Датчик на оборотомера при дизел

печки мечки, всичко що пуши черно тука да се събира
Потребителски аватар
lmitov
редник
редник
Кара: Пежо 405 1,8 Турбодизел интеркулер

Датчик на оборотомера при дизел

Мнениеот lmitov » пет ное 03, 2006 10:54 am

Колеги, извинявам се, че отново ще повдигна този въпрос, но изчетох всички теми, в които се споменава и разчепква въпроса за оборотомерите, но никъде не е отговорено конкретно на въпроса къде точно се намира въпросния датчик. Всички пишат, че е около маховика, ама отпред ли, отзад ли къде точно не е ясно. И аз имам проблем с въпросния оборотомер - когато запаля колата, докато е студен двигателя (т.е. до около 85 градуса) - оборотомера работи и след това пада на нула и отвреме на време се включва когато си иска. Въпросната букса до гърловината на маслото е почистена и ме навежда на мисълта, че проблема е в или при датчика, но не мога да го открия къде е. Ще бъда благодарен на всякаква помощ. Ако има и снимки още по-добре :)

Потребителски аватар
Любомир
полковник
полковник
Кара: Peugeot 306 1.9 D Turbo / C

Мнениеот Любомир » пет ное 03, 2006 11:17 am

Зад двигателя е! Тръгваш по кабела който излиза от въпросната букса и стигаш да датчика. Стегнат е в корпуса на маховика с 6мм болтче(до колкото си спомням).

Гост

Мнениеот Гост » съб ное 04, 2006 2:49 pm

Точно там е,колегата е прав.Аз го имах същия проблем и след смяната на въпросния датчик се оправи.

Потребителски аватар
lmitov
редник
редник

Мнениеот lmitov » пет ное 10, 2006 8:39 am

Вчера бях на канал и го намерих датчика - благодаря на всички, които се отзоваха!!!

Потребителски аватар
miro1305
наборник
Кара: peugeot 306 XTdt / ВТ

Мнениеот miro1305 » ср ное 29, 2006 2:07 pm

Имах същия проблем,извадих датчика и го почистих с финна пила отпред да се изравни,явно е опирал в маховика,след това го сложих и заспа,работи без проблем,не трябва да опира в маховика,трябва да е на 1-2 мм.

Потребителски аватар
lmitov
редник
редник

Мнениеот lmitov » чет ное 30, 2006 8:43 am

Благодаря ще пробвам когато имам време и достъп до канал.

Потребителски аватар
valj0
редник
редник
Град: ВАРНА
Кара: PEUGEOT 205 1.8d Renault Scenic 1.9DTI

Мнениеот valj0 » пон дек 25, 2006 6:39 pm

Това за датчика за оборотомера ми беше харесало като идея която да разработя (нямам нито датчик нито оборотомер) но или сигнала не отива директно от датчика към оборотомера или и трите датчика с които правих пробите са развалени.
Ако можете да разберете при вас като схема как е ще ми е от полза(дали сигнала не минава през реле или др. джаджа за обработка на сигнала)
Meрси.
PEUGEOT 205 не е автомобил,
той е цяла ера в автомобилостроенето

gg
наборник

Мнениеот gg » чет яну 11, 2007 10:26 pm

хай пи4 - на БГ триабвало да е.
ми това е дат4ик на Хол - в изхода му , като се мери с осцилоскоп се вижда графиката, като сигнала после минава през усилвател и тригер на Шмит и става ТТЛ сигнал. В зависмост от скоростта, импулсите са пове4е и стрелката на оборотомера показва по голямо 4исло - това е, другото е принципна схема, вероятно има специализирани 4ипове и за това.

успех.

..ужасно ми е трудно да пи6а на цирилиц.

Освен да е на кирилица трябва и да е на български. Ако не можеш, недей да пишеш!

Потребителски аватар
Илиян
сержант
сержант
Град: Варна
Кара: Пежо 205 92г 1905 diesel, Peugeot 307 2.0 HDI 110hp FAP, 2002г. Пежо 308 2.0 ХДИ 140 к.с.
Been thanked: 1 time

Мнениеот Илиян » ср фев 14, 2007 5:28 pm

valj0 написа:Това за датчика за оборотомера ми беше харесало като идея която да разработя (нямам нито датчик нито оборотомер) но или сигнала не отива директно от датчика към оборотомера или и трите датчика с които правих пробите са развалени.
Ако можете да разберете при вас като схема как е ще ми е от полза(дали сигнала не минава през реле или др. джаджа за обработка на сигнала)
Meрси.

Платката (електронния блок) за оборотомера е в жабката.От 2-3 години се канч да монтирам датчика ама мерака ми взе да минава от 9г я карам тази кола... фурия е но...

Потребителски аватар
pr0fessor
лейтенант
лейтенант
Кара: peugeot 306 xtdt 7B

Мнениеот pr0fessor » нед фев 18, 2007 2:07 pm

здравейте, имам проблем с оборотомера :) показва около 3000 без да мърда само ако дам на контакт... и като запаля пак толкова си стои... независимо давам ли газ или не...
та отидох на един канал и отдолу до маховика дето излиза вала на дясната полуоска имаше едно пластмасово нещо (като скоба с прорез и винт който стяга прореза - много прилича на клема за акумулатор) с отвор в който влиза друго като пластмасов цилиндър със кабел отстрани. а тая част която влиза в отвора на пластмасото има нещо като челни зъби - другия край на кабела е със клема с 3 извода... http://img127.imageshack.us/img127/5466/imgp1979cy0.jpg (132 кб) - на картинката откачения куплунг на картинката...
та дали тва е датчика... щото малко по-нагоре от посоченото място излиза още един такъв кабел със пак такава букса... и тя е закачена, но като я откача и закача кабела (който мисля че е за оборотомера) към другата нищо не се променя... даже и при откачени букси оборотомера си показва все едно... но като откача кабела му от таблото тогава спира да отчита аквото и да било...
та ако може по точно да обясните дали горното или долното е датчика... просто не знам какво вече да измисля...
странното е че преди няколко години оборотомера работеше но по едно време взе да отчита когато му кефне и ся спря съвсем...
п.с. ще сум много благодарен ако някой ми напише когато оборотомера му показва 2500 или 3000 оборота колко му показва скоростомера на 1,2,3,4 и 5 скорост...
10х

Потребителски аватар
sas4o
наборник
Кара: Peugeot 306 xrdt

Мнениеот sas4o » нед апр 15, 2007 1:44 pm

Колеги имам подобен проблем. Моят оборотомер пък ми дава грешна информация. Стрелката сочи някъде на половина от реалните обороти на колата. :udri: Какъв може да е проблема, и колко ли струва нов датчик ?

Потребителски аватар
pr0fessor
лейтенант
лейтенант

Мнениеот pr0fessor » ср апр 18, 2007 11:01 pm

ми то някъде беше описано - вероятно има слаби спойки вътре в таблото за тва така може да е или някой изтекъл/надут електролитен кондензатор...
п.с. като изкараш буксата на датчика какво показва ако не показва около 0 инаш студени спойки в таблото...

Потребителски аватар
pr0fessor
лейтенант
лейтенант

Мнениеот pr0fessor » съб юни 16, 2007 7:52 pm

въпросче за датчика... ся последно с датчик на хол ли е или с бобинка? щото на моя меря едни 180 ома между червеното и зеленото... дали трябва да е толкова? и друго колко волта трябва да измеря във буксата при положение че датчика е закачен щото без датчик меря 9 волта а със закачен пада на 8... и що струва толкова много не ми е ясно :shock: 50-60 лв и бобинка и полупроводник да е пак не трябва да е толкова скъп

Потребителски аватар
pingo1978
лейтенант
лейтенант
Кара: Peugeot 306 SW TDI/CА 0507 ВК; 306 1,6 xt СА0367МА
Been thanked: 2 times

Re: Датчик на оборотомера при дизел

Мнениеот pingo1978 » чет мар 03, 2011 5:47 pm

добре де,защо некой не го снима този скапан датчик къде точно стой.
Der Peugeot 306 Der briengt Sie weiter
Изображение

Потребителски аватар
toreo
редник
редник
Град: Бургас
Кара: Ford Sierra, Peugeot 306 Dturbo
Has thanked: 67 times
Been thanked: 13 times
Контакти:

Re: Датчик на оборотомера при дизел

Мнениеот toreo » пет мар 11, 2011 4:40 pm

Скоро имах проблем с датчика. Чесно казано бях на канал и бая време оглявах докато го намеря. Одолу имаше бая мазгочи и трудно се сваля, на кофти място е наврян. Нямам канал ползвах един, ако имах бих ти направил снимки!

Върни се в “Дизели, ТД, HDI”