Peugeot Клуб БЪЛГАРИЯ

Форум на Пежо Клуб България
Дата и час: Чет Юли 24, 2014 6:19 pm

Автобояджийски сервиз

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 81 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Пътуване до Гърция
МнениеПубликувано на: Чет Май 05, 2011 5:02 pm 
редник
редник
Аватар

Кара: 306 2.0 HDI
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Град: Варна-Горна Оряховица
Здравейте,
може ли някой да сподели опита си с пътуване до Гърция или по точно Кулата-Солун-Олимп-Лариса-Метеора.
1.интересувам се пътища(надявам се по-добри)
2.такси за магистрали(на км ли са как са?).
3.знаци - посоки за градове и огр. на скорост(GPS върши ли работа)
4.до Метеора имам колебание за два пътя:
- през Лариса и Трикала - по брега на морето
- или втория през планините - виждам уж че е магистрала
Или с две думи ако имате каквато и да е полезна информация.
Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Пътуване до Гърция
МнениеПубликувано на: Чет Май 05, 2011 8:38 pm 
редник
редник
Аватар

Кара: peugeot 106 1.1 XR, Ford Fiesta 1.4 90hp
Has thanked: 18 times
Been thanked: 5 times
Град: София
Значиии мога да ти помогна до Солун. Пътищата са доста добри. От Кулата към Солун има табели навсякъде и няма как да се объркаш. Има разни участъци в ремонт, но движението е много добре регулирано. Като цяло си има и хубави магистрали с по 3 платна във всяка посока и е просто като приказка да караш по тях. Последно ходих за Великден и бях пуснал GPS-a - GarminMobile XT на Нокиата и си показваше всичко както в България, така и в Гърция. В Солун дори имаше улиците с наименованията. Също така като стигнеш до Солун си има табели за Атина. Това ти е на теб и пътя за Лариса, ако решиш да минаваш от там. От Кулата до Солун не се плаща никъде, но като тръгнеш по магистралата аз Атина на всяка кабинка се плащат по 2 евро. Нямам представа колко кабинки точно са и какво е разстоянието между всяка от тях, но знам че до Атина излизат около 40 евро. Това е от мен. Надявам се да съм бил полезен :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 06, 2011 8:05 am 
редник
редник
Аватар

:tancii:
Като за начало супер инфо. По-добре кабинки, но да си карам по равен път. И моя ЖПС е такъв, надявам се да свърши работа. И да пътят ще е от там, както каза, понеже една от целите е връх Митикас :)))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 06, 2011 8:07 am 
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Аватар

Кара: 406 комби бегачка
Has thanked: 1790 times
Been thanked: 675 times
Град: ВАРНА
Успех с пътуването и да сложиш после малко снимки да погледаме ;-) :biri:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 06, 2011 9:43 am 
сержант
сержант
Аватар

Кара: Peugeot 406 Estate 2.0 HDi 110 hp
Has thanked: 13 times
Been thanked: 31 times
Град: Благоевград
Силно се съмнявам, че ще ти е необходим GPS. Гърците са наслагали табели навсякъде. Няма как да се изгубиш. Колегата е прав до пътя за Солун С две думи от Кулата до Солун имаш само едно кръстовище, на което трябва да завиеш на дясно :) На всякъде другаде си само направо. Точно преди Солун магистралата се включва към Ignatia Odos, тази която идва от Кавала. След изкачването на последващия хълм първата отбивка в дясно е за Атина. Табели огромни. Няма как да се отклониш :) От там нататък друг колега може да поше по-подробно.

И много важно: НЕ ползвай радар !!! Ако имаш такъв си го остави в БГ. Глобите са зверски. Дори да ти е в багажника. Както е препоръчително да спазваш ограниченията. Не са по-различни от нашите.

:cop: може да има:
1. веднага след Промахон /границата/
2. около Сидирокастро, следващото село
3. промишлената зона преди Серес, където спират цели колони накуп
4. след излизане от Серес
4. 3-4 км. след като преминеш моста над Струма /там се крият в храстите/
До магистралата горе-долу това са им обичайните стоянки.
По самата магистрала рядко съм виждал.

Но ако си спазваш ограниченията няма да имаш проблем.

Приятно пътуване!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 06, 2011 7:49 pm 
редник
редник
Аватар

Стягам аз комбито с две палатки, чували и темп подобни и си шофирам бавничко. :rally:
Разгледах от гугъл земя и видях много плажове и планини...пък да видим, дано времето да е нас. По 24 май има 4 почивни дни и малко отпуска се получава страхотно съчетание :) Живот и здраве снимки може да се качат....и аз да видя прочутите магистрали( тези с асфалт ) :)))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 08, 2011 7:55 am 
сержант
сержант
Аватар

Кара: Peugeot 306XR 1,4
Been thanked: 9 times
Град: Сопот
Аз ще пътувам около 10 юни до Атина, колегите са прави като си спазваш ограниченията нямаш проблем. Плащачките (диодиа) са от 2,50 до към 3,00 евро мисля по спомен. Имаш една след Солун, една на Темпи, и още една преди Лариса ако не са добавили още някоя. Когато слизах с буса бяха толкова сега не знам. За Гармин има добра карта на Гърция "Auto Drive Hellas", и по табелите да караш пак няма да се объркаш. Полиция има основно по плащачките но не разчитай само на това, никнат като гъби. Преди поне не се криеха по храстите, сега слушам от колеги са взели да се учат от нашите да правят маскировка "храст". :)

Приятно и безаварийно пътуване.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 09, 2011 11:17 am 
генерал
генерал
Аватар

Кара: Пижо 206 2.0 HDI
Has thanked: 157 times
Been thanked: 134 times
Град: нейде м/у СА и РК
atopaloff написа:
но знам че до Атина излизат около 40 евро. Това е от мен. Надявам се да съм бил полезен :)

Малко по-малко - около 20-25 са за лек автомобил
Само за табелите да уточня - трябва да знаеш основните точки на маршрута, защото табелата не ти показва още от Солун Атина напр., а трябва да следваш пътя за Катерини, после за Лариса и т.н /поне това са моите спомени от есента/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 09, 2011 1:11 pm 
наборник

Кара: пежо 405 1.8тд 91г.
Град: Pernik
колега не ти е нужен gps,нема смисъл,има си табелки за всичко,само както каза колегата по нагоре ``Само за табелите да уточня - трябва да знаеш основните точки на маршрута, защото табелата не ти показва още от Солун Атина напр., а трябва да следваш пътя за Катерини, после за Лариса и т.н``...през определени километри си плащаш пътните такси...както аз им викам ``точки`` в раиона на солун е мн натоварено движението....иначе пътя е супер.....широк.....равен...само да караш аз като си идвах от гърция.....вече като минах промахона...почнах да влизам в Българско....яко се изнервих...а и докат си в бг,мн се пази по дефилето на кресна...че там какви испереварвания праяат ``отвотрковците`` ....ужас е....като цяло пътя е приятен за изминаване.....а до атина около 25-30 евро се събират таксите...аиде и безавариино

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 09, 2011 3:34 pm 
редник
редник
Аватар

Да и аз се замислих за ДЖП...това повтарящо се гласче завии, завии, ще си гледам табелките аз( както казвате на осн.точки). Таксите - колкото искат ще трябва да се дава, което ме подсеща за повечко монети да си взема, не вярвам да приема книжни(като на входа в Албена, даваш 20лв и ти връща по 1лв-15лв-джакпот) :mrgreen: Зелена карта си набавих и здравна застраховка....живот и здраве, това ще е :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 11, 2011 11:29 pm 
сержант
сержант
Аватар

Кара: Peugeot 306XR 1,4
Been thanked: 9 times
Град: Сопот
Навигация ако имаш си вземи ще ти свърши работа. Защото ако някъде затворят пътя стачкуващи ( а стачките тепърва започват ) ще имаш проблем. А тъка с навигацията просто задаваш обходен маршрут и си шест. Ако ти се върти по загубени гръцки села може да и дадеш да заобикаля плащачките. По въпросните села пътя е хубав.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 14, 2011 12:37 am 
генерал
генерал
Аватар

Кара: Peugeot 406 2.0 HDi / С
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
От Метеора на връщане ще се качиш на магистралата Гревена-Козани-Солун - такси няма. Около Солун има - 2 евро. Иначе надолу като слизаш към Лариса си има такси непрекъснато. Около 15 евро може би ще ти вземат.

Не знам дали си си запазил място за спане до Метеора - ако не си, още по-добре. Потърси си места из околните селца. Има приятни места на ниски цени. В самото село до Метеора може и да не намериш свободни. Като отидеш да разглеждаш, ако отидеш по-рано и то първо в най-високия манастир, ще избегнеш тълпите. Преди обяд става такава лудница, че нищо няма да видиш, а просто ще се буташ по тесни пътеки. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 15, 2011 11:39 am 
лейтенант
лейтенант
Аватар

Кара: Peugeot 405 Break II,1.6 моноинжекция; Lancia Dedra 1.9 TDS
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times
Град: София/Горна Оряховица
А някой може ли да каже,че чета напоследък забранили ксенона на рефлекторен фар в Гърция,та това означава ли като съм от друга държава и на мен ще направят проблем или може само да ме накарат да сложа обикновените крушки? :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 17, 2011 10:10 pm 
лейтенант
лейтенант
Аватар

Кара: Peugeot 405 Break II,1.6 моноинжекция; Lancia Dedra 1.9 TDS
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times
Град: София/Горна Оряховица
Никой ли не знае :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 5:35 pm 
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Аватар

Кара: ПЕЖО 307 2.0 HDI 136+, BVM6 2006г. DIAMANT ELAN 2007г. 28"
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 4097 times
Дано послужи. Ако повтарям подобен пост - гума.
глобите за неспазване правилата за движение в Гърция:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 6:38 pm 
ПОЧЕТЕН ЧЛЕН НА КЛУБА
ПОЧЕТЕН ЧЛЕН НА КЛУБА
Аватар

Кара: Peugeot 406, 1.8, 16V
Has thanked: 6074 times
Been thanked: 3292 times
Не е лошо да се прочете тази статия, или по-скоро ще ви е от полза:).

Основното нарушение на българите (и в Гърция) е превишената скорост. Да ви посъветвам в никакъв случай да не си и помисляте да предлагате пари на полицаи, ако ви спрат, защото първо ще ви тръшнат на земята с белезници, а след това ще дочакате в ареста и бързия съдебен процес. Глобите за пътни нарушения се плащат във всички пощенски офиси - ако глобата бъде платена през първата седмица след налагане на санкцията, размерът, който се плаща, е половината от това, което е изписано на фиша. В неделя има един пощенски клон в Солун, който работи (на платия / площад Аристотелус в горната му част към паметника на Венизелу).

Таксата за магистралите след Солун, т.е към Атина, както и към Игуменица по Егнатия Одос (400 км дължина с 92 тунела в посока към Верия, Козани, Гревена, Янина до Игуменица ) е 2.80 Евро на толпост. Другият участък на Егнатия одос (към Кавала, Комотини и Александруполис) засега не се плаща.

Радар-детекторите ги скрийте надълбоко, щото всеки такъв за гръцката полиция се явява незаконен честотен генератор/ излъчвател. Абсолютно забранено е да си помисляте да имате такъв уред в колата.

Гориво наливайте от бензиностанции в градовете - там е по-евтино, а освен всичко много рядко има бензиностанции по магистралите и пътищата (и то с доста по-висока цена на горивото). Бензинът е много скъп - 1,68 Евро/литър, Нафтата е 1,52 Евро/литър. Внимавайте като ходите на бензиностанция да зареждате - ако искате да наливате нафта - непременно кажете, че искате Дизел (иначе рискувате да ви сложат бензин по навик, тъй като дизелови коли няма, освен такситата и камионите).

Попитайте ме, ако още нещо ви интересува относно Гърция и пътуването из тази красива страна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 21, 2011 12:28 am 
генерал
генерал
Аватар

Кара: на нафта:406 2.0HDI ; и електрическо колело 1200W/48V
Has thanked: 309 times
Been thanked: 178 times
А има ли проблем, ако се кара с включени светлини? По-точно, аз съм с монтиран DRL, който свети с 30 или 40% процента от дългите. Дали могат да направят проблем за това?

Зайо Байо написа: "За мен е важно като си видиш колата всяка сутрин да ти става гот на душата; като седнеш вътре да ти е комфортно и удобно; като тръгнеш да пътуваш да вози меко, но стабилно; като я настъпиш да върви, не да се чуди; Абе въобще като я зърнеш да получаваш душевен оргазъм."
Истинският професионалист отдава на работата 100% от себе си : 12% в понеделник; 23% във вторник; 40% в сряда; 20% в четвъртък; 5% в петък

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 21, 2011 12:44 am 
ПОЧЕТЕН ЧЛЕН НА КЛУБА
ПОЧЕТЕН ЧЛЕН НА КЛУБА
Аватар

Кара: Peugeot 406, 1.8, 16V
Has thanked: 6074 times
Been thanked: 3292 times
Не, няма никакъв проблем. Много автомобили (и аз също), карат на светлини. Спирали са ме полицаи за проверка, не са ме попитали защо съм със светлини през деня. Всъщност почти всички български автомобили карат със светлини.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 21, 2011 2:32 pm 
генерал
генерал
Аватар

Кара: 406 2.0HDI 110 NAVTECH,306 1.9dt
Has thanked: 327 times
Been thanked: 322 times
Град: Русе,зад Олимпа
на 19.06 ще пътуваме за Неа Потидея през Солун-някакви впечатления за там и пътя до там?

Русе SQUAD

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 23, 2011 9:07 pm 
генерал
генерал
Аватар

Кара: Peugeot 406 2.0 HDi / С
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Yan написа:
Таксата за магистралите след Солун, т.е към Атина, както и към Игуменица по Егнатия Одос (400 км дължина с 92 тунела в посока към Верия, Козани, Гревена, Янина до Игуменица ) е 2.80 Евро на толпост. Другият участък на Егнатия одос (към Кавала, Комотини и Александруполис) засега не се плаща.

Към Игуменица не се плащаше до миналото лято, явно са пуснали кабинките и събират вече пари.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 81 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Автобояджийски сервиз

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]