Смяна на радиатор на парно Пежо Партнер 1.4 бензин

Баничарки, бусове, бусчета, камиончета и всякакви други товарни Пежа (даже и маршрутки).
Cecooo123
наборник
Град: Пловдив
Кара: Пежо Партнер

Смяна на радиатор на парно Пежо Партнер 1.4 бензин

Мнениеот Cecooo123 » ср дек 06, 2017 7:08 pm

Извинявам се, че пускам нова тема по въпроса, но не намирам достатъчно информация в старите теми.
Спукано ми е радиаторчето на парното и трябва да сваля цялото табло, виждам че доста колеги са минали през това, кажете какъв е алгоритъма за свалянето на таблото ще е супер ако някой има и снимки.
Благодаря предварително

Потребителски аватар
Danda69
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Радомир
Кара: 205 GT 1.6 TU5JP;205 1.9 DKZ automatic,306 1.6 XT комби
Has thanked: 452 times
Been thanked: 777 times

Re: Смяна на радиатор на парно Пежо Партнер 1.4 бензин

Мнениеот Danda69 » съб дек 09, 2017 6:40 pm

Колега ,
ако си с климатик направо се откажи да го правиш сам , ако нямаш гараж и поне 2 свободни дни - също . Искаш алгоритъм - сваляш седалките , кормилото (внимаваш с еърбека) , решетката пред чистачките , механизма им и когато вече виждаш голата ламарина под стъклото - можеш да започнеш да развиваш гайки (5бр. М6 , за ключ 10) , имаш и вътре в двата края по едно болтче и едно в средата , зад радиото . С много псувни , нерви и издрани ръце можеш да извадиш таблото и да го оставиш да виси на инсталацията . Тук особено внимание изисква четеца на имобилайзера - свали го предварително , че аз успях да го счупя с таблото (и по-лошото - скъсах бубинката) (добре , че имам резервен и в краен случай отключен компютър) . Когато изтеглиш цялата коруба за парното вътре в купето за 2мин ще смениш радиаторчето и после в обратен ред ..........
Още ли ти се занимава ? Описаната процедура е за 306 с климатик (изпуснах фреона и сега предстои ново пълнене) , но те са на еднаква база , така че едва ли съм те излъгал с нещо .
Мойто Пежо , най-хубавото
Изображение

Върни се в “Partner, Bipper, Expert, J5, Boxer”