонт отнема време, обаче наистина съм за никаде без кола, и ми трябва да се свърши колкото се може по бързо. Каде бихте ми препоръчали да отида? Алекс Девил, може би?

Потребителски аватар
pepy1
лейтенант
лейтенант
Кара: peugeot 306XR комби 1.9D66kw
Has thanked: 26 times
Been thanked: 165 times

Мнениеот pepy1 » пон сеп 11, 2017 2:43 pm

Това е едно от местата, не взима ефтино, но работи качествено. Няма да имаш момент да не вдигне телефона. Ако е направил грешка ще я поправи. Такива са ми впечатленията от там!

eoeoe
наборник
Кара: 308 1.6I 16V VTi (120 Hp) 5d, бензин, 2007 г.

Мнениеот eoeoe » пон сеп 11, 2017 3:37 pm

Звучи супер. Колко бързо работят?

Потребителски аватар
pepy1
лейтенант
лейтенант
Кара: peugeot 306XR комби 1.9D66kw
Has thanked: 26 times
Been thanked: 165 times

Мнениеот pepy1 » пон сеп 11, 2017 10:04 pm

Зависи от много фактори, обади се по телефона , направете си уговорка и така. Все пак е хубаво да се види на място, за да не стане като предния ти случай! Това е, ама не е това, ама ...

kosmopoliten
лейтенант
лейтенант
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 24 times
Been thanked: 81 times

Мнениеот kosmopoliten » вт сеп 12, 2017 7:45 pm

И питай за цената и времето за ремонта. Правил съм смяна на верига, сваля се мотора и не е бързо и евтино. Трябва и спец инструмент. Този двигател не е за всеки сервиз!
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC 3броя, Peugeot 206 пет броя, Peugeot 206SW три броя, Peugeot 206CC пет броя, Peugeot 307SW три броя, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И др.

Avomay
наборник

Мнениеот Avomay » чет ное 16, 2017 2:29 pm

vvulevv написа:Здравейте,

Току що изчетох цялата тема, но като цяло има по няколко мнения за последните 10 години, откакто я има.
От всичко прочетено до тук си харесах 3 места в София:

1) http://www.diskaltrans.com/

2) http://alexdevil.com/contacts/

3) Данчо (0888 719 818) от Овча Купел

И тъй като няма много скорошни отзиви от тези 3 места, ме интересува дали всичко изписано до тук е валидно и към днешна дата и дали все още това са кажи-речи най-посещаваните сервизи в София.

Присъединявам се към питането за Данчо от Овча Купел. Някой скоро да е ходил при него?

Потребителски аватар
stanetzz
генерал
генерал
Град: След Околовръстното (на София)
Кара: на нафта:406 2.0HDI 110 ; и електрическо колело 1200W/52V
Has thanked: 443 times
Been thanked: 225 times

Мнениеот stanetzz » съб ное 18, 2017 1:18 am

Да си кажа и аз впечатленията от цитираните по-горе сервизи. При Алекс съм ходил 2 пъти. Първия път колата ми гаснеше в движение. Човекът какво ли не направи, докато открие какъв е проблема. Монтира ми за проба негов клапан за високо налягане, след това регулатор за високо налягане-все негови, оборотни. В крайна сметка се оказа, че е разхлабена букса в кутията на ЕКУ-то. Втория път отидох за диагностика на хлопане отпред. Него го нямаше, а хората, които правиха диагностиката ми обявиха, че кормилната рейка е пред разпад, и ми оферираха цена за работа и рециклиране към 500лв. Не са малко пари, и потърсих второ мнение в Дискал. Те казаха, че нямам проблеми, и да си карам.Та вече си карам над 100К км от тогава- не се е разпаднала.
В Дискал съм правил дреболии по окачването, както и смяна на ангренажен ремък. Общо взето са точни, но преди 2 седмици се заех да си сменя сам ляв шарнирен болт, който са сменяли те преди 40К км, а вече беше тотално разлуфтен. Никъде не беше сложена грес, и се наложи да се среже болта, защото скобата ми се счупи. Остатъкът от стеблото на болта буквално беше заварен от ръжда за носача, та се наложи да сменям и носач. А марката, която ми е била сложена, е Рувил.
Най-доброто описание на 406-Зайо Байо написа: "За мен е важно като си видиш колата всяка сутрин да ти става гот на душата; като седнеш вътре да ти е комфортно и удобно; като тръгнеш да пътуваш да вози меко, но стабилно; като я настъпиш да върви, не да се чуди; Абе въобще като я зърнеш да получаваш душевен оргазъм."

bilian
наборник
Кара: Пежо 4007

Мнениеот bilian » пон дек 18, 2017 9:14 pm

Здравейте. Имам пежо 4007 от 1 година почти. Наскоро опитах да си включа телефона към блутуд системата на колата. За жалост не се получи. Не се виждат двете устройства. Да ми препоръчате сервиз?

Потребителски аватар
Pyce
редник
редник
Град: Русе
Кара: free ..........
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Контакти:

Мнениеот Pyce » вт дек 19, 2017 7:16 am

За верига не се сваля мотор ... Защо не провериш в СФА колко ще струва?
Факелът на истина най-често изгаря този който го носи !

kosmopoliten
лейтенант
лейтенант

Мнениеот kosmopoliten » вт дек 19, 2017 8:40 am

За този двигател е по-лесно да се свали мотора, отколкото да се сменя веригата комплект с всико на мяссто.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC 3броя, Peugeot 206 пет броя, Peugeot 206SW три броя, Peugeot 206CC пет броя, Peugeot 307SW три броя, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И др.

Потребителски аватар
nicksss93
сержант
сержант
Кара: Cee'd 1.6 CRDi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times
Контакти:

Мнениеот nicksss93 » чет яну 11, 2018 6:28 pm

Колеги, за много години!

Търся някой бояджия, който да ми боядиса предната и задната броня на Киата за прилична цена. Броните за боядисване са оригинални втора употреба, в различен цвят от този на колата. Не са монтирани на автомобила в момента и могат да се оставят за работа. Ще се монтират, когато станат готови.
Мога да осигуря боя и материали, търся някой да ги пръсне.

Можете ли да препоръчате подходящ майстор?

Благодаря :evalata:

kosmopoliten
лейтенант
лейтенант

Мнениеот kosmopoliten » чет яну 11, 2018 8:45 pm

Обади се на Милуш в Орландовци, цените са добри, качеството също тел 0889209940

Върни се в “Сервизи, услуги, магазини”