Peugeot Клуб БЪЛГАРИЯ

Форум на Пежо Клуб България
Дата и час: Сря Ное 26, 2014 10:28 am

Автобояджийски сервиз

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Гасне и не се форсира двигателя
МнениеПубликувано на: Нед Дек 17, 2006 1:19 pm 
наборник

Кара: Peugeot 406 HDI/PP
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Преди седмица ми се повреди горивната помпа в резервоара по неизвестни причини след като я смених колата запали, но когато тръгнах да я тествам след 10-ина километра двигателя изгасна.Опитах се да запаля, но без резултат.След като се ослушах установих ,че нечувам вупросната помпа да работи.След няколко превключвания от контактния ключ тя се чу и двигатела стартира това се случи още няколко пъти докато се прибера, а след това измерих дали се подава напрежение към самата помпа.Установих че напрежението периодично отпада и се чудя каква е причината за това.За сега си мисля че причината е в регулатора за високо налягане,който вече сменях преди 3-4 месеца.Ако е пак в него причината мнението ми за шибаните коман-рейли силно схте се промени! В частност може би и за Peugeot .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 17, 2006 2:48 pm 
редник
редник
Аватар

Кара: Peugeot 406 BreakHDI 2002г. /Стз
Първото за което се сещам при описанието на проблема е ,че може би и старата ти помпа е здрава при положение че го имаш проблема и след смяната.Много важно е да беше уточнил точно коя година ти е колата-преди или след 09.2001г.Защото има различия в управлението на въпросната помпа.Мисля ,че при теб проблема е в лош контакт на някой от куплунзите но тук във форума можем само да гадаем.
При варианта до 09.2001г се управлява от реле което се намира в кутията на Блока за управление на инжекциона (до казанчетоза антифриза)и има последователно свъран бутон за изключване на помпата в случай на авария, който се намира на левия макферсон с червено отгоре.Някъде според мен на тези места имаш лоша верига и помпата работи когато си иска.Така не подава нужното към другата помпа налягане и се шашка цялата система.
И пак казвам трябва да я видят в сервиз в който си разбират от работата,защото иначе ще смениш всички датчици и проблема ще остане.А диагностиката какво говори??Или ти смениха помпата изчистиха грешките и казаха --Готов си :)
Дано съм бил полезен!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 17, 2006 5:59 pm 
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Кара: Pug 407SW/CA9867PX
Has thanked: 507 times
Been thanked: 357 times
Град: Варна
Комън рейлите не са лоши, просто за мнозина "майсторию' са като голям камък. И Пежата не са лоши, обаче за съжаление диагноза от разстояние не може да се постави. На първо четене си изясни къде се намират всички връзки до помпата и като спре, без да изключваш от контакт почни да ги разбутваш може да се обади отнякъде.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 18, 2006 9:29 pm 
генерал
генерал
Аватар

Кара: Peugeot 306 TD Break/C.РВ
Been thanked: 1 time
Най-добре виж къде започва да ти се губи напрежението :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Резултат
МнениеПубликувано на: Съб Дек 23, 2006 9:38 pm 
наборник

Колата е произведена около 06.2000г.А когато извадих регулатора на помпата за високо налягане и го почистих след монтажа му колата вървеше добре (вдигаше си оборотитте както преди , имаше мощност) но след като я оставих и след 3-4 часа я запалих наново и проблема се беше "върнал" обратно.Явно цедката на регулатора се е запушила отново. Днес пак свалих същия регулатор и пак почистих цедката след монтажа отново всичко си беше наред -обороти, мощности, но незнам до кога. Утре ще я проверя и ще видя резултата.Ако пак е същия ефекта ще взема да я махна тази наноцедка ,той и без това стария регулатор нямаше такава фабрично.Този регулатор е на 5 месеца и съм изминал 5000 к.м.съответно и горивния филтър е на тези километри.Незнам защо ги пропуска тези наночастици които запушват цедката. Според мен немойе да существува гориво без такива частици , което означава че филтрите трябва да са проектирани да ги пречистват до такава степен че да не се повреждат тези части .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: П.П.
МнениеПубликувано на: Съб Дек 23, 2006 9:49 pm 
наборник

Мисля че проблема не е електрически защото когато налягането на подаваното от резервоара гориво достигне налягана от порядъка на 3-3.3 бара,компа изключва тази помпа . Това пък от своя страна означава , че спира консумацията на гориво и затова нараства налягането на горивото от първата помпа .Така че отпадането на напрежението към помпата е явно малко заблуждаваща информация.И аз в първия момент бях тръгнал да търся ел. проблем .но след като извърших по-горе описаните манипулации по въпросния регулатор и се убедих че съм бил на грешен път.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Резултат
МнениеПубликувано на: Пет Яну 05, 2007 9:25 am 
лейтенант
лейтенант
Аватар

Кара: Toyota Carina 2.0 GLI
Град: Ботевград
fan406 написа:
Ако пак е същия ефекта ще взема да я махна тази наноцедка ,той и без това стария регулатор нямаше такава фабрично.Този регулатор е на 5 месеца и съм изминал 5000 к.м.съответно и горивния филтър е на тези километри.Незнам защо ги пропуска тези наночастици които запушват цедката. Според мен немойе да существува гориво без такива частици , което означава че филтрите трябва да са проектирани да ги пречистват до такава степен че да не се повреждат тези части .

А сигурен ли си дали е бил фабрично без такава цедка или някой преди това не си е блъскал главата като теб и стигайки до извода че тя е причината, я е махнал ?
А откъде зареждаш - да не би задръстването да идва от лоша нафта. Тук колегите пишеха за някаква добавка за ХДИ.
...д*ба вярно е - не са лоши ХДИ-тата, ами майсторите и горивата ни не са като хората :(

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Автобояджийски сервиз

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]