Данъкът за коли според газовете

Ние сме културен форум, но понякога тия неща просто си трябват. Това е секцията, в която можеш да псуваш като изрод, без да те обявят за такъв. Изпусни парата, не бой се! ;-)
Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ
Град: Сливен
Кара: Peugeot 207 SW 1.6 HDI 110к.с. FAP
Has thanked: 360 times
Been thanked: 629 times

Re: Данъкът за коли според газовете

Мнениеот 207RCup » ср ное 07, 2012 8:04 pm

Дяков- имам чисто нов автомобил от магазина. Вече е чисто стар, но знам каква е разликата. Няма да ти казвам как се изумих, че 20 годишна Самара има данък 18лв, а нова от магазина Евро 4 има 80лв данък- ш`от е нова :?

Изображение049.JPG
Изображение049.JPG (79.78 KиБ) Видяна 7216 пъти
ВАЖНО: ЛС от "доброжелатели" се трият без да се четат!
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон
the_animal33 написа:Спрете земята искам да сляза.

[Ръчно плетени хамаци

Потребителски аватар
DyakoV
генерал
генерал
Град: Търговище
Кара: Honda HRV Orange Edition
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 528 times

Мнениеот DyakoV » ср ное 07, 2012 9:25 pm

Съгласен съм за това, значи новата кола си е нова кола, за това не споря - не лопа, не тропа, никой не си е търкал задницата в нея :evalata: Евала,че си си купил, но се мъча да обясня, че просто не сме такава държава, която е дорасла за това нещо - нито на акъл, нито на икономика,докато има някой от горе,който да ги краде тея пари,да не дава работни места и да държи стандарта ни надолу няма как да стане. Ако дигнат данъците на старите коли над 4-5 години нали се сещате, че ще стане бунт защото все пак едно 80 процента от населението търкалят такива коли, не защото го искат,а защото не могат да си позволят нова от магазина,защото не всеки има да отделя по 300 - 400 лв всеки месец за един такъв лизинг,каско и прочие. Дай боже всеки да си има по една чисто нова :biri:
В памет на Михаил Михайлов - почивай в мир приятелю,ти винаги ще живееш в нашите сърца !

Продавам 306 кабрио на части

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4215 times
Been thanked: 5549 times

Мнениеот NVG » ср ное 07, 2012 9:47 pm

Подкрепям мненията на @miro67 просто защото са логични. Дойдоха кофти времена и нещата с парите станаха зависими от много фактори - политически, икономически, регионални, социални, образователни, наследствени, личностни и пр. Не гледам в джоба никому. Всеки нормален човек иска да живее в нормално общество с нормални икономически и трудови порядки, с адекватен на образованието му и труда еквивалент. Всички разбираме, че това е част от сънищата ни подобно тези на гладната кокошка. Аз лично не се надявам в обозримо и за синът ми бъдеще сънищата да станат реалност. В повода тук и преди нямаше логика. По "татово" време съм навъртял около 300000км. на газ и плащах всяка година по едни грешни 450лв измислен данък "газова уредба". Е защо ме наказвахте бе комунисти? :psuwaj: Баровец ли бях, замърсявах ли околната среда с азотни окиси? Хайде преглътнах го. Ето сега, допреди 3-4 години - работих държавно и частно, нямах събота и неделя с месеци. Писна ми от стара кола и неграмотни майстори. Успях аз си знам как и купих "магазинска", нова, модерна, екологична кола. И какво от това, че е Евро-4 - плащам като поп трицифрия в името на екологията и ФАП-а. Е справедливо ли е? И пак не съм баровец, и пак не замърсявам с прекомерни емисии околната среда. Не е почтена подобна данъчна политика, не е честно към потните ми доскоро ръчички на фона на еконорми, обещания за данъчни преференции и конюнктурнолобистки интереси. Да, аз успях да купя тази кола, ти не можа да си го позволиш по антиподни на моите причини или по независещи от трудолюбието ти и съпътстващите го фактори неща. Да, и твоята е добра, харесва ти, ама нека има И данъчна справедливост! Не към заможния, не към баровеца, а към онзи - другия, дето сигурно сме малцинство. Е, покрай мен ще "намаже" и той, ама кому да се сърдиш? Политици, законотворци, държава вегетираща от данъци, ниски заплати и пенсии и високи цени на онова, което ежедневно слагаме на масите си - майка ви да еба долна!
Нека така - в разрез с правилника на форума! :oops: :ibree:
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

johnny_cage1986
сержант
сержант
Град: Ruse
Кара: Peugeot205 1.1 karborator solex
Been thanked: 2 times

Мнениеот johnny_cage1986 » ср ное 07, 2012 10:55 pm

Генерал DyakoV е много прав и много умен. Аз от него сам се учел какво как да правя по мойто пежо. Също се учим с моя татко как да правим нещата по мойте пеже - 205-ци от книгата на Петър Попов, която се казва (Аз ремонтирам пежо 205) Но по принцип богаташките деца, богаташите имат друго мислене. Аз съм обеден че в Пежо клуб България има богаташчета със нови пежа - 407 , 207 , 307 , 607. Богатите хора винаги мислят по един начин а бедния винаги мисли по друг начин. Бедния винаги в повечето моменти е много изобретателен, ловък, сръчен и рационален. Иначе как ще свързва двата края със 400лв заплата примерно. Но ви се моля богати хора от пежо клуб България. Недейте да се опитвате да променяте закона, да натоварвате бедния с още разходи. Ще се намери начин как на старите коли да им се сложат катализатори. Въпрос на техническа мисъл, сръчност и изубретателност. Аз не знам от пежата 106, 206, 306, дали не може да им се пригажда катализатора на по старите пежа. Той катализатора не е ли закрепен на края на аспухната тръба.

- Генерал DyakoV вие не бяхте ли от Русе, може би си спомняте, като се срещахме на Радилона - Вие бяхте ми казали тогава как да си сложа маркучето от вакумния регулатор на делкото към карборатора, за което ви благодаря много. Аз трябва пак да дойда на збирката а тя беше всяка събота от 18:00 чс на Радилона в квартал Здравец град Русе.
Все се надявам и да открия някоя дама в збирката или в пежо клуб България и тя да стане част от моя живот.

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ

Мнениеот 207RCup » ср ное 07, 2012 10:58 pm

Като се чувствуваш обиден, знаеш къде е пътя :mrgreen:
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол

[Ръчно плетени хамаци

Потребителски аватар
Bluebeard
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 1.9TD '98 XUD9TE и най-здравият голф.
Has thanked: 2243 times
Been thanked: 2463 times

Мнениеот Bluebeard » ср ное 07, 2012 11:06 pm

Джони, с твоята сръчност и изобретателност беше пипал нещо по спирачната уредба на автомобила си, доколкото си спомням. Такива сръчни като теб могат и неволни убийци да станат ... поради бедност! :kodapraish:
Иначе по темата - не съм с ясно изразено мнение, но по-скоро клоня към идеята, че данъка е плащане, свързано с обществени нужди и цели. И ако наистина вървим към екология е редно да се стигне до стъпката за облагане с по-висок данък на по-големите замърсители.
Déjà vu
Животът е прекрасен и изобщо не ме интересува, че не е вярно.
Всеки, който приема приятелството на безнравствения, завършва като негова жертва.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006

Мнениеот NVG » ср ное 07, 2012 11:52 pm

@johnny_cage1986, имаше един потребител подобен на теб. Ти си следващото изключение в нормалите!
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
Изображение

Потребителски аватар
miro67
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: Москвич 407 2.0 HDI FAP / BVA 6
Has thanked: 119 times
Been thanked: 81 times

Мнениеот miro67 » чет ное 08, 2012 12:46 am

johnny_cage1986 Виждаш ли колко трудно се вадят 400 лева и как ги къташ. Колко трудно се подържа кола и хич не ти се дават пари за части камоли за данъци, особено като знаеш колко други работи трябва да се купуват. Можеш да бъдеш сигурен, че 99% от хората във форума с много усилия и мъка са събрали пари за нова кола. Мислиш ли, че на тези хора им се дават излишни пари, като се сетят как са ги изкарали. Като имат нова кола да не би да нямат повече нужда от пари или да са спрели да работят. Аз лично данък не плащам но мисля, че сегашното положение не е правилно.
Вместо да се оплакваш вземи се в ръце. Младо момче си. Намери си хубави работи (поне 2) или почни бизнес и ще събереш пари за кола. Минал съм по този път, не е лесно но не се отчайвай. :evalata:

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » чет ное 08, 2012 1:37 am

За протокола само - до лани плащах по 380лв годишен данък за колата от аватара. На стари години си позволих това "удоволствие". Младежка мечта ми беше малка кола, но мощна и респектираща на пътя. Да се възнаградят трудолюбието и умът на всеки един от вас и да се сбъднат мечтите ви в по-ранна възраст, за да изпитате по-пълно удоволствието в точното време, а не като мен. Малко нескромно, ама не, че ще ви се дам и сега де, с шофьорските си умения и тия 165-170кс.(духът ми е такъв) от два месеца. ;-)
Здраве и повечко късмет ви желая, парите са следствие! :evalata: :biri: :metal: :ibree:
Изображение

Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал
Кара: Peugeot partner tepee 1,6HDI - 306 1,9D София
Has thanked: 13 times
Been thanked: 262 times

Мнениеот KOZL » чет ное 08, 2012 9:00 am

От стари времена си му остана името "Пътен данък", въпреки, че вече е данък МПС. Ами основното на този данък е, че е данък върху собственост подобно на данък сгради и земя (недвижима собственост). Това е цялата логика на данъците - притежаваш повече, плащаш повече. Другото за мен са такси. Както такса смет, така трябва да има такса заемане на общинско място, такса използване на пътна мрежа. И тези такси не трябва да зависят от възрастта на автомобила, а от вида, размера, теглото, мощността. Ами екологията и тя в данъка, пък до 100 к.с. има екология над да няма :?
Ми така е данък "боза". Имаш кола плащаш боза :lol:
Каквото и да расъждаваме други го решават. Но ако вдигнат стойността за старите коли, може на имиджа да им навреди, че старите коли са много в повече от новите дори и няма кворума да подобри, а дори ще навреди като гласове в подкрепата им намали. Ха сега да видим кой смее данъка да повиши? :shock:
Я да питам всички вас може ли у нас да се мине преглед без квитанция за данъка платен? :?
Ако ДА и газовете да си съдерем, данъка ще е платен несправедливо обявен. :kodapraish:
Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
Много лесно е да искаш, много по-важно е да можеш, съвсем друго е да го направиш.
Парите не решават всички проблеми, но повечето проблеми са свързани с парите

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ

Мнениеот 207RCup » чет ное 08, 2012 11:28 pm

Може! И се минава, може да се мине и с напълно неизправен автомобил.

[Ръчно плетени хамаци

johnny_cage1986
сержант
сержант
Град: Ruse
Кара: Peugeot205 1.1 karborator solex
Been thanked: 2 times

Мнениеот johnny_cage1986 » пет ное 09, 2012 1:07 pm

Незнам дали не са затворели темата но исках да допълня. Едно приятелче мое беше утишло в Германия да бачка в един ресторант. И като се върна в България тука на скоро ми разправя, че по улиците в Германия започнали да се срещат и там вече стари автомобили. Немеца бил търсел и той втора рака коли защото то в целия свят си има някаква световна криза. Нали така разправят по телевизията политиците. А аз като бях 2010г. В република Кипър, там съм бил 2-пъти и през 2007г. И там има доста кипърци, който карат коли втора рака. Явно хорота са си казали, че смисълът в новата кола е смислен при заплати от порядъка на 2000, 3000лв

Потребителски аватар
nikolovvd
генерал
генерал
Град: Видин
Кара: Mitsubishi X
Has thanked: 2 times
Been thanked: 127 times

Мнениеот nikolovvd » пет ное 09, 2012 5:44 pm

Както казва народа - "Дупа знае две и двеста!", но когато си бил на 200 е много болезнено да слезеш на 2. Не мислите ли?
Сега и гърци и испанци и ирландци и румънци ще се измъчат малко.

Потребителски аватар
miro67
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: Москвич 407 2.0 HDI FAP / BVA 6
Has thanked: 119 times
Been thanked: 81 times

Мнениеот miro67 » вт ное 13, 2012 6:37 pm

Ето докъде щего докараме с толерирането на старите трошки.

"Стара Загора. Колите в източната част на Стара Загора спряха заради мръсния въздух. Ограничаването на движението е по заповед на старозагорския кмет Живко Тодоров. Решението е взето след среща с представители на всички институции, ангажирани с плана за защита на населението.
В понеделник в града е отчетно съдържание на азотен диоксид над пределно допустимата концентрация - 200 мг/куб. м. Затова колите няма да се движат в най-засилен трафик между 16 и 20 часа."

Потребителски аватар
SanDRo
генерал
генерал
Град: Стара Загора
Кара: 306 Rallye
Has thanked: 27 times
Been thanked: 86 times
Контакти:

Мнениеот SanDRo » вт ное 13, 2012 7:24 pm

Кмета ни няма грешка :)
post.tenebras.lux

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ

Мнениеот 207RCup » вт ное 13, 2012 7:32 pm

Интересно ще стане, като направят на запад- стари кочини без евро норма нямат право да влизат в центъра на града :mrgreen: . Както Сливен си е един голям център- ще трябва да си ходят повечето хора с автобуси до тях ;-) .

П.П.: Говоря за чужбина със знание от някой клиенти, които се завръщат от там.

[Ръчно плетени хамаци

Потребителски аватар
Svet
генерал
генерал
Град: Габрово
Кара: Peugeot ЧОШ 2.0HDi 90к.с., Siemens ("недоразвит трактор") и ЗОТ същия мотор
Has thanked: 422 times
Been thanked: 344 times

Мнениеот Svet » пет мар 21, 2014 11:20 pm

Завчера ходих на преглед. През една кола преди мен имаше една 405ца дизел. Направи ми добро впечатление работата на двигателя - ех - викам си - Пежо е! Замериха газове - средно 0.5 единици сажди - добре!
Дойде моя ред - мерят газове. Направиха 4-5 опита - средната стойност беше 0.1. За малко да вземат да гледат да не се е прецакал уреда нещо :).
Чудя се - колко ли е данъка на 405цата?
Умната!!!

Потребителски аватар
stanetzz
генерал
генерал
Град: След Околовръстното (на София)
Кара: на нафта:406 2.0HDI 110 ; и електрическо колело 1200W/52V
Has thanked: 449 times
Been thanked: 228 times

Мнениеот stanetzz » съб мар 22, 2014 6:21 pm

Колко ли - на моята 405-ца (подарил съм я на бащата), минала година данъкът беше 12,25лв. Това за 90-коньова дизелова 22 годишна кола, с избушен катализатор (и пак газовете са в нормата), софийска регистрация .
За 10 години по-млада 406-ца, с 18 магарета по-мощна, данъкът е 15 пъти по-висок. Нищо, че има работещи катализатори, EGR-та , харчи по-малко гориво , следователно и отделя по-малко вредни емисии.
Най-доброто описание на 406-Зайо Байо написа: "За мен е важно като си видиш колата всяка сутрин да ти става гот на душата; като седнеш вътре да ти е комфортно и удобно; като тръгнеш да пътуваш да вози меко, но стабилно; като я настъпиш да върви, не да се чуди; Абе въобще като я зърнеш да получаваш душевен оргазъм."

Върни се в “Изповедалнята”