Пешеходни светофари

Пътувания, пътеписи, пътна обстановка, опасни участъци, внимавайте като минавате...
Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал
Град: София
Кара: Peugeot partner tepee 1,6HDI - 306 1,9D София
Has thanked: 13 times
Been thanked: 261 times

Пешеходни светофари

Мнениеот KOZL » чет мар 01, 2018 2:19 pm

ЧБМ,
от неколко дни съм пешо-снегоходец.
И :psuwaj: светофарите за пешеходци. Първо щото забравям да натискам бутона се самопсуем. Ама второ псуем тия де ги измислиа бутоните.
И оти като го натисна бутоня и светат зелените свтодиоди, аз чекам, а светофаро забравя да светне зелен чиляк и се налага да минавам на червен чиляк :?
А деснозавиващите :psuwaj: и сакат да ме газат.
Как ли че постъпам и я в същата ситуация ама зад геврека :roll:
И за ко са тия бутони :psuwaj: Грижа за пешеходецо ли, че освен че треба да чека, шъ требе и бутоня да го тражи дека е смотан. Оти са ги наслагали некъде на скришно место и в страни от светофаро :bushon:
Или може би услуга на водача на МПС, докато пешелудците се мотат на тротоаро, търсейки бутоня, водача необезпокоявано си зима деснио завой :ibaasi:
Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
Много лесно е да искаш, много по-важно е да можеш, съвсем друго е да го направиш.
Парите не решават всички проблеми, но повечето проблеми са свързани с парите

mgrigorov
генерал
генерал
Кара: ше 206 SW 1.4 16V LPG
Has thanked: 55 times
Been thanked: 70 times

Re: Пешеходни светофари

Мнениеот mgrigorov » чет мар 01, 2018 7:33 pm

Пълно безумие, само да приберат парите и отчетат деиност. А защо махнаха броячите и ги направиха да мигат преди да изгасне зеленото ?

Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал

Мнениеот KOZL » чет мар 01, 2018 7:39 pm

Може би щото по-лесно за поддръжка :roll:
Много лесно е да искаш, много по-важно е да можеш, съвсем друго е да го направиш.

Потребителски аватар
Danda69
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Радомир
Кара: 205 GT 1.6 TU5JP;205 1.9 DKZ automatic,306 1.6 XT комби
Has thanked: 469 times
Been thanked: 857 times

Мнениеот Danda69 » чет мар 01, 2018 8:12 pm

Брояча я го видиш , я не , а мигането виждаш от н-стотин метра и преценяваш ще минеш или не (за първи път видях такова чудо в Австрия '92ра , но там мигат 4 пъти - много "бързо" разбрах , че да минеш на жълто там е равносилно на червено - срещу само 350 шилинга (50дм)) .
С натискането на бутона на пеш. светофар активираш зеленото , но не сегашното , а следващ цикъл , т.е. ако вече са пуснали колите , а бутона не е бил натиснат , дори да го активираш ще трябва да изчакаш и отсрещните да минат и чак тогава ще светне зелено .
Мойто Пежо , най-хубавото

kosmopoliten
генерал
генерал
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 58 times
Been thanked: 123 times

Мнениеот kosmopoliten » чет мар 01, 2018 9:45 pm

Идеята е да се накарат пешеходците да чакат като колите. У нас традицията е да се пресича демонстративно и без да се гледа. То това го няма никъде по Европата. Пресича внезапно по зебрата, говорейки по телефона и гледайки на другата страна-пълна простотия. Като си пеша не си повече от този в колата и обратното.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC 3броя, Peugeot 206 пет броя, Peugeot 206SW три броя, Peugeot 206CC пет броя, Peugeot 307SW три броя, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И др.

Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал

Мнениеот KOZL » пет мар 02, 2018 11:56 am

За коя Европа става въпрос, това дето го няма никъде там?
Аз два пъти бях в UK и бях потресен, минават си пешеходците на червено, все едно е зелено.

Потребителски аватар
Mandor
генерал
генерал
Град: Cофия
Кара: 406-1.8 16V
Has thanked: 325 times
Been thanked: 190 times

Мнениеот Mandor » пет мар 02, 2018 3:16 pm

kosmopoliten написа:Идеята е да се накарат пешеходците да чакат като колите. У нас традицията е да се пресича демонстративно и без да се гледа. То това го няма никъде по Европата. Пресича внезапно по зебрата, говорейки по телефона и гледайки на другата страна-пълна простотия. Като си пеша не си повече от този в колата и обратното.

В момента никой не е сигурен дали не е закъснял с няколко наносекунди да натисне бутона, и си пресичат много повече на червено от преди. Поне моите наблюдения са такива, а редовно си пешеходствам. И всички си псуват по автора на бутоните и комисионните от тази меко казано недомислица,
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.

Потребителски аватар
petur
редник
редник
Град: Sofia
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Мнениеот petur » пет мар 02, 2018 5:50 pm

mgrigorov написа:Пълно безумие, само да приберат парите и отчетат деиност. А защо махнаха броячите и ги направиха да мигат преди да изгасне зеленото ?

Пълна глупост и според мен. Броячите бяха много удобни и си правиш правилно сметка можеш ли да минеш или не. Сега виждаш зелено отдалече и се засилваш, а то изведнъж почне да мига жълто и биеш спирачки. Преди отдалече вижда едноцифрено ли е числото и си правиш сметка може ли да стигнеш навреме или не.

Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал

Мнениеот KOZL » пет мар 02, 2018 6:57 pm

Днес се натъквам на друг парадоск пак по причина на бутоните. Та на бул."Цар Борис III" сфетофара за велосипедисти свети зелено, а пешеходния - червено. А пътеките са една до друга по посока на алеята.
Значи за коне и магарета може, а за свине не може :ibaasi:

kosmopoliten
генерал
генерал
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 58 times
Been thanked: 123 times

Мнениеот kosmopoliten » съб мар 03, 2018 10:19 pm

Пак сме измислили топлата вода ............
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC 3броя, Peugeot 206 пет броя, Peugeot 206SW три броя, Peugeot 206CC пет броя, Peugeot 307SW три броя, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И др.

Върни се в “На пътя”