Екология

Туй, дьет нье и за Пежата, ил' да си начьешими пъстити.
Потребителски аватар
krassitch
лейтенант
лейтенант
Град: Видин
Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД
Has thanked: 20 times
Been thanked: 73 times

Re: Екология

Мнениеот krassitch » вт яну 09, 2018 11:21 am

Наказват притежаващите нови коли с по-високи данъци,сега ще ги наказват,и че са им откраднали катализатора.Бричката с Евро 1,ако не е тотално избушена,си покрива изискванията.Ама кола с Евро 5,без катализатор,мисля че няма да може.Това е много "логично"-по този начин лудите ще си сменят старите кошници с по-нови коли,за които не се знае въобще дали ще му я регистрират :mehehe: .А пушещите изключително много трябва да се спират от движение,спор няма...

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал
Град: Sofia
Кара: Велосипед DRAG ZX 3 PRO
Has thanked: 755 times
Been thanked: 370 times

Мнениеот Svetlio » пет мар 09, 2018 3:46 pm

http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... -godishno/
http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... na-dizela/

Не мога да разбера, защо булшинството пеете елементарната песен, която пееха едно време всички бакшиши " Никой не мое мен "великия" да ме накара да взема да карам нова кола" пък сега изплащат нови коли, като апартаменти... :udri:
Като ти скочи държавата на веждите ще бараш меча с 200 та ако ще и името ти да е Бойко... :udri:
;-)
Велосипед DRAG ZX 3 PRO :shock:
Upsurt - "Kolega" - YouTube
Не ме занимавай с глупости бе...

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал

Мнениеот Svetlio » пон апр 16, 2018 12:20 pm

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант
Град: Град
Has thanked: 161 times
Been thanked: 117 times

Мнениеот Араламби » пон апр 16, 2018 12:40 pm

Браво. Има още по-елементарен- казва се двутактов и няма клапани дори.
Това е текст, който се добавя под всяко Ваше мнение. Има лимит от 1200 символа.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4054 times
Been thanked: 5395 times

Мнениеот NVG » пон апр 16, 2018 1:57 pm

Верно се казва двутактов, ама като вредности няма нищо общо с екологията.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал

Мнениеот Svetlio » пон апр 16, 2018 3:20 pm

Нилс, въздържах се да коментирам сериозността на поуста под мен, но ти благодаря, че го направи!
Проблема с екологията е толкова сериозен, че в момента производители и потребители са в положение цайднот общо взето. Едните се чудят, какво да правят, защото са набили маса пари в дизелови технологии лъжейки, че са решили екологичния проблем, другите- потребителите, като нас невярващи вече на тези дъвки и нежелаещи да купуват дизел та дори и бензин от неяснотата, какво ще стане утре... Хибридите все още са си 99% чисто конвенционални автомобили, а за чисти електрички не може още никой сериозно да си помисли имайки предвид пробег, инфраструктура в световен и европейски мащаб и време за зареждане... Все пак не е реално София- Варна да го пътуваш с преспиване в Търново за да заредиш електрокара, ако има къде... :mehehe: Да не говорим, че май производството на тези батерии генерира доста вредни емисии... Та от тук накъде е въпроса и има ли някой, който да може да нормализира пазара задавайки някаква ясна визия за бъдещето... :?

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант
Град: Град
Has thanked: 161 times
Been thanked: 117 times

Мнениеот Араламби » пон апр 16, 2018 3:52 pm

Има и други системи, от 2004 в Бразилия например автомобилите се движат на етанол смесен с вода...
Това е текст, който се добавя под всяко Ваше мнение. Има лимит от 1200 символа.

Потребителски аватар
komstiza
генерал
генерал
Град: Село
Кара: Трактор/Пежо 206 1,4/ GRAND VITARA 1.6 16V CABRIO/ внедорожник УАЗ
Has thanked: 66 times
Been thanked: 128 times

Мнениеот komstiza » чет апр 19, 2018 7:25 am

Че други системи има в това няма спор,че електрическите автомобили могат да навлязат за нула време на пазара с добра технология и батерии които издържан много и се зареждат бързо-и това е сигурно.Но докато има петрол никоя от тези технологии няма да види бял свят.Никой който държи петрола и управлява света не го е еня за екологията.Заради петрола се водят войни и се съсипват цели цивилизовани даже държави-да ги изброявам ли.А това че в Европа са се сетили за екология и искат нови технологии-никой няма да им го позволи.Европа не е от големите играчи,тя е марионетка на световната сцена,така че може само да си чешеме езиците ида чакаме да изчезнат ДВГ.

По същи начин се правят и бегли опити да се въведе производството на ел.енергия от слънцето.там технологията е доста напреднала и е отдавна позната.но няма скоро да се въведе масово поради същата причина изтъкната по-горе.
Продавам бали сено с добро качество,при интерес на ЛС

И най-тъмната нощ е обречена на изгрева........
Д-65Н по-надежден от HDI... :)

Потребителски аватар
Danda69
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Радомир
Кара: 205 GT 1.6 TU5JP;205 1.9 DKZ automatic,306 1.6 XT комби
Has thanked: 461 times
Been thanked: 831 times

Мнениеот Danda69 » чет апр 19, 2018 10:41 pm

Мойто Пежо , най-хубавото
Изображение

Потребителски аватар
pepy1
лейтенант
лейтенант
Град: София
Кара: peugeot 306XR комби 1.9D66kw
Has thanked: 26 times
Been thanked: 166 times

Мнениеот pepy1 » нед апр 22, 2018 10:28 pm

komstiza написа:Че други системи има в това няма спор,че електрическите автомобили могат да навлязат за нула време на пазара с добра технология и батерии които издържан много и се зареждат бързо-и това е сигурно.Но докато има петрол никоя от тези технологии няма да види бял свят.Никой който държи петрола и управлява света не го е еня за екологията.Заради петрола се водят войни и се съсипват цели цивилизовани даже държави-да ги изброявам ли.А това че в Европа са се сетили за екология и искат нови технологии-никой няма да им го позволи.Европа не е от големите играчи,тя е марионетка на световната сцена,така че може само да си чешеме езиците ида чакаме да изчезнат ДВГ.

По същи начин се правят и бегли опити да се въведе производството на ел.енергия от слънцето.там технологията е доста напреднала и е отдавна позната.но няма скоро да се въведе масово поради същата причина изтъкната по-горе.

Не съм съгласен с теб, Много електрики се карат в Европа, в Америка и в Китай. Щом и тук ги има вече е ясна работата, да не споменавам че след 2030г в големите европейски градове няма да се влиза с автомобили с ДВГ. А слънчевата енергия също се ползва отдавна в Германия, Холандия, Италия, Чехия и др. , като идобавиме и "перките" задвижвани от вятъра. Във Франциа всяка втора бензиностанция има зарядни за ел. автомобили

Върни се в “Извън темата”