Препоръкa зa сервиз

Всички теми за магазини за части, застрахователи, бензиностанции и т.н. тук!
agr3s00r
редник
редник
Кара: Пеженце 306
Has thanked: 5 times
Been thanked: 21 times

Препоръкa зa сервиз

Мнениеот agr3s00r » пет апр 03, 2015 8:36 pm

Хaресaх си едно 607 дизел.Сегa търся сервиз/човек много вещ с тези модели пежо,който дa нaпрaви пълен преглед и диaгностикa(че свети чекa).Стaвa въпрос зa.София.

Потребителски аватар
mort
редник
редник
Кара: OLD SCHOOL
Has thanked: 37 times
Been thanked: 30 times

Re: Препоръкa зa сервиз

Мнениеот mort » нед апр 05, 2015 10:43 am

Има един сервиз където мисля че ще ти свършат работа, колкото и странно да звучи казва се "Автолаборатория", близо до Военна рампа.
Лошото е че не мога да ти дам точен адрес, но ако ти върши работа пиши на ЛС да ти обясня.

Потребителски аватар
ico_106
генерал
генерал
Град: София
Кара: Citroen Berlingo(служебно с право на лично ползване) Nissan Almera N15GTI
Has thanked: 38 times
Been thanked: 67 times

Мнениеот ico_106 » нед апр 05, 2015 11:16 am

Алекс Девил?
EmO_SKORPIONA написа:Може разбира се, но рано или късно пак ще си купиш Пежо :lol:

Виж бъдещето си--->Изображение
П.С.Събирам за шестак :bushon:

Потребителски аватар
Roskata
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Варна / София / Стара Загора
Кара: Peugeot 407 SW 2.2i BVA Executive
Has thanked: 317 times
Been thanked: 379 times
Контакти:

Мнениеот Roskata » нед апр 05, 2015 11:00 pm

Тихомир - моето 607 там ходи, а и той има 607 дизел точно, така че според мен е запознат човека, хич да не е :) Сервизът му е намира до ДАП-а или текущия гараж на Карат Турс
Peugeot 205 1.1i T-Shirt => Peugeot 206 1.4i XS => Peugeot 206 1.6i 16V XS => Peugeot 406 2.0i Executive => Peugeot 607 3.0 V6 => Peugeot 407 SW 2.2i 16V ST Sport => Peugeot 407 SW 2.2i BVA Executive

Kaloyan87
наборник

Мнениеот Kaloyan87 » вт апр 07, 2015 7:57 pm

Технопарт Симеоновско шосе 36

Pavkataa
наборник
Кара: 307 SW, 2.0 HDI, 90 hp
Been thanked: 3 times

Мнениеот Pavkataa » нед юни 18, 2017 12:45 pm

mort написа:Има един сервиз където мисля че ще ти свършат работа, колкото и странно да звучи казва се "Автолаборатория", близо до Военна рампа.
Лошото е че не мога да ти дам точен адрес, но ако ти върши работа пиши на ЛС да ти обясня.

http://autolaboratory.com и аз савам добър отзив, закарахме им ситроенче с проблем в електрониката и го оправиха, знаеха къде да видят и какво да направят

Потребителски аватар
ivoyan
полковник
полковник
Кара: 407 ST CONFORT 2.0HDI/136 FAP BV6
Has thanked: 558 times
Been thanked: 401 times

Мнениеот ivoyan » пон юни 19, 2017 10:41 am

И аз имам добро впечатление от този сервиз - http://autolaboratory.com. Колата гаснеше заради прецакан ЕГР клапан. Диагностицираха проблема и го отстраниха доста бързо. Като бонус са ми огледали и окачването и бяха сменили няколко други повредени части. :evalata:

Препоръчвам и съседите им https://www.facebook.com/Overboost-Auto ... 096079893/ . Там правят Аудито на жената (ЕГР, турбина, алтернатор) и ми монтираха големите предни спирачки на Пежото. Правят диагностика и ремонтират турбини.

miroslav93
наборник
Град: Силистра

Мнениеот miroslav93 » пет дек 08, 2017 5:21 pm

Само не ходете в алекс девил .
Ходил съм там ,защото уж са големи спецове по френските коли. Няколко пъти съм ги посещавал с пежо 206, като всеки път ми се обяснява, че освен належащия ремонт трябва да се направи ремонт и на други части за още няколкостотин лева и как колата едва ли не е развалина (е да ама в други сервизи не са съгласни и ми казват, че тези части не са за смяна). Няма да влизам конкретно в детайли с части и цифри. Ще кажа защо вече няма да ги търся:
1. Ремонти до 150-200 лева ги правят ,без да се обадят предварително да кажат какво трябва да се смени и колкко ще струва, а направо звънят и казват , че сменили еди какво си и струва еди колко си.
2. Както писах по-горе - винаги искат да те цакнат и да лепнат поне още някоя и друга част за смяна (най-фрапантното е да ти направят препоръчителен списък на всичко ,което е за смяна по калата, без да си им го искал , и да ти връчат една сметка , че ще струва 4 цифри, почти колкото цялата кола).
3. И на мен ми искаха да ми рециклират рейка, която беше рециклирана малко преди това на друго място, но те не го знаеха.
4. Гаранции при тях няма (казват, че има , но не съм видял такова нещо)- ако след ремонта се окаже, че проблемът не е решени е в друго, пари не се връщат, защото това, което са сменили е било много спешно за смяна (нищо ,че не е имало конкретно отношение към проблема) и едва ли не са ти направили услуга, като са те одрусали допълнително.
5. Скъпо е , може би най-вече за това, че винаги искат да ти сменят и нещо допълнително, което е много ,,спешно" и всеки момент колата ще се разпадне ( да, ама не е) :) и други майстори не се съгласяват с тях.

Като цяло вършат работа , но винаги гледат да те изпързалят с няколко стотин отгоре.
Не ви съветвам да ходите там.

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал
Град: Sofia
Кара: PEUGEOT 407, 2006г., 2.2i ST 16V Sport
Has thanked: 684 times
Been thanked: 367 times

Мнениеот Svetlio » нед дек 10, 2017 8:59 am

miroslav93 написа:4. Гаранции при тях няма (казват, че има , но не съм видял такова нещо)- ако след ремонта се окаже, че проблемът не е решени е в друго, пари не се връщат, защото това, което са сменили е било много спешно за смяна (нищо ,че не е имало конкретно отношение към проблема) и едва ли не са ти направили услуга, като са те одрусали допълнително.
5. Скъпо е , може би най-вече за това, че винаги искат да ти сменят и нещо допълнително, което е много ,,спешно" и всеки момент колата ще се разпадне ( да, ама не е) :) и други майстори не се съгласяват с тях.

Мнението ти е меко казано некоректно в тези две точки!
По точка "4": Не е вярно, че няма гаранция, ИМА ГАРАНЦИЯ! При мен е имало издънки на два пъти и са си поемали отговорността! Първия път беше на старото ми 406 което бях докарал от Холандия и ми казаха, че задна реактивна щанга е крива, купих втора ръка и като я свалиха моята и наложихме се оказа, че не е крива: Познай какво стана, Алекс ме попита, колко ми е струвала и аз му казах цената, той информира майстора, че ще вземе по- малко заплата със съответната сума и на излизане от сервиза сумата ми бе възстановена и им оставих щангата да си я харчат!
Вторият път беше със смяна на ангренаж със сегашната ми 407- беше избягал белега с милиметър или два, не със зъб- сигурен съм, защото вися там и им гледам в ръцете, докато се прави колата. Излизам първо палене ОК, върви нормално, но като я угасиш загряла и тръгнеш да палиш преди да изстине, трябва да въртиш 3-4 пъти. Обадих се и му казах на Алекс. На другия ден обратно и всичко беше откоригирано без проблем! Така, че изобщо не е вярно, че не носят отговорност за действията си!!!
По точка "5": Да съобщават ти неща, които според тях са за смяна и ги определят: 1. Като належащи и 2. Които могат да бъдат отложени- НЕ МИСЛЯ, ЧЕ Е ТЕХЕН ПРОБЛЕМ, ЧЕ СЕ РАДВАМЕ НА КОШНИЦИ И НИ Е НЕПРИЯТНО, КАТО ЧУЕМ ЦЕНАТА!!! НЯМАМ СПОМЕН АЛЕКС, ЖЕНА МУ ИЛИ СВЕТЛЬО ДА СА МЕ НАБИЛИ, ЧЕ НЕ СЪМ СМЕНИЛ НЕЩО, КОЕТО СПОРЕД ТЯХ Е ЗА СМЯНА!!! НЯМАМ СПОМЕН ДА СА МИ СМЕНИЛИ НЕЩО БЕЗ ОБАЖДАНЕ И ПОЛУЧАВАНЕ НА МОЕТО СЪГЛАСИЕ!!!
ЗА МЕН СА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КОРЕКТНИ, И КОГАТО ДО СЕГА СЪМ ОТИШЪЛ НА ДРУГО МЯСТО, 90% СЪМ СЪЖАЛИЛ!!!

;-)
Peugeot 407 2.2i ST 16V Sport
LPG Romano-Antonio
Upsurt - "Kolega" - YouTube
Не ме занимавай с глупости бе...

Потребителски аватар
komstiza
полковник
полковник
Град: село
Кара: Трактор/Пежо 206 1,4/ GRAND VITARA 1.6 16V CABRIO
Has thanked: 53 times
Been thanked: 111 times

Мнениеот komstiza » нед дек 10, 2017 11:06 am

Пробвай и в СФА за диагностика,аз лично съм доволен от тях ,ходил съм веднъж за диагностика и веднъж за преглед на техническото състояние на колата.Коректни бяха а и цените са им добри.За смяна на ангренажен комплект на моето 307 бензин ми искаха 60лв за труд.тТака че колега има къде да отидеш за диагностика преди покупка.

Колега Svetlio не слагай всички коли втора употреба под общ знаменател"кошници",а твоята все е перфектна,излагаш се особено с гърнето втора употреба .Такава каошница преди години я взех карана от жена преминала през дупка и потрошила от дясно амортисьор биалетка,накрайник и гума с джанта.Според твоите мнения това е кола видимо повредена и не става за нищо.В определен сервиз искаха да ми сменят цялото окачване а колата бе на 40 000.
Е след гороупоменатите части от СФА навъртях над 100 000 без да сменя нищо и така я продадох.
Взех за под 10 000лв а бе на 5 години кошницата.
Продавам бали сено с добро качество,при интерес на ЛС

И най-тъмната нощ е обречена на изгрева........
Д-65Н по-надежден от HDI... :)

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 3812 times
Been thanked: 5178 times

Мнениеот NVG » нед дек 10, 2017 11:10 am

Нормално е цената за ремонт при Алекс да впечатлява клиенти, които обикновено ползват услугите на гаражни майсторета в "сивия" бизнес - няма спор. Просто нямам желание да коментирам мнението на колегата @ miroslav93 предвид дългогодишните ми впечатления от работата и отношението към клиентите в този сервиз.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал
Град: Sofia
Кара: PEUGEOT 407, 2006г., 2.2i ST 16V Sport
Has thanked: 684 times
Been thanked: 367 times

Мнениеот Svetlio » нед дек 10, 2017 11:13 am

komstiza, Абе пич пии си редовно хапчетата и спри да се занимаваш с моята кола бе!
Кой говори в момента за моята кола?! И как не ти направи впечатление че съм го написал "РАДВАМЕ НА КОШНИЦИ" тоест, предполага се, че и аз съм в това число?! :udri:
Какво точно съм се изложил за гърнето втора употреба? Ако ти кажа, какви пари е ще се разплачеш или ще си продадеш колата, но няма да го направиш, като ти чета тъпизмите... ааа не извини ме ще сложиш от тези на ВИТО- Мкомплект33 за да дрънчи на Жигули, НИЩО ЧЕ ТЕ САМИТЕ ЩЕ ТИ КАЗВАТ, ЧЕ НЯМА ДА Е ДОБРЕ- това бе потвърдено и от друг колега, но важното е да има някакво гърне...Остави ми колата на мира и не се занимавай с нея. ВЕЧЕ СЕ ПРОБВА ВЕДНЪЖ И СТАНА ЯСНО, ЧЕ НЕ Е ЗА ТЕБ... ТАЗИ ТЕМА НЕ ОБСЪЖДА МОЯТА КОЛА...АЙ ОСТАВЕТЕ МИ КОЛАТА НА МИРА... СКЪПА Е....
Последна промяна от Svetlio на нед дек 10, 2017 11:53 am, променено общо 5 пъти.
Peugeot 407 2.2i ST 16V Sport
LPG Romano-Antonio
Upsurt - "Kolega" - YouTube
Не ме занимавай с глупости бе...

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 3812 times
Been thanked: 5178 times

Мнениеот NVG » нед дек 10, 2017 11:36 am

Svetlio написа: ...ЗА МЕН СА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КОРЕКТНИ, И КОГАТО ДО СЕГА СЪМ ОТИШЪЛ НА ДРУГО МЯСТО, 90% СЪМ СЪЖАЛИЛ!!![/color]
;-)

Веднага след лизинга реших да премахна ФАП на "промоция" при изявен в онези години колега от форума. Така го направи, че после съжалих за предоверяването си. Впоследствие Алекс беше този, който за 15мин. компетентно ме извади от глупавата ситуация, в която на друго място ми предложиха като единствено решение смяна на ЕКУ за около 2000лв. съпроводено с чакане на доставка и т.н.
И аз не очаквах, че гърнето на Светльо е такъв дефицит (в качествения му вариант), но явно е факт, потвърден и от други колеги.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
raitsoni
редник
редник
Кара: VTS 2.0 HDI 110cv
Been thanked: 16 times

Мнениеот raitsoni » нед дек 10, 2017 9:36 pm

Общо взето ,прехвалени те , форумни майстори ,чеп за зеле не става от тях...Доволни са, малък брой клиенти ,който са повече от клиенти...Към ,другите не мърливо отношение...Същата работа е и, с Ясен ,майстора на ситроени..Един негативен коментар и сто ти обясняват че си тъпак.. И ,тук е тъй кат кажеш нещо лошо за Девил. Вальо -до малчика .Същата работа. Македонеца е изпята песен..При въпросния сервиз ,се бях насочил след слудчките на ,Ясен и Вальо. Но, преди години е работил съвестно ,но сега ,повече негативи отколкото позитиви...В,90% си правя сам талигата, в другите 10% се доверявам на доказани ,не форумни автомонтьори ...И, да ви кажа каквото о@сера ,поне не ме яд ,че ме пързалят....Във всеки сервиз където се работи както трябва ,се преглежда автомобила.Единствения минус е ако нямат ПП2000 и Лексия...

Потребителски аватар
komstiza
полковник
полковник
Град: село
Кара: Трактор/Пежо 206 1,4/ GRAND VITARA 1.6 16V CABRIO
Has thanked: 53 times
Been thanked: 111 times

Мнениеот komstiza » нед дек 10, 2017 9:54 pm

Съгласен съм на 100% с теб.Единия от споменатите от теб форумни майстори ми твърдеше че не може да се смени бензинова дюза на 307-ца без да се свали смукателния колектор.Подкрепяше го и един добре познат на всички тук и изгонен от този форум,работещ в СФА майстор.
Е взех че я смених тая дюза сам без да свалям въпросния колектор и снимки пуснах и тема.Не съм автомонтьор, но отдавна избягвам сервизите по изказаните от теб причини.Още не мога да си обясня защо 99% от сервизите са недобросъвестни.
Сега ми е за смяна съединителя на 206-та и не ми се лежи под колата,но и в сервиз не ми се вкарва че не знам на какви ще попадна там.
Продавам бали сено с добро качество,при интерес на ЛС

И най-тъмната нощ е обречена на изгрева........
Д-65Н по-надежден от HDI... :)

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант
Град: Град
Has thanked: 149 times
Been thanked: 108 times

Мнениеот Араламби » пон дек 11, 2017 4:04 pm

"Още не мога да си обясня защо 99% от сервизите са недобросъвестни." - ами отговора е много прост- ако си спукваш задника да бачкаш за някого а той се прави на мотика и не те отразява, ти как би работил?
Това е текст, който се добавя под всяко Ваше мнение. Има лимит от 1200 символа.

kosmopoliten
лейтенант
лейтенант
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 7 times
Been thanked: 60 times

Мнениеот kosmopoliten » пет дек 15, 2017 8:47 am

В никакъв случай не мога да се съглася с тези 99%. Повечето сервизи в София са коректни, зависи си от хората, като видиш шефа ще разбереш стила на работа. Може би сервизите където Komstiza ходи са квартални работилници, чакащи само далаверата. Потърси където работят интелигентни и образовани хора, а не мърлячи-пияници!
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:

Върни се в “Сервизи, услуги, магазини”