Дачия

Тук се обсъждат всякакви теми, свързани с коли, извън производството на PSA. Културно, ако може.
Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Град: Перник/София/Ботевград
Кара: Logan MCV, TCe 0.9, 90 к.с. + LPG, Euro 6b
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Контакти:

Re: Дачия

Мнениеот ninja » нед яну 08, 2017 1:05 pm

Шеста година и половина, с две дизелови Дачии, проблем със зимни паления не съм имал. Вчера при -12°C и днес при -21°C, нямаше никакво замисляне - бръъм, чук и закотвена равномерна дизелова работа на двигателя. Разбира се и при двете са използвани добавки. С "чист" дизел не съм пробвал, защото сме "уличници".
Изображение

Потребителски аватар
emozg
редник
редник
Град: софия
Кара: 306 1.4 , 207 1.4vti
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Мнениеот emozg » нед яну 08, 2017 3:45 pm

Единствената ми забележка към дачия докер е че парното на градско е гола вода . на дълго е по добре. но пак не е като на пежо.

Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Контакти:

Мнениеот ninja » нед яну 08, 2017 4:29 pm

Да, парното на всички модели Дачия, след първите, е с намалено топлоотдаване в купето. Това установих, след като имах Сандеро I и сега Сандеро II, Stepway. С климатикът и охлаждането, положението е същото. Икономии и Екология.
Изображение

Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Контакти:

Мнениеот ninja » вт сеп 19, 2017 6:01 pm

Здравейте Колеги! Тия дни се замислих, че бих могъл да си взема по-нова Дачия и ако някой проявява интерес към "старата" ми, да ми драсне телефон на ЛС и когато имам възможност, ще се свържа с вас. Малко като обява се получи, ама и не е съсвсем така. Администрацията на форума ако прецени, че некоректно публикувам, да трие.
Изображение

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4134 times
Been thanked: 5462 times

Мнениеот NVG » вт сеп 19, 2017 8:40 pm

Няма да ти кърша хатъра въпреки, че не е по правилата. Модераторите тук са ... интелигентни хора и разбират от "авантаж". Успех!
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Контакти:

Мнениеот ninja » пон сеп 25, 2017 7:26 pm

Много БЛАГОДАРЯ за интелигентният подход! Нещо, в което не съм се и съмнявал.
Автомобилът ми е на път да отиде в едни нежни ръце, което ще ИМ донесе голямо предимство, ала бордюрно.
Следващият автомобил, който ще придобия, е френски, но от конкурентна марка.
Ще продължа да пиша в този форум, когато намеря допирни точки, ала турбо-бензинови.
Изображение

Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Контакти:

Мнениеот ninja » вт яну 23, 2018 9:56 pm

С известно разочароване от моя страна, но явно няма да карам френски бензинов автомобил от конкурентна марка. Просто не ми разрешаваха да има газова уредба през следващите 4 години от гаранцията на автомобила.
За това пък, около денят на влюбените 14.02.2018 г., очаквам поредното си попълнение от моделите на Дачия. Този път ще е бензинов - Dacia Logan MCV, TCe 0.9, 90 коня, Stop&Start, най-високото ниво на оборудване за България Laureate + LPG(фабрично монтиран газов инжекцион) + Круиз контрол и Ограничител на скоростта, заден паркинг сензор, задни електрически стъкла, кожен волан и топка на скоростен лост и алуминиеви джанти. Моторът е турбо бензин, цветът е чисто бял. Вече взех втори комплект гуми(Бриджстоун) с метални джанти, за зимата, поръчах предни и задни калобрани и ветробрани за предни и задни стъкла. Още при дилъра таванът ще стане с черно фолио и така ще си я получа. И за да не ме питате излишно - фабрична навигация и камера за заден ход не ми трябва, а просто оползотворих пари за допълнително оборудване. Ами, това е! Следващият ми пътепис ще е от Италия и ще го представим с "Турбо Газката"! ;-)
Изображение

Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Контакти:

Мнениеот ninja » пон яну 29, 2018 7:15 pm

Новата ми Dacia ще изглежда така, само че с черен таван:

Изображение

Смятате ли, че ако сложа тези тасове на железните джанти на зимният ми комплект гуми, визията ще е що годе прилична ?

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Контакти:

Мнениеот ninja » пет фев 16, 2018 9:54 pm

Не мога да скрия удоволствието си от това, което ще получа следващата седмица:

Изображение Изображение Изображение

Изображение

Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Контакти:

Мнениеот ninja » пет фев 16, 2018 9:55 pm

Изображение

Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Контакти:

Мнениеот ninja » пет фев 23, 2018 8:05 pm

Ето с какъв таван и заден спойлер получих автомобилът си, а после с поставен зимен комплект гуми, джанти, тасове и ветробрани:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006

Мнениеот NVG » пет фев 23, 2018 8:38 pm

Честито колега! Със здраве да си я коландрисваш и много безаварийни километри ти желая! :evalata:
Три нови автомобила съм купувал през годините назад и ми е позната тръпката. Няма такава миризма на интериор!!! :biri:

П.П. Ветробраните гледам са полски, ти ли ги слага?
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
Изображение

Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Контакти:

Мнениеот ninja » пет фев 23, 2018 10:14 pm

Благодаря ти! И на нас ни е трети нов, все от марката. По принцип сме пушачи, но до сега не сме пушили в колите си, за да запазим мирисът на ново много по-дълго. Освен това е солиден коз при бъдеща продажба. :)

Да, полски са ветробраните, но ми ги поставиха приятели в автосервиз. Все пак се поизпотиха със зимно напасване, но пък станаха екстра. Съвсем малко отнемат от обзора на водача към страничните огледала, не пречат. След като вече и задните стъкла са електрически, в някои случаи ще ползваме и "работата" на задните ветробрани.
Изображение

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » пет фев 23, 2018 11:21 pm

Това са най-доброто производство неоригинални ветробрани. На две коли съм ги ползвал и не съм имал никакви проблеми. Пушач съм и аз, ама чак до там да мисля за негативи в бъдеща продажба .... Колата трябва да ми робува, не аз на нея!
Изображение

Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Контакти:

Мнениеот ninja » пон фев 26, 2018 10:28 pm

Приятно съм изненадан от поведението на турбиниран бензинов двигател под 1000 кубика, на всичко отгоре, да ползва основно гориво газ. Сега в студовете, след 5 минутно почиствате от сняг и заскрежаване по стъклата, на 3 - 4 километра след потегляне от място, прехвърля на алтернативното гориво, без дори да се усети. Обратното още не ми се е случвало, че още не ми е свършила газта. Парното в същият момент, вече е на поносими за външните температури показания и не ни е студено, но не ни е топло. Карам автомобилът от последните снимки, които съм представил от 21.02.2018 г. сутринта и най-трудно ми беше да не го карам както карах дизеловата Стъпка. За шестте дни експлоатация, външните температури упорито спадаха, до минус 9 градуса тази сутрин. Да се върна на Стъпката, при минус 9 градуса палеше без проблем, с един основен проблем - чук, тряс, запалване и 4-5 секунди работа като парен чук, след което мека и равномерна работа. При бензиновата малолитражката, не се наблюдават подобни децибели и работи като добре смазана шевна машина още от стартирането. Живея в Квартало на Перник и се чувствахме затоплени в районът на караулката на Владая, когато бяхме със Стъпката, докато с бензин/газ-ката, на светофара на Драгичево, посока София. Трудно, но свикнах за тия дни, че нещата от първа до четвърта предавки се случват от 1 800, до 2 200 оборота, а не като при Стъпката 1 500 - 1 800. Пробвах да карам турбинираният бензинов двигател като дизелов, но не се получава. Иначе, в оборотен диапазон, близък до максималният въртящ момент, мисля 2 250 оборота, не намирам никаква разлика в динамичните характеристики между двата вида двигателя. Това за маршрут - пътуване/прибиране за/от работа, което ще рече около 50-60, до 70 км пробег в двете посоки. До 4-та предавка и двата двигателя при 60 км/ч нямаха проблем, но, на 5-та при бензинката се придвижвам с 60-65 км/ч, докато с дизеловата, над 70 км/ч. Удобно за придвижване в града с възможно най-висока предавка за бензинката. По отношение на "дължината" на 4-та и 5-та предавки на дълго, ще мога да кажа в неделя, след 14.00 часа, когато ще съм изпитал Логанчето в две посоки на две магистрали - "Люлин" и "Хемус". И едно лирично отклонение - хич не съжалявам, че не изпитах Субару-то в зимни условия, с Логанчето не почувствах никаква разлика, освен по-ниският разход на гориво, поне предполагам, но за това след два дена ще пиша. Изминал съм около 300 километра и продължавам да се старая, да свикна с двигателят и "играта" с предавките. После ще е лесно.
Изображение

Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Контакти:

Мнениеот ninja » чет мар 01, 2018 7:21 pm

Свърши Първата бутилка газ и 2 километра карах на бензин до бензиностанцията. Момента на прехвърляне от газ на бензин, се чу тих, но дразнещо писклив звук, загасна последната лампа за газта, която бе в червено от вчера(м/у 9-11 литра газ резерва) и лампата за бензин на копчето на газовата светна в оранж. Заредих газ до горе, точно 30.000 литра. Засечен пробег от 445 км.

Среден разход на газ на неразработен автомобил(пробег под 500 км) - 6.74157303371 литра на 100 км.

Изразходил съм и 5 литра бензин.

Ще направя Второ, контролно засичане за около 5 дни и ще сравня резултатите.
Изображение

Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал
Кара: Peugeot partner tepee 1,6HDI - 306 1,9D София
Has thanked: 13 times
Been thanked: 261 times

Мнениеот KOZL » чет мар 01, 2018 7:37 pm

Повечето казват, че дачиите са дървета. Да ама тези дни като ринах снежните партини и гледам, дърветата по-добре се справят в дълбокия сняг. Явно визирам стъпката де, щото като избирах м-у Партнер и Докер, клиренса не ме впечатли нито на едното нито на другото.
Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
Много лесно е да искаш, много по-важно е да можеш, съвсем друго е да го направиш.
Парите не решават всички проблеми, но повечето проблеми са свързани с парите

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ
Град: Сливен
Кара: Peugeot 207 SW 1.6 HDI 110к.с. FAP
Has thanked: 360 times
Been thanked: 628 times

Мнениеот 207RCup » чет мар 01, 2018 10:09 pm

Аз съм се навил за логан мцв спеуей, но... ще я видим.
ВАЖНО: ЛС от "доброжелатели" се трият без да се четат!
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон
the_animal33 написа:Спрете земята искам да сляза.

[Ръчно плетени хамаци

Потребителски аватар
ninja
редник
редник
Контакти:

Мнениеот ninja » съб мар 03, 2018 9:01 am

Днес и утре ще е Първото "на дълго" пътуване с бензиновата турбо гъзарка. Ще пътуваме по автомагистралите "Люлин" и "Хемус". Надявам се, ще изпитам ограничителят за скорост и круиз контролът, "динамиката" и смисълът от ECO режимът, ползата от задни електрически стъкла със задни ветробрани, "дължината" на 4-та и 5-та предавки, динамиката на комбито при изпреварване на колона тирове и ползваната предавка. Утре очаквайте постигнатите резултати, описани от мен. Хубав ден и нека Силата бъде с вас!
Изображение

Потребителски аватар
komstiza
генерал
генерал
Град: Село
Кара: Трактор/Пежо 206 1,4/ GRAND VITARA 1.6 16V CABRIO/ внедорожник УАЗ
Has thanked: 66 times
Been thanked: 129 times

Мнениеот komstiza » съб мар 03, 2018 11:07 am

Колега,пожелавам ти много безаварийни километри с автомобила.
Един въпрос ако може,ГИ който са монтирали каква марка е и дали е"течна фаза" ?
Продавам бали сено с добро качество,при интерес на ЛС

И най-тъмната нощ е обречена на изгрева........
Д-65Н по-надежден от HDI... :)

Върни се в “Други автомобили”