Затягане на кормилото

Общи проблеми за всички Пежа -
масла, гуми, разход и т.н.
Потребителски аватар
murfito
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: PEUGEOT 406 Coupe 2.2HDI Platinum; PEUGEOT 807 SV 2.2HDI; PEUGEOT 106 1.5D; PEUGEOT 1007 1.4HDI
Has thanked: 136 times
Been thanked: 412 times

Re: Затягане на кормилото

Мнениеот murfito » пон ное 24, 2008 4:30 pm

Затягане на кормилото

Аз имах такъв проблем на 406 седан. Проблема беше във външното каре на кормилната щанга от волана. Обработка с WD да се поразкисне, подсушаване и гресиране със силиконова или тефлонова грес на шпрей. Освен, че смазва и предпазва след това от навлизане на прах и влага в карето.
Око за око, паста за зъби!

Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

Производство и продажба на едро и дребно на вина от собствени лозя.

Потребителски аватар
ifcho
BADMIN
BADMIN
Кара: Outback H6
Has thanked: 134 times
Been thanked: 374 times
Контакти:

Мнениеот ifcho » вт ное 25, 2008 2:12 am

За съжаление не е за дълго...и при мен така са изкарвали още няколко месеца, ама в крайна сметка винаги се е стигало до смяна на каренцата.
Вие що за хора сте вообще. Как ще ми забраните да слагам снимката на моето пежо вие направо ма очаровахте

Потребителски аватар
murfito
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: PEUGEOT 406 Coupe 2.2HDI Platinum; PEUGEOT 807 SV 2.2HDI; PEUGEOT 106 1.5D; PEUGEOT 1007 1.4HDI
Has thanked: 136 times
Been thanked: 412 times

Мнениеот murfito » вт ное 25, 2008 10:14 am

ifcho написа:За съжаление не е за дълго...и при мен така са изкарвали още няколко месеца, ама в крайна сметка винаги се е стигало до смяна на каренцата.

Сигурен съм, че смяната на карето е неизбежна, но мисля, че по този начин може доста повече от няколко месеца да се удължи живота на карето. Интересно е, че карето няма луфт, просто запича. Мисля, че направих 1 година от както го гресирах. А това може да се прави периодично.
Око за око, паста за зъби!

Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

Производство и продажба на едро и дребно на вина от собствени лозя.

slavcho_79
наборник
Кара: peugeot-406

Re: здрасти аз също карам 406 1.8 16в имам същия проблем ако

Мнениеот slavcho_79 » пон юни 11, 2012 10:02 am

chochko23 написа:Абе и аз имам същия проблем - затяга ми волана от няколко дни - на Пежо 406 2.0 16В и днеска ходих на майстор и тои гледа каренцето и вика сичко си е на 6 обаче не е разглабяно разбира се просто на външен вид си беше ок и нямаше луфт....та въпроса ми е отнася ли се това което е писано във тази тема и за 406 освен за 405....извинявам се ако ми е некомпетентен въпроса..... :oops: Питам за да знам да го сменям въпреки че изглежда ок ..... ?Моля някои да ми отговори за да знам все пак какво да правя по въпроса ....предварително благодаря :P

здрасти аз също карам 406 1.8 16в имам същия проблем ако имаш някакво решение ще ми споделиш ли :eho:

Върни се в “Общ Технически”