Моето мнение за Пежо 607

Хищникът
георги желев
наборник
Град: Пловдив

Моето мнение за Пежо 607

Мнениеот георги желев » пет ное 10, 2017 9:16 pm

Здравейте.Казвам се Георги и имам пежото от около 2 години.2.2,бензинка
на газ 80литра (не е много,много икономична-13-14литра средно,аз си я карам душманската на магистралата,за средно 25-30000 км.Та реших да си кажа моето лично мнение за колата,ако ви е интересно ще се радвам.
Та,пежото е много готина кола-абе много красива.Който каквто иска да казва,си е мега красива лимузина и РАЗЛИЧНА.Редки са и това им е още по-хубавото.Не е БМВ 5, Мерцедес С класа,аудита и други.За ония години-сходен диапазон пари,подръжка и друго.Сега нова С класа спрямо Пежо, няма спор-С класа.Както и да е -красива е ,спор няма.
Интериор-също.Много удобна е-след каране въобще не си толкова схванат, както спрямо примерно-Корола,Мерцедес С класа(мега неудобни са,тия в220- е няма толкова неудобна лимузина,честно.Вътре е удобна,няма чашка за кафе-как може да няма чашка за кафе?-Аз си купих за 2 лв поставка като на бакшиш-ама е удобна.Лостът за радиото в началото е шантав-ама като му свикнеш е много удобен.Телефонът си бачка,ама не много коректно.Смисъл-ти си говориш по личният си апарат и имаш втора линия разговор-телефонът в колата почва да пищи и е много гадно.Губи обхват-на морето няма -водафон тюркай : :mehehe: Но е
удобна,подгрев,навигация(мойта не можа да тръгне,някакъв ГПС приемник се бил намокрил,пък той под тавана и си казах
карай,няма да го правим.Това да ползваш усб и аукса портовете в жабката-никога не съм пробвал,мисля че работят.Иначе всичко като електроника си бачка,много приятно съм изненадан.Люкът е готин,наистина е много айляк като си в планината пролетта,ел.стъклата малко се бошуват,ама работят.И специално за великият инженер,който е измислил сензорите за налягане в гумите-е тия сензори ме съсипаха.Помпи,помпи е няма помпене.Вече го запомних 2.7-3.2.Както и да е,чека свети,защото е на газ.Между другото така сутрин ако не свети-и ми е късметлийски ден,Играем си с него-тука има,тука-няма :mehehe: Някар-кви други сензори чат-пат светят.Въобще не гледайте сензорите-ЕСП чат-пат(слаб втори акумулатор)-въобще ако гледате всичко ще ви излиза по бордовия компютър-то ще очаквате колата да спре.СЕГА.Ама не спира-бачка си и те така.Поддръжка(винаги съм се чудил как се пище тая дума)-не е скъпа.Не е и много евтина.Пари не се сещам точни цифри-но всичко ми се е виждало добре-дискове и накладки преди -примерно 230 лв май.Свещи и кабели-140-160 лв.Ама това по спомен-а не се е разваляла много.Аз не подържам попринцип много добре колите си-за 25 000 км съм сменил масло,после почнах да доливам-яде масло,ама отма,дискове,накладки,гуми трябваше да и взема чисто нови,защото без гуми това зимата недейте го кара,просто забрави,дюзи май смених,ама дали всичките...Ангренаж не.Колата Не е внос.Накрайници,шарнири.Май това е.Трябва да сменя и дроселова клапа,че прави парчета.400-600 лв горе долу всичко тотал-еми не е чак толкова скъпо.Волво с 80-850-1200 лв.Здрава се оказа,евала на пежо.Има части-не е трудно.
И последно като каране-еми,направи ли са го.Лимузина е,удобна е ,бърза е -да 2.2 не 3.0,ама си върви хайванчето.160-180 си ги държи на магистрала.Вярно,на 180 си се задъхва,ама си е 15 годишна кола.А вътре с тая скорост си е комфортно-нямам никакъв проблем с шума,вибрации.В града нямам проблеми с нея-който Ви каже че е много дълга-не е така,маневрена е.
Та ако се чудите дали да си вземете пежо-ако сте го загледали-купувайте си го.Гледайте да е що годе читаво,а колата си е много хубава.Ама си е капризна,ама си е Ваша. :mehehe:

Потребителски аватар
BaFTa
редник
редник
Град: Добрич
Кара: Honda Killer
Has thanked: 72 times
Been thanked: 28 times

Re: Моето мнение за Пежо 607

Мнениеот BaFTa » ср ное 15, 2017 7:30 pm

Колега, от 2 месеца съм с 607 3.0 ФУЛ екстри (и точно ФУЛ, не както пишат в обявите), готина количка е. Не знам в какви коли си се качвал, ама някой път напомня, че е Пежо. Да, удобна, красива, с меки седалки и т.н, но си се усеща евтината изработка. Над 160 почва да фучи яко върте и по-добре да не гледаш външните огледала, че ще ти се стори все едно с 260, подрънкват си коричките вътре и поскърцват некои пластмаски. Преживява се всичко това, ама мааалко все още си ме влече към S500 (към такова се бях насочил, преди да взема тая).
Не съм карал 2.2 в никакво купе на Пежо, но специално в това и 3.0 идва слабичко (поне за мене). Поддръжката си е скъпичка спрямо доста други коли, но като се има предвид, че не се вижда навсякъде е приемливо. Засега е здрава, след като и угасих всички лампи, нямам газ, гори си към 10-11 бензин вънка с нормално каране и бие на 20-ка градско, ама не ми е проблем.
Абе яка кола си е, който иска да взима няма да сбърка :)
406 2.0HDi RHZ 110hp+++ 250nm+++ >>> 607 3.0i V6 207hp

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 3764 times
Been thanked: 5119 times

Re: Моето мнение за Пежо 607

Мнениеот NVG » ср ное 15, 2017 9:06 pm

Голям компромис си направил с 607 спрямо S500. ;-)
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Върни се в “607”