Храм-приютът на отец Иван

Идеи, заслужаващи подкрепа, благотворителни акции.

Модератор: Lucy_Peneva

Потребителски аватар
ribara
генерал
генерал
Град: Раднево/Сливен
Кара: Ситроен Ц5 3.0 V6.Хонда CR-V
Has thanked: 11 times
Been thanked: 84 times

Re: Храм-приютът на отец Иван

Мнениеот ribara » нед дек 20, 2009 6:22 pm

Да си кажа ,и мойте впечатления от посещението на един дом ,за изоставени деца :cry:
Днеска с колегите от -Зара тийм ,посетихме дом за изоставени деца от, 2 до7години !
Дома е доста добре подреден , има на 5 6 деца един възпитател !Чесно да си кажа, очаквах по отчаяни деца ,но те ,са си свикнали с тая среда !
Тука ,ми е трудно да опиша, чувствата който ме обземаха,преди да ида в дома , мислех че едни играчки ,че ги ощастливят тия дечица ,но май доста хора им се радват покрай празниците !
Нема да пиша нищо ,че нещо незнам как да си изразя емоцийте ,хем ми се ще ,да гушна некое , хем ги виждам ,че в тая среда за сега са си добре ,просто бъдещето им в тия домове е тъмно !

:cry: :cry: :cry:
Като препрочетох написаното ,ми се ще системно да се помагаме, точно на тоя приют ,там децата са си с майките ,нека да се съгласува с другите автофоруми ,и къде от собствени клубни средста ,къде каквото съберем , да помагаме на Отец Иван :ibree: и това да не е кампанийно ,а ежемесежно като се контактува с Отеца , какво им е наложащо ,каквото можем да им го осигуряваме
За целта ,като гледам Пепино подържа некви контакти с Отеца , нека ни държи в течение какво и що е нужно ,ако можем да го подсигуряваме ,ако трябва и да се сформира некво екипче да се координират действията с другите приели присърце идеята автофоруми ,да не ги заливаме с неща който нема да им вършат работа!
Ако искаш да си щастлив 2 часа -напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец-ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот -ходи за риба!
А ако искаш да се скараш с некой-дай му пари назаем!

Потребителски аватар
Eva*
Кака
Град: София
Кара: Peugeot 306 1.6i, 02.98 г.
Has thanked: 258 times
Been thanked: 138 times

Мнениеот Eva* » пон дек 21, 2009 2:32 am

Няма нищо лошо да подадеш ръка на някой в нужда.
Моя близка приятелка осинови момиченце преди 2 години. Радваме и се всички. Казва се Виктория и е най-хубавото дете! Сега е в Англия, ще я правим англичанка.

Но, много моля, нека бъдем нащрек. Ходих многократно с БМВ форума в един дом в с.Гуцал, който вече не съществува. Горките деца... Директора беше си отворил магазин за дрехи втора употреба в селото, благодарение на даренията към дома.
Директорката, която го смени бе неоткриваема, за да каже размерите на децата за дрехи и обувки. Искахме да им купим пантофи и джапанки.

Закарахме няколко багажника с чували брашно, захар, сол, ориз, боб, леща, пита кашкавал, калъп шунка и тенекия сирене и куп други неща, дарихме ги и казахме, че ще дойдем пак. Отидохме следващата седмица и се оказа, че децата не са видяли нищо от продуктите, които са с определен срок на годност - нито кашкавал нито шунка, нито сирене.
Няма да забравя, Мария /пишеше преди време във форума/, лично се зае и набра от собствения си двор череши. Лично влязох в кухнята с огромните пликове с череши, с молба да ги измия и дам на децата на двора. Реакцията на персонала вътре в кухнята бе... сякаш аз и Мария - ТЯХ лишаваме от удоволствието - да ядат череши.

Е, ще ме извиняват, ама черешите не бяха за компоти - а за децата. Нагли и злобни тьотки! Така злобно ме изгледаха, как изнасям измитите череши навън! Сигурно не могат да си наберат от собствените си дворове или да си купят кило от пазара в селото?

Затова, бих подкрепила всяка акция за всеки дом. Но, винаги с едно на ум. Че се нагледах на алчност в такива домове! А, децата не знам дали нещо получават, но трябва да сме сигурни, че ще стигне до тях!

Миналата година работех в Лозенец. Излизам от офиса и виждам супер маркови дрешки за дете около 5-8 месеца изхвърлени до кофата за боклук, направо на тротоара, а района бе безумно скъп... зад Националната по математика. Всеки ден виждаме, я Анелия, я някой тлъст политик, я жена му с охраната,... Както и да е, стана ми съвестно, дрешките да идат на боклука и така захвърлени на тротоара и провисени около кофата, събрах ги в един голям чувал - взех ги в къщи, изпрах ги в пералнята и ги дарих на една млада майка в Слатина. Отделна е темата, че на дрешките се мъдреха световни имена на маркови бутици.
Кукава работа? Колко може да са износени дрешките на дете до 4 годинки?
А точно в Лозенец, на 3 преки по-надолу има дом за деца сираци и децата са на възраст от 0 до 4 годинки! Грехота просто! Сигурно на майката и е било далече, да отиде и да ги остави в дома?

Та, да дадем наистина - от сърце, но да не попадат пари и стоки в грешни ръце.
Да караш Peugeot е страст! Важно е, да сбъдваш мечтите си!

Продавам: Резервни Части от Peugeot 205, 1.4, общо мазане. Нямам части от купето, освен 2 бр. странични задни стъкла.

Потребителски аватар
Doroty
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Citroen C3
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1105 times

Мнениеот Doroty » вт дек 22, 2009 12:10 am

Здравейте!
Въпреки че Пепи е основния "докладчик" по тази тема, и аз искам да споделя нещо касаещо даренията - до към 10 - 12 януари със сигурност няма да има много горяма нужда да ходим в Нови Хан, защото там още ще са с дарения от Новогодишната офанзива. Ето защо имам следното предложение обвързано със що-годе ясни срокове:
1.На Общото събрание сега като се съберем, ще зарелим малко парички за децата,ще понапазаруваме заедно каквото трябва и ще го занесем в дома.
2. На зимната сбирка отново ще съберем каквото можем и отново - дарение.
Така с нашите регулярни срещи ще можем да се ангажираме с доставки на необходимите им за ежедневието неща.
Аз не признавам дарения в пари, затова и насърчавам нашите даренията ни както сме ги правили до сега ( имам пред вид както беше в Трън) само в натура.
Ако някой иска нещо по-сериозно да дарява - имате координатите на отеца.

ehriz
наборник

Мнениеот ehriz » вт дек 22, 2009 1:06 pm

Пуснах тази тема ( http://citroen-bg.net/forum/viewtopic.p ... 26#p386726 ). Нека ако някой може да се включи в темата. От модератор там разбрах, че за момента вероятно отделни членове на клуба им ще са в състояние да помогнат. Затова ако някой от тук се включи може би ще успее да привлече вниманието на някои от потребителите там.
От създателите на http://www.save-darina.org
Изображение
е и този сайт, който помага на пораснали деца да получат лечение в чужбина:
Изображение

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6
Has thanked: 5580 times
Been thanked: 5069 times

Мнениеот Pepino » ср яну 06, 2010 1:05 pm

В допълнение и с цел актуализиране на темата - още малко полезно инфо, предоставено от ehriz :

'' Дали може да ми дадете ваш и-мейл, за да предложа на човека пуснал този пост ( http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... ht=#204563 ) да обсъди с вас идеята за буса?

А от този пост ( http://forum.nbu.bg/index.php?s=&showto ... t&p=145488 ) натам ще видите, че потребителите на форума на нбу също са решили да дарят пари, така че може би и с тях може да се направи съгласуване. За него се разбрах с потребител във форума на направисам ще пусне пост за тяхната тема, а ако реши ще ми пише, за да го пусна аз.

Освен това ето го ( galla@gbg.bg ) и-мейла на Галина, която е авторка на този блог ( http://galinabg.blog.bg/ ), написала тези две статии ( http://galinabg.blog.bg/politika/2009/1 ... uta.434302 и http://galinabg.blog.bg/politika/2009/1 ... elo.435641 ). Това ( http://www.facebook.com/home.php?#/galinabg ) пък е фейсбуук профилът й. Тя самата също поддържа връзка с хора, които са решили да помагат на отец Иван.

Мога да пиша пиша и на хора във връзка с тези три теми ( http://forum.bg-mamma.com/index.php?top ... sg13108873 http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php? ... 37#p237876 http://www.mamaibebe.com/forums/viewtop ... 00#p384444 ), за да съгласувате и с тях.

Пуснал съм и тази тема ( http://www.bulgariansinuae.com/e107_plu ... c.php?3720 ).

Ако прецените може да добавите и тези теми, но за Галина вероятно е по-добре направо вие да й пишете или пък аз да й пиша, за да й дам вашия и-мейл.

Във връзка с отец Иван по-рано писах на жена от този форум ( http://www.goblenite.org/ ). Може да й пиша и дя попитам дали може да й пишете и вие.

Всичко това го написах, защото ми се иска да се съгласуват усилията на всички, които са решили да помагат на отец Иван и така да се постигне още по-голям ефект. В тази връзка може вие да пишете в темите, които съм дал, за да стане още по-бързо връзката или там да давам вашия и-мейл.

И да ви попитам още нещо в един бъдещ план.

Аз си пиша с някои майки от фондация "Движение на българските майки" ( http://dbm.bg-mamma.com/site2/content/v ... 8/lang,bg/ http://forum.bg-mamma.com/index.php?top ... sg11994276 ). Останал съм с впечатлението, че понякога имат нужда от доброволци за различни техни инициативи. Ако искате ще попитам дали може да се свържете с хората от фондацията, за да обсъдите идеята. И после може да пуснете тема, в която да попитате дали има потребители, желаещи да се включват там като доброволци. И всеки да каже с какво ще може да помага. Вероятно ще има как да се включвате в доста области, защото те имат звена в няколко града ( http://dbm.bg-mamma.com/site2/content/v ... 0/lang,bg/ ). Не ми отказвайте. Нека проверя с кого може да се свържете и да обсъдите идеята, като чак тогава преценете дали може да се направи нещо относно тази идея. Това е нещо, което може да го обсъдите в по-късен етап. ''
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел
http://www.fullviewbg.com/

Потребителски аватар
the_animal33
редник
редник
Град: Варна
Кара: 207
Has thanked: 27 times
Been thanked: 41 times

Мнениеот the_animal33 » пет май 21, 2010 7:05 pm

Да ви пикая на законите! Долу ръцете от отец Иван!

България изведнъж стана много правова държава. Оказва се, че с помощта на дребни местни чиновници и доносници уникалният приют на отец Иван от Нови Хан може да затвори врати. Защо тези дребни чиновничета не тръгат да съборят хотела на някоя мутра или олигарх? Защото не им стиска? Защото или ще ги бият, или ще ги е..т, или и двете.

Намерили чиновниците-блюстители на закона някакви нередности и били длъжни да реагират.
Какво му е лошото на този приют? Че върши работата на държавата като приютява 130 човека ли? Отец Иван храни и подслонява хора, за които същата тази държава трябва да се грижи, но не го прави.

Отец Иван се държи достойно, и полека, с честен труд гради приюта си. Колко медии правиха репортажи за самарянина от Нови Хан, но същата тази келява институция-държава, която се състои от мързеливи чиновници с 13 годишни заплати, не си мръдна и пръста, за да удари едно рамо.

Отец Иван учи възпитаниците си на трудолюбие, гради от тях честни християни, които искат да си стъпят на краката и да работят, а не да стоят на социални помощи като някои паразити и да цоцкат народни пари. И вместо институцията-държава да благодари на отец Иван, вместо да го поощрява, тя му прави спънки, защото от стените висели кабели и било опасно.

Да ви пикая на кабелите и на тъпите закони! Защо тези дребни чиновничета не тръгат да съборят хотела на някоя мутра или олигарх? Защото не им стиска? Защото или ще ги бият, или ще ги е..т, или и двете. Защото олигарсите си плащат на дребните душици, за да си построят хотелите върху българските природни богаства.

Още малко и морето ще застроят, ще изсекат дърветата до последната фиданка, но никой не ги закача. Виж обаче отец Иван може да го тормозим, си казва дребната чиновническа душичка и тръгва да търси законово основание да му прави мръсно!

Защото същата тази дребна и вредна чиновническа душица е наясно, че зад отец Иван не стои никой. Той е сам с възпитаниците си. Държавата отдавна му е обърнала гръб и не й дреме, медиите се появяват при този човек само по празници да го питат как се справял.

Оставете отец Иван на спокойствие да си върши работата. Като му затворите приюта няма да получите потупване по рамото, нито по-голяма заплата. Но ще ви тежи на съвестта, ако ви е останала такава, че унищожавате нещо, което е направено с любов и да помага на хората!

Потребителски аватар
burov54
наборник
Град: sofia
Кара: peugeot205automatik

Мнениеот burov54 » пон май 24, 2010 11:14 am

доло рацете от отец Иван! 24часа Заплашват да срутят дома на отец Иван в Нови хан кметицата на Елин Пелин излязла с изявление че бил завзел местната църква липсвала яснота как изразходвал средствата като чели те ги дават имало опасност от пожар и т н куп глупости надявам се тези хора най накрая да се осазнаят и да видят действителноста
ако мога с нещо да помогна кажете с какво аз пътувам много с уважение кам всички заинтересовани за съдбата на дома Диди

Потребителски аватар
Lucy_Peneva
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб
Кара: Peugeot 4008
Has thanked: 537 times
Been thanked: 730 times

Мнениеот Lucy_Peneva » съб май 29, 2010 12:20 pm

Искам да ти кажа, че беше крайно време! Наистина не е ясно какво точно се случва с даренията и дали изобщо стигат до децата, което най-жалкото!
NIKINIK написа:Само като видя ЛЪВ отпред и забравям за всичко останало :kodapraish:
Gamen написа:...спести флаер- спаси дърво "приятелю" (следват 68 иконки).

Потребителски аватар
burov54
наборник

Мнениеот burov54 » съб май 29, 2010 8:47 pm

колежке/га със сигурност стигат до децата ниамаме основание да се съмняваме в това което казват и колегите от клуба защото от моята фирма също ходим и сме видяли с очите си нека си говорят другите каквото искат ние нали помагаме с каквото можем доброто и на нас ще се върне

Потребителски аватар
Lucy_Peneva
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб

Мнениеот Lucy_Peneva » нед май 30, 2010 2:42 am

Аз ти го казвам като редактор, на когото беше забранено да излъчи разработка, показваща какво се случва с даренията. Спирам коментарите, но ще продължа да седя темата.
NIKINIK написа:Само като видя ЛЪВ отпред и забравям за всичко останало :kodapraish:

Потребителски аватар
ifcho
BADMIN
BADMIN
Кара: Outback H6
Has thanked: 134 times
Been thanked: 374 times
Контакти:

Мнениеот ifcho » пон юни 07, 2010 10:23 pm

Вие що за хора сте вообще. Как ще ми забраните да слагам снимката на моето пежо вие направо ма очаровахте

Потребителски аватар
burov54
наборник

Мнениеот burov54 » вт юни 08, 2010 7:41 pm

колега ifcho това е точният отговор за колежката с извинение нека не се самнява :kodapraish:

Потребителски аватар
Lucy_Peneva
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб

Мнениеот Lucy_Peneva » чет юни 10, 2010 12:51 am

Не искам да коментирам сайта, докато не разполагам с факти. :) Всеки има право да вярва в каквото иска и да отстоява това право. Силно се надявам, ако излезе материал с обратното, потплътено с факти, да не се разочароваш. За съжаление не знам къде и дали е съхранен архивът ни, за да ти покажа на базата на какво продължавам да не вярвам на този човек.

Потребителски аватар
Yan
ПОЧЕТЕН ЧЛЕН НА КЛУБА
ПОЧЕТЕН ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: VW Passat B7 DSG6, Citroen C4 и Peugeot 207 (1.6, 110 PS)
Has thanked: 5516 times
Been thanked: 2882 times

Мнениеот Yan » вт ное 22, 2011 7:27 pm

Върни се в “Инициативи, благотворителни мероприятия”