Защо българинът не вярва и си прави нещата сам

Ние сме културен форум, но понякога тия неща просто си трябват. Това е секцията, в която можеш да псуваш като изрод, без да те обявят за такъв. Изпусни парата, не бой се! ;-)
Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал
Град: София
Кара: Peugeot partner tepee 1,6HDI - 306 1,9D София
Has thanked: 12 times
Been thanked: 250 times

Re: Защо българинът не вярва и си прави нещата сам

Мнениеот KOZL » вт юли 21, 2015 7:04 am

NAVIGATOR_ написа:Аз по същата причина ме е страх да си купя друга марка кола. ................

И аз така в години страх живях, на сервизите попарите сърбах, каквото сам можах си поправях, докато 305-цата Пежо карах. Така си одъртях. И доде време друг с 305-цата да се заеме. Под мене вече друг Пежо дизел трака и още 5 години в СФА гаранционен ще е новака, но все пак се страхувам, - какво ли занапред ме чака?
Че в наша родна, мила цигания, трудно е да дириш оправия........
Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
Много лесно е да искаш, много по-важно е да можеш, съвсем друго е да го направиш.
Парите не решават всички проблеми, но повечето проблеми са свързани с парите

Потребителски аватар
ivoyan
полковник
полковник
Кара: 407 ST CONFORT 2.0HDI/136 FAP BV6
Has thanked: 549 times
Been thanked: 374 times

Мнениеот ivoyan » чет май 11, 2017 12:38 pm

Доста неща от занаята понаучих. А и си ми харесва да се занимавам с такива неща. Ей Васко, чета те и си действам - правя си малката тоалетна в апартамента - изстъргах боята от стените, разбих старите плочки/мивка/шкафове, прекарах си нов ключ за вентилатор, кабели за лампи, огледало, направих си конструкция с двойна скара и гипсокартон на тавана, лунички, шпакловах и изправих кривите бетонни стени, залях една саморазливна замаска на пода, че няма сифон. Останаха само плочките и вратата. :)

И да не съм съвсем спам - мърлявите ремонти и услуги са малкия дявол пред това, което се случва на други (в случая братче на мой приятел и колега от работата): "Тъй като болките продължиха, а от Иван Рилски отказаха адекватно съдействие, отидохме в клиниката Аджъбадем в Турция, където впоследствие се оказа, че в България само са го отворили, взели са мъничка част от тумора за изследване и са го затворили, като на нас казаха, че операцията е успешна и са отстранили голяма част от него..." :(

Потребителски аватар
ivoyan
полковник
полковник

Мнениеот ivoyan » пон юни 19, 2017 11:27 am

Понеже нямаше как да режа плочките с подръчни инструменти, а инструментите под наем са нереално скъпи си купих и електрическа машина за рязане на плочки с водно охлаждане и рязане под 45 градуса. Няма и 200лв. Какви са тези цени дето ми искаха по 60лв наем на ден не знам. :? 'Бал съм ги, ще ставам майстор по всичко... :lol:

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ
Град: Сливен
Кара: Peugeot 207 SW 1.6 HDI 110к.с. FAP
Has thanked: 356 times
Been thanked: 548 times

Мнениеот 207RCup » вт юни 20, 2017 3:35 pm

Аз ги реша с флекса, е... няма водна баня ама :lol: .

Сега изкъртих коридора, сваляме тапети, разглобявам секции... след това се очаква гипскартон на тавана, фибран на стените и пода и ... Иво- шпакловаш ли каза!? :P
ВАЖНО: ЛС от "доброжелатели" се трият без да се четат!
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон
the_animal33 написа:Спрете земята искам да сляза.

[Ръчно плетени хамаци

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 3552 times
Been thanked: 4938 times

Мнениеот NVG » ср юни 21, 2017 8:54 pm

Петьо, по-правилно е фибрана да го лепиш отвън по стените, за да ги отделиш от външната темп. и влагата. В противен случай рискуваш появата на мухъл и недобра топлоизолация.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
ivoyan
полковник
полковник

Мнениеот ivoyan » ср юни 21, 2017 10:46 pm

В нас на апартамента всички външни стени са с вътрешна и външна изолация. Вътрешната е стъклена вата, мисля се казваше, едно като жълта овча козина. :) Та това го бутахме зад гипсокартона. Върши чудеса през цялата година. Шпакловането ми е доста досадно, защото съм леко перфекционист и всеки път виждам нещо, което не ми харесва и минавам пак. :) Сега слагахме тапети и не беше фатално да има леки несъвършенства. Но върху картон не би трябвало да имаш никакви грижи.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006

Мнениеот NVG » ср юни 21, 2017 11:50 pm

Стъклената вата е забранена отдавна и навсякъде в топлоизолациите. Сега се ползва минерална вата.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
Изображение

Потребителски аватар
ivoyan
полковник
полковник

Мнениеот ivoyan » чет юни 22, 2017 10:38 am

Значи така се нарича. Благодаря, Нилс! :evalata:

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » чет юни 22, 2017 10:41 am

Аз така изолирах фурната на готв. печка да не нагрява стените и.
В ТЕЦ преди години постепенно съблякоха всички стъклени изолации и ги замениха с минерални.
Изображение

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ
Град: Сливен
Кара: Peugeot 207 SW 1.6 HDI 110к.с. FAP
Has thanked: 356 times
Been thanked: 548 times

Мнениеот 207RCup » пет юни 23, 2017 12:12 am

АЗ да кажа... Жилището ми е на калкан. Калкана е с 15см. разстояние от другата стена. Външните стени са ми изолирани, дограма също... Поради невъзможност за външна- правя вътрешна. Където ремонтирам освен външната слагам и вътрешна- стени, таван и под.
ВАЖНО: ЛС от "доброжелатели" се трият без да се четат!
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон
the_animal33 написа:Спрете земята искам да сляза.

[Ръчно плетени хамаци

Върни се в “Изповедалнята”