Lancia Phedra 2.2 hdi и проблем с палене и угасване по време на движение.

Също и за братовчедите, Evasion/Ulysse/Zeta, C8
maxaaa9
наборник
Град: С.Поликраище
Кара: Lancia Phedra 2.2 hdi 128hp

Lancia Phedra 2.2 hdi и проблем с палене и угасване по време на движение.

Мнениеот maxaaa9 » ср май 09, 2018 9:10 pm

Здравейте колеги имам проблеми с вана (знам ,че не е Peugeot 807 а Lancia ама всичко по него е на Peugeot дори ръчките за чистачките за това реших да се обърна към вас).
Та мотора е 2.2 128 коня и започна както карам да изгасва и да пали когато си поиска (остави ме на жп прелез и неможах да го помръдна). Имах преди време проблем с този модул на снимка https://www.google.bg/search?q=lancia+p ... iICIV77B_M: (мислех ,че е can модул за управление на екстрите по колата ,но в последствие разбрах ,че му викате bsi). Но проблема остана и когато угасне излиза Immobiliser faulty при което реших да предприема следното - отворих компютъра и препрограмирах еепром паметта с номер ( eeprom 5P08C3 ) ,за да не си търси имобилайзера повече обаче проблема не се оправи дори стана по зле и вече не палеше изобщо (преди беше избирателно). По време на тази процедура след 2-рото премахване на чипа скъсах няколко от пистите за което съм си виновен сам ,че вместо да изчакам да се прибера и да го махна с топъл въздух го подкарах с поялника а и ми казаха ,че трябвало някаква синхронизация с bsi щом съм променил кода ,но вече е късно.
Та звъннах на една морга за компютър и човека се оказа ,че е бивш ключар и ми обясни как стоят нещата а именно ,че трябва да купя няколко такива модули bsi и още няколко неща изреди които не запомних (обявената цена за всичко което ми каза е 300лв). Имам диагностична апаратура ако се наложи да "запозная" компютъра с модулите в колата. Ще ви бъда много благодарен за съвет и насоки за проблема ,за да ми излезе по безпроблемно или поне ако се е срещал с такъв конкретен проблем да сподели как го е решил.
Обърнах се към Вас защото смятам ,че това е френска а не италианска кола и бройката на пежо пред ланчиа е по-голяма както и съм с впечатление ,че сте доста активни в форума.

Върни се в “806/807”