Писти около София или къде да си счупим колата

Пистите, ралитата и спорта, свързани с Peugeot.
Потребителски аватар
vedra
полковник
полковник
Град: София
Кара: Peugeot 405 SRi Break / Cофия
Has thanked: 8 times
Been thanked: 33 times
Контакти:

Re: Писти около София или къде да си счупим колата

Мнениеот vedra » ср юни 17, 2009 11:20 pm

В пълно неведение съм.
Ако някой знае, да каже какъв е рекорда на пистата и кое е добро средно време.
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване"; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол

Потребителски аватар
vedra
полковник
полковник
Контакти:

Мнениеот vedra » чет юни 18, 2009 12:37 am

Поинтересувах се тук-там из форумите за резултати на ази писта в Бухов и намерих следното:
- 43.8 сек., карт 12.5 коня
- 48 сек., Ауди 80
- 56 сек, Лада 1500
- 80 сек, Жигула

Не забравяйте обаче, че си трябват старички стоманени джанти (но с читави ръбове) и ниско-профилни изтрити гуми, коиото няма да ревете ако се наложи да хвърлите. Разбира се. че и тук лятата джанта е за предпочитане но не знам как ще понесете евентуално нащърбване или счупване.

Айде да видим какво ще направят GTI-те?
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване"; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол

Потребителски аватар
DYNACORD
лейтенант
лейтенант
Кара: 205 GTi Mi16 / 306 GTI-6 / Type S / Trek Fuel
Has thanked: 32 times
Been thanked: 83 times

Мнениеот DYNACORD » чет юни 18, 2009 3:17 am

нещо не ви разбирам аз
на писта се кара или с яки гуми или слик (който има) и нямам предвид стара изтъркана гума за 20лв.

са.. хем искате яко да карате, яко време да давате, ама и гумата да не се търка - е такова нещо няма
да се кара бързо по завои със стара износена гума не си е работа ама въобще

Потребителски аватар
vedra
полковник
полковник
Контакти:

Мнениеот vedra » чет юни 18, 2009 6:01 am

Абсолютно си прав ако става дума за рекорди!
Само дето аз говоря (на този етап) за софт тренировки и свикване с възможностите и поведението на колата- и без това си хвърляме шапките ако намерим време поне един път в месеца да покараме за час, два.
Освен това Бухово наистина не е направена да щади гумите- за 20-тина "кротки" обиколки чисто нови "Бравурис" стават като карани цяло лято. Като надобреем достатъчно взимаме полуслика под едната мишница, конусите под другата и право на Доброславци или Сапарева баня. Ей тогава, както правилно отбелязва колегата DYNAСORD, нещата се приближават до истината.
:brrr: До тогава обаче- поне аз - имам да скъсам още 5-6 чифта стари гуми на Бухово, както и да допохарча около 2000 лева за колата. :?

Хайде приятен ден на всички и весело изкарване на събора. На Калояново се забавлявайте умната и правете повече снимки за такива като мен и Dragan_Trial дето няма да можем да гледаме събитието в оригинал. :cry:

Потребителски аватар
aztec
редник
редник
Кара: 306 GTI
Has thanked: 3 times
Been thanked: 221 times

Мнениеот aztec » чет юни 18, 2009 11:08 am

Веселин Драганов написа:Поинтересувах се тук-там из форумите за резултати на ази писта в Бухов и намерих следното:
- 43.8 сек., карт 12.5 коня
- 48 сек., Ауди 80
- 56 сек, Лада 1500

Тези времена не са от Бухово (предполагам си гледал http://audibg.com/index.php?showtopic=5 ... entry52498). Това е някаква друга писта.

marsianeca
сержант
сержант
Кара: Peugeot 307 T6 Peugeot 206 POP ART Peugeot Speedfight 2
Been thanked: 2 times

Re: Автополигон Вакарел

Мнениеот marsianeca » чет юни 18, 2009 5:43 pm

Веселин Драганов написа:Днес се поразходих по местата около София за които знам, че биха могли да се ползуват за тренировъчен полигон.
1. Летище Лесново- всичко е супер подредено и много удобно за каране. Сега е собственост на "Албена Холдинг". Говорих с Изпълнителния директор, който няма нищо против да пуска по 2 коли срещу заплащане от 30-40лв с отчетен документ. Условията обаче са : вечр след 18.00 ч и да не се минава върху бялата маркировка в двата края на пистата. Свободната дължина е 900 м а ширината 25 м. Бетонното покритие е перфектно.
2. Мусачево- За нищо не става вече. Бетонното покритие е разбито, а заради все още кретащото ракетно поделение там не пускат никой да стъпи зад оградата.
3. Бухово- явно само аз не съм знаел до сега за тази писта. Покритието е добро, завоите са доста технични. Терена е общински, достъпа свободен, а живущите са претръпнали и не правят забележки. До тук всичко е добре но се потвърди това, което каза колегата погоре- асфалта е зърнест и ако дрифтиш гумите свършват много бързо. Може да се джитка със стари гуми- гумаджийницата в съседство ги продава по 10-15 лева.

Утре смятам да наобиколя летището в Доброславци- май все още е на МНО, което ще значи, че имам шанс да изкрънкам някакво разрешение. Ако имам време ще отскоча и до Сапарева баня.
Ако някой знае други удобни места нека сподели- не е нужно да е летище или писта, може и стопански двор или площадка на някой от неработещите заводи. Може и да е обширно равно място с трева- ако се утъпче става така наречения "селски асфалт", който е супер за тренировка защото щади гумите.

Заглавието на тази тема е крайно неудачно, тъй като бе предизвикано от неточно сведение. :oops:
Струва ми се обаче, че тук бихме могли да обменяме полезна информация, която да работи изцяло в духа на желанието ни да не правим нерегламентирани прояви по обществените пътища.
Затова моля някой от администраторите (ако прочете темата или ако вече има такава, която аз не съм видял) да промени заглавието или да я изтрие- по своя преценка

Колега живея 27 години в Мусачево и няма такова място което може да се ползва за джиткане иначе Лесново е друга работа мястото е добро за събори както беше на Итал феста ако не се лъжа или бяха само Алфи няма значение в Елин Пелин има хотел за това е хубаво да се правят събори там на мен Лично малко ми е далеч там където се организира нашия събор но ще се постарая да се поява ако имате някакви питания за местенца около Елин Пелин или Ихтиман питайте

Потребителски аватар
vedra
полковник
полковник
Контакти:

Мнениеот vedra » чет юни 18, 2009 11:32 pm

За съжаление си напълно прав за Мусачево. Разминаването помежду ни се корени в една малка подробност- ти говориш за 27 години, а моите спомени са от преди 48 години- от 1961 г не съм стъпвал там и наивно си мислех, че района на поделението се е запазил както в онези времена. :kodapraish:

И колегата aztek май е прав, сега като цъкнах линка гледам че наистина става дума за друга писта. Чета, че за някакъв Битак говорят- да не става дума за едновремешния бит-пазар след Орландовци?

marsianeca
сержант
сержант
Кара: Peugeot 307 T6 Peugeot 206 POP ART Peugeot Speedfight 2
Been thanked: 2 times

Мнениеот marsianeca » пет юни 19, 2009 9:42 am

За поделението (зависи за кое говориш) но едното е запазено и е един от центровете за подготовка на военни за мисии зад граница там няма как да се влезе да покараме :mehehe: другото което е към Равно поле е продадено и е частна собственост там пак няма как да влезем

Колеги истината е ,че няма място в БГ на което може да се кара на писта безопасно и организирано най-близо е Серес за там чувам добри отзиви остава да чакаме да се направи нещо свесно в тази скапана държава

Потребителски аватар
Orlinski
генерал
генерал
Кара: А4+ ; ???55АМГ
Been thanked: 4 times

Мнениеот Orlinski » вт юни 23, 2009 10:22 am

Веселин Драганов написа:.... Все пак Пежо не е дрифтачка....

Ако е 505 2.1Т ? :bravo:
Изображение

Потребителски аватар
vedra
полковник
полковник
Контакти:

Мнениеот vedra » вт юни 23, 2009 4:18 pm

Orlinski написа:
Веселин Драганов написа:.... Все пак Пежо не е дрифтачка....

Ако е 505 2.1Т ? :bravo:

Е бате за такова само съм чувал :evalata: ! Ама верно ли е яко?

gm_bandit
наборник

Мнениеот gm_bandit » съб дек 19, 2009 5:51 pm

Аз да възобнова темата,преди около 3-4 седмици бях ходил до бухово с един приятел да се учи да кара с една Корса Б 1.0 12В,та после се качих да покарам и аз без да я муча много направих време 1:22 сек.И вчера ходихме с едни приятели да покараме там на снега но време не сме засичали.И точно като си тръгвахме дойде едно Пежо 5 и момчето доста добре караше не знам дали беше от форума,пък вече ние си тръгвахме.

Потребителски аватар
<Lubo>
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 2.0 HDi
Has thanked: 303 times
Been thanked: 151 times

Мнениеот <Lubo> » пон дек 21, 2009 10:32 am

gm_bandit написа:...... Пежо 5 ......

Може би имаш предвид Рено 5?

Потребителски аватар
ico_106
генерал
генерал
Кара: Citroen Berlingo(служебно с право на лично ползване) Nissan Almera N15GTI
Has thanked: 38 times
Been thanked: 66 times

Мнениеот ico_106 » пон окт 17, 2016 11:57 am

Горе.. Някъде около София нещо читаво 7години по-късно?
EmO_SKORPIONA написа:Може разбира се, но рано или късно пак ще си купиш Пежо :lol:

Виж бъдещето си--->Изображение
П.С.Събирам за шестак :bushon:

Върни се в “Peugeot Sport”