Дарителска инициатива 2012

Идеи, заслужаващи подкрепа, благотворителни акции.

Модератор: Lucy_Peneva

Потребителски аватар
Doroty
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Citroen C3
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1105 times

Re: Дарителска инициатива 2012

Мнениеот Doroty » нед май 06, 2012 11:39 am

Здравейте! Вчера след девет вечерта форумът беше замлъкнал и за това не можах да напиша за изпълнението на акцията, но след вчерашното успешно изпълнена мисия е време за отчет.
С зам.директорката на 105 СОУ ходихме до "световноизвестния търговски център" Илиенци и от МАТ СТАР взехме маратонки за всяко дете (по мейла получихме номерата на всяко едно в дома) на обща стойност 517лв, а собственика на магазина подари магнитни гривни за всяко дете. От съседното магазинче купихме по 3 чифта чорапи за 180лв .
Следващата ни спирка беще АНИМЕКС 98, от които взехме вафли и бонбони за 70лв, а те подариха и бонбони "С ОБИЧ" и сладки неща за ръководителите на дома.
На следващия ден закупихме стереоуредба на стойност 200лв, която изглеждаше така:
Изображение
отделно взехме и кантарче за 54лв за лекарския кабинет.
После от следващите магазини взехме осем топки на стойност 48лв и по две плодови сокчета на дете за 43 лв. Предпоследно взехме блузките за 287 лв.
В петък вечерта настана приятнана работа - на всяко дете се слагаха в отделна торбичка с името му, закупените неща (без лакомствата, защото са добре опаковани за транспорт, така че утре ще ги разпределим в дома) ето така изглеждаха нещата:
Изображение
Вчера на сборния пунк бяхме ето тези коли:
Изображение
Дойде Мирелла,Изображение
която не можеше да дойде в Разлив и донесе много дрехи - багажника на Иво се напълни,а с малко закъснение дойдоха хората на "Лактима БАЛКАН" с плодовите млека на стойност 56лв и Майк ги зареди в 407-чката.
Изображение
Общата стойност на закупените неща възлизаще на 1401лв. Останалото ще бъде предадено за следваща акция във Варна и отново в този дом.
В 10:30 тръгнахме към дома. Бяхме трите 407-ци, със залепени надписи
Изображение
По магистралата много бързо стигнахме до дома. Децата ни посрещнаха с невероятно въодушевление. Скачаха, радваха ни се, искаха всички да ни прегърнат.
На бързо с трите ученички от 105 , които бяха дошли с нас, доопаковахме подаръците с лакомствата и започна най-приятния момент за всяко едно дете - раздаването на пакетчетата. Всяко едно благодареше за подаръка, все едно сме му дали огромно количество а не само една торбичка.
Мъжете сложиха уредбата и децата бяха много зарадвани на репликата ни – това е за вас и вие го ползувайте. В дома имало вече две уредби, но едната била при директорката, а другата също не можели да я ползват, за това тази наша реплика беше приета с голям възторг. Дано уредбата да остане за ползуване от децата.
За съжаление нямах възложността да направя снимки, но Оля ( hitrata_lisi4ka) направи много и обеща да ги помести тук. ОБЕЩАЛА Е – зная че ще го изпълни!
След това настана игра в двора с всички топки, а големите с музиката. В дома не се слуща чалга, основен стил тук е рапът. Гледахме много интересесен танц - брейк, изпълнен от Иво, а после двама-трима мъници изпълняваха техни брейкове. Мишо играеше баскетбол с наколко младежи, а Пепи пък с най-големите говореше да автомобили , за продължаване на обучението след техникума (всички учат в техникуми, за да имат професия при завършване). Основното училише в селото е в двора на дома, а гимназиалния курс (по-скоро техникумският) е в Правец или Ботевград и с автобусчето им ги карат до там. Децата от 105 училище също бяха много заети. В общи линии всички бяхме ангажирани от поне 4 - 5 деца.
Бяхме записали 15 приказки, така че в следобедната почивка, големите решиха да ги пуснат на малките(които по принцип трябва следобед да спят).
Към 14:30 напуснахме дома, защото децата не искаха да отидат на обядват докато сме там. Обещахме да отидем при тях и друг път.
Напуснахме Разлив и решихме да направим малка разходка. Първо обядвяхме в една приятна механа и от там мина ретропарад на стари автомобили.
След което продължихме към Чекотинския манастир, който е разположен в поречието на река Малък Искър, на около 15 км от Правец.
Изображение
Много приятно място!
Най-накрая приятния ден на трите софийски 407-ци приключи!
Изображение

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6
Has thanked: 5581 times
Been thanked: 5071 times

Мнениеот Pepino » нед май 06, 2012 12:27 pm

Аз искам да благодаря на всички: учениците от 105СОУ, Автоклубовете Опел и Волво, фирмите откликнали на акцията и на всички наши колеги и приятели от ПКБ, дали своя принос, за да стане вчерашната акция факт!
Благодарим Ви , че успяхме да зарадваме тези деца и вчерашния ден да се превърна в празник за тях. Заслужаваше си дори само да видиш грейналите детски лица, искрата в очите им, да почустваш прегръдките им .
Благодаря!
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел
http://www.fullviewbg.com/

Потребителски аватар
бат Сандо
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: ВАРНА
Кара: 406 комби бегачка
Has thanked: 1592 times
Been thanked: 558 times

Мнениеот бат Сандо » нед май 06, 2012 12:28 pm

Браво на всички :ibree:
114

Потребителски аватар
hitrata_lisi4ka
лейтенант
лейтенант
Кара: ♥ Audi A3, 1.9 TDIncredible ♥
Has thanked: 236 times
Been thanked: 326 times
Контакти:

Мнениеот hitrata_lisi4ka » пон май 07, 2012 12:26 am

Не знам как да започна...очите ми се насълзяват, и в мислите ми прелитат хиляди възможни и невъзможни планове, какво още може да се направи...Различни дребни случки изкачат в съзнанието ми и очите ми не са насълзени, а капят.
Колко празнота има в тези невинни детски очи, колко надежда и самота са изписани на лицата на тези деца...надежда, че няма да ги оставим и че обещанията за "До нови срещи! Пак ще се видим!", няма да са напразни.
В съседство на дома за деца имаше църква, с щъркелово гнездо, а в разговор чух как Дороти казва, че само на добри къщи щъркелите правят гнезда, в отговор на нейните думи, едно от децата каза, нещо от сорта на: "Еми то затова на нашата къща никога не е кацал щъркел". Вярвайте ми, това ме кара да настръхна само при мисълта и спомена за изражението изпълнено с безнадежност на детското лице...

Простете ми, просто съм прекалено емоционална и това беше доста силно преживяване за мен. Тъжно ми е, че има такива институции и ми е тъжно, че такива умни, красиви и много възпитани деца са изоставени.

Ето и малка част от снимките, които направихме вчера. Надявам се да успеете да видите и почувствате, това което и аз видях и изпитах!
Цък
Лека нощ от мен.
Нека който е безгрешен пръв хвърли камък!

Г-жа ИвоЯнчовица! ♡

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6
Has thanked: 5581 times
Been thanked: 5071 times

Мнениеот Pepino » пон май 07, 2012 2:06 am

Благодарение на Оля (hitrata_lisi4ka) :ibree: !
Още снимки .
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
http://www.fullviewbg.com/

Потребителски аватар
herairness
генерал
генерал
Град: Варна
Кара: Пежо 308sw, 1.6, 92 к.с., 2011, дизел
Has thanked: 2758 times
Been thanked: 1603 times
Контакти:

Мнениеот herairness » пон май 07, 2012 2:48 am

Браво на всички :ibree: Много се радвам, че успяхме да помогнем на тези сладки деца! Дано и за вбъдеще е така!
ЛООООООООООООООМ

Потребителски аватар
Lucy_Peneva
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб
Кара: Peugeot 4008
Has thanked: 537 times
Been thanked: 730 times

Мнениеот Lucy_Peneva » пон май 07, 2012 10:53 am

Аз лично съм много приятно изненадана от самите деца и се радвам, че отидохме в този дом.
Благодаря на Иво, Оля, Мишо, Диана, децата от училището и "кака Таня".
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
NIKINIK написа:Само като видя ЛЪВ отпред и забравям за всичко останало :kodapraish:
Gamen написа:...спести флаер- спаси дърво "приятелю" (следват 68 иконки).

Потребителски аватар
sandman
генерал
генерал
Кара: Honda Accord 2.0 TDi
Has thanked: 276 times
Been thanked: 85 times

Мнениеот sandman » пон май 07, 2012 12:23 pm

:ibree: :ibree: :ibree: :ibree: :ibree: :ibree: :ibree: :ibree:
Коментарът е излишен просто...
Honda Power

Потребителски аватар
ivoyan
генерал
генерал
Кара: 407 ST CONFORT 2.0HDI/136 FAP BV6
Has thanked: 569 times
Been thanked: 409 times

Мнениеот ivoyan » пон май 07, 2012 9:28 pm

За мен мероприятието беше своеобразен празник - един прекрасен ден с любимата жена, любимите приятели, любимата кола, прекаран в изпълнението на благородна инициатива сред толкова много зарадвани детски лица. Празник! Безценно! В такива дни се чудя наистина - какво повече му трябва на човек, за да бъде щастлив :) Благодарен съм, че споделих този празник с всички вас! :ibree:

Потребителски аватар
Lucy_Peneva
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб
Кара: Peugeot 4008
Has thanked: 537 times
Been thanked: 730 times

Мнениеот Lucy_Peneva » вт май 08, 2012 10:18 am

Ами дано споделяме още такива празници :)
Искам да ви кажа, че с това посещение на Разлив дарителската акция не е приключила. Както знаете, колегите от Варна също имат подобни инициативи и тази година част от събраните средства от касата, която мина през всички на ГЗС и по сметката ще отидат при тях :) Дарителска инициатива 2012 продължава, докато не влезем в 2013-та :)
Още веднъж, благодаря на всички отзовали се!
NIKINIK написа:Само като видя ЛЪВ отпред и забравям за всичко останало :kodapraish:
Gamen написа:...спести флаер- спаси дърво "приятелю" (следват 68 иконки).

Потребителски аватар
KI_YOOU
генерал
генерал
Град: Pyce
Кара: Peugeot 307 2.0 HDi 110 / Mercedes Benz CLK 200K
Has thanked: 77 times
Been thanked: 207 times

Мнениеот KI_YOOU » вт май 08, 2012 1:32 pm

Моите уважения, свалям Ви шапка за това което сте направили!

Върни се в “Инициативи, благотворителни мероприятия”