Делото заради Сотир Сариев (So)

Разговори на всякакви интересни теми, свързани с колите от марката.

Модератор: Lucy_Peneva

Потребителски аватар
JORESTI
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб
Град: София
Кара: 308 GT THP 175
Has thanked: 1 time
Been thanked: 58 times

Делото заради Сотир Сариев (So)

Мнениеот JORESTI » ср дек 04, 2013 11:01 am

Във връзка с все още съществуващия проблем с неплатените нощувки по време на зимна сбирка проведена през м. Февруари 2011 г. в Старозагорски минерални бани в станцията на мини Марица изток УС на ПКБ призовава присъствалите да предоставят копия от платежни документи или извлечения от банкови сметки, удостоверяващи преводи по сметката на лицето Сотир Сариев. Това е нужно, при бъдещи съдебни действия от страна на мини Марица изток ПКБ да докаже, че парите са събирани по негова лична банкова сметка и клуба като юридическо лице няма отношение към последващи плащания.
За незапознатите със случая, и тези които имат нужда от припомняне през м. Февруари 2011 г. е проведена сбирка, едноличен организатор на която е лицето Сотир Сариев тогава пълноправен член на ПКБ. Като такъв е събрал пари от желаещите по негова лична банкова сметка, които впоследствие не фигурират като плащане в счетоводството на станцията. Без знанието и разрешението на ръководството на ПКБ е изискал и получил фактура за 3100.00 лв. платима по банков път, задължаваща клуба с указаната сума. След няколко проверки от моя страна и счетоводството на станцията сумата не е изплатена до ден днешен. Същия отказва да даде обяснение за недоразумението и не отговаря на телефонни обаждания.
ПКБ декларира, че няма отношение към организацията на въпросното събитие и не е упълномощавал Сотир Сариев да получава каквито и да е документи от името на клуба.
Алкохолът в малки дози е полезен във всякакви количества!

Потребителски аватар
JORESTI
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб

Re: Призив за съдействие.

Мнениеот JORESTI » пет дек 06, 2013 11:20 am

Списък на присъствалите:

So & ETBE - 72 лева
herairness - 72 лева
ivailo4 - 72 лева
Martin_Vurbanov - 72 лева
Бат Сандо & Лили - 110 лева
What & Greshnica - 72 лева
Load - 60 лева
NVG - 30 лева
MishoM - 72 лева
MishoM - 72 лева
DimoR - 72 лева
Йордан Славчев - 72 лева
SanDRo - 72 лева
fihi & Си Си Кеч- 72 лева
Lyubo_lvl - 72 лева
Svet - 36 лева
nightwatch - 36 лева
Sheki - 72 лева
djnoise - 72 лева
djnoise - 72 лева
Hristo Lishev - 72 лева
milko_125 - 72 лева
ribara - 72 лева
jabunko & Перуника- 72 лева
madfase - 36 лева
Оги & Анжи - 72 лева
ceco-407 - 108 лева
Ivan_ti & PPP - 72 лева
PsychoRealm - 72 лева
kosta75 & may_day - 72 лева
ivo_ - 72 лева
xdream - 36 лева
305 - 72 лева
Krasi V6 - 110 лева
ivailo4 - 72 лева
vaskopeshev & Yan - 72 лева
jager69 - 36 лева
Jess & Francesca - 72 лева
Pepino & Doroty - 81 лева
Lucy_Peneva & Not_Available & BadGirl
v_gogov - 72 лева
bearnik - 72 лева
MyCTaKaP - 72 лева
edhunter - 72 лева
Jess / за Галин Добрев / - 36 лева
motceto - 36 лева
ExGANDI - 162 лева
rado_dobrev - 72 лева
hristian nikolov - 36 лева
Sexy & vesso - 72 лева

Потребителски аватар
What
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб
Град: Варна
Кара: Pug 206sw 1,4i
Has thanked: 252 times
Been thanked: 782 times
Контакти:

Re: Призив за съдействие.

Мнениеот What » съб дек 28, 2013 11:14 am

Копията от платежни документи (удостоверения) трябва да са с печат и подпис от банката, за да имат тежест пред компетентите органи. Такива удостоверения могат да се извадят от всеки платил от сметка в сметка или чрез онлайн банкиране.
Благодарим за съдействието!
Един форум - Един клуб - Една цел

Потребителски аватар
JORESTI
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб

Делото заради Сотир Сариев

Мнениеот JORESTI » пон дек 15, 2014 12:32 am

Както очаквахме мини Марица Изток внесоха иск в съда срещу ПКБ за плащане на сумата от 3100 лв. + близо 900 лв. лихви. В очакване на делото ПКБ внесе насрещен иск за същата сума срещу лицето Сотир Сариев.
Делото беше насрочено и се проведе в петък 12.12.2014 г. в Софийски районен съд. Присъстваха всички членове от УС на ПКБ. Още преди да влезем в залата адвоката на мини Марица Изток ни информира, че сумата е платена от Георги Сариев – баща на Сотир Сариев. В залата представителя на мините оттегли иска срещу ПКБ и съдията прекрати делото.
УС на ПКБ благодари на всички, които оказаха съдействие и вярваха в правотата на действията ни!

Потребителски аватар
Svet
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Габрово
Кара: Peugeot ЧОШ 2.0HDi 90к.с., Siemens ("недоразвит трактор") и ЗОТ същия мотор
Has thanked: 414 times
Been thanked: 340 times

Re: Делото заради Сотир Сариев

Мнениеот Svet » пон дек 15, 2014 1:44 am

Искам да изразя благодарността си към хората, допринесли за изясняване и решаване на този неприятен случай. Благодаря!
Умната!!!

Потребителски аватар
Yan
ПОЧЕТЕН ЧЛЕН НА КЛУБА
ПОЧЕТЕН ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: VW Passat B7 DSG6, Citroen C4 и Peugeot 207 (1.6, 110 PS)
Has thanked: 5522 times
Been thanked: 2882 times

Мнениеот Yan » пон дек 15, 2014 3:25 am

Аз благодаря от все сърце на УС за успешно свършената работа.

Браво, момчета. Помня, че мушморокът бе казал някъде някому, че след като бил събрал парите от хората за хотeла, ги бил дал (или превел) на предишното УС, ама то пък ги било изяло и изпило, вместо да ги внесе на сметката на хотела :) :) :). Миличкият той "добродушко" !!!

Слава Богу истината излезна наяве !

Колеги, бъдете здрави, и да се пазим и стоим всячески далеч от мушморока :) :) :).

Още веднъж браво на УС за положените усилия, погубени нерви и за успешния завършек на този казус !

Потребителски аватар
zlobich
сержант
сержант
Кара: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105hp
Has thanked: 136 times
Been thanked: 71 times

Мнениеот zlobich » пон дек 15, 2014 8:21 am

Браво за разрешаването на случая и весели празници.
Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Потребителски аватар
Араламби
сержант
сержант
Град: άγορά
Кара: митла с жилезен сап
Has thanked: 118 times
Been thanked: 86 times

Мнениеот Араламби » пон дек 15, 2014 12:11 pm

Изразявам задоволството си от точно дадената информация. Нервите на ангажираните със случая обаче, никой няма да им върне. Дано няма втори Ястребовски!

barrichello
редник
редник
Град: Варна/София
Кара: Grey Shark
Has thanked: 11 times
Been thanked: 25 times

Мнениеот barrichello » пон дек 15, 2014 1:03 pm

Yan написа:
Браво, момчета. Помня, че мушморокът бе казал някъде някому, че след като бил събрал парите от хората за хоетла, ги бил дал (или превел) на предишното УС, ама то пък ги било изяло и изпило, вместо да ги внесе на сметката на хотела :) :) :).

Е явно при него версиите за всички неща са поне по две, защото на нас ни каза, че парите са платени на управителя на станцията, а онзи видите ли една седмица по-късно напуснал работа и гепил точно тези пари....

Иначе ми хареса какво каза съдията в съдебното заседание, обръщайки се към юрисконсулта на мините: "Вие май сте си объркали ответника", визирайки това че искът никога не е трябвало да се насочва към ПКБ....

Потребителски аватар
Йордан Славчев
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб
Кара: Peugeot4007 2.2 HDI CA3525/ Peugeot2008 1.2 e-HTP / Peugeot 106XS/CA2200 / Peugeot 106 Rally CA7364
Has thanked: 889 times
Been thanked: 536 times

Мнениеот Йордан Славчев » пон дек 15, 2014 2:14 pm

Като казваш управителясега се сещам, че в разговора с техния юрист той спомена, че управителя след извесна пауза понастоящем пак е на поста си! :)

Потребителски аватар
What
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб
Контакти:

Мнениеот What » пон дек 15, 2014 7:49 pm

Аз пък искам да благодаря на УС (2010-2013) за това, че взеха решението да изключат Сариев от СНЦ "Пежо Клуб - България", с което прекратиха и бъдещите му злоупотреби с пари на потребители на форума ни, рекламодатели и членове на Клуба! :ibree:

П.П. Много неща са ми на клавиатурата, но се самоцензурирам и... :udri: Измекяр! :psuwaj:

Потребителски аватар
Yan
ПОЧЕТЕН ЧЛЕН НА КЛУБА
ПОЧЕТЕН ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот Yan » пон дек 15, 2014 7:56 pm

А, питаш ли ме, Васко, как се въздържам аз да запазя що-годе добър тон ? Но се понаучих да се самоцензурирам колкото мога :) и да не си тровя нервите лесно заради един обикновен, но нагъл крадец.

Васко, не беше никак лесно през 2012 г на УС да изключи лицето Сариев & от ПКБ, имаше съпротива от негови поддръжници, които се надявам най-накрая да са разбрали истината за това лице - че слънцето огрява от изток, въпреки опитите му за заблуда , че то изгрява от запад и склонността да се вярва на такъв абсурд :).

С много за здраве за всички !

Потребителски аватар
jjjonnyyy
наборник
Кара: 207 SW
Has thanked: 5 times

Re: Делото заради Сотир Сариев (So)

Мнениеот jjjonnyyy » пон дек 15, 2014 8:08 pm

качете повече инфо, което ще достигне до потребителоите на неговият и на жена му клуб, .....поне хората да знаят защо си дават парите.....знам че не ви е лесно, но нека предпазим останалите малко хора в клубжа му от този човек
"Нека е било, както и да е било. Все някак е било. Все още никога не е било някак да не е било." Швейк

Потребителски аватар
What
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб
Контакти:

Мнениеот What » пон дек 15, 2014 8:18 pm

Знам, че не е било лесно това решение. Но за себе си знам, че това беше единственото правилно решение, Пежо Клуб - България да продължи съществуването си, такова каквото е днес! В противен случай ставахме "пирамида", от онези преди 20-тина години.

Потребителски аватар
Pepino
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб
Кара: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6
Has thanked: 4666 times
Been thanked: 4596 times

Мнениеот Pepino » пон дек 15, 2014 8:21 pm

Мдааа, пирамида...
Няма да коментирам нищо тук, независимо от хулите по мой адрес и не само, генерирани от коментираното лице.
Искам само да благодаря на всички, повярвали и спомогнали с официални банкови документи, които да представим пред многоуважемия Съд, за да се приключи този твърде неприятен случай.
А ако някой чете и случайно не се сеща за кого иде реч, ето:
Прикачени файлове
020595526.jpg
020595526.jpg (21.71 KиБ) Видяна 13740 пъти
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
http://www.fullviewbg.com/

Потребителски аватар
svo
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Honda CR-V, 2.0 i-VTEC, Elegance
Has thanked: 25 times
Been thanked: 108 times

Мнениеот svo » пон дек 15, 2014 8:39 pm

съдията е направил удачна констатация по въпроса за ответника. А на мен пък ми е интересно дали не е редно да се потърси и допълнителна отговорност за нанесените на клуба щети. Нямам предвид материалните. Все пак говорим за призната вина и очевидно за доста приказки "на ангро" :roll: :ibaasi: Не, че нещо, ама да му е за урок. Както на него, така и на следващите кокошкари. Защото да се излагаш за 3 бона е маргинално и кокошкарско!
много мразя ренегати!!!
От огъня на чуждата омраза остана само пепелта. Нашата любов е вечна, винаги ще има ЦСКА!
Няма купа, няма титла, САМО СИНЯ ТИШИНА!

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
генерал
генерал
Град: Кула, Батак
Кара: >>>407, 2.0HDi, 136hp<<< Бивши > Peugeot 307, 1.6 HDi, Peugeot 206 2.0 HDi
Has thanked: 301 times
Been thanked: 199 times

Мнениеот Martin_Varbanov » пон дек 15, 2014 8:39 pm

Здравейте. Огромни благодарности към всички от УС за техните усилия да изчистят името на Клуба. За съжаление моята банка не пази информация от тази сбирка на която и аз присъствах и не успях да помогна въпреки желанието ми, което имах. Доста проблеми създаде това момче, доста пъти убеждаваше и агитираше включително и мен извън пределите на клуба. Общуването от разстояние понякога заблуждава, защото не знаеш, как ти се представят нещата реално. Изхода от тази ситуация ми хареса, зарадвахте ме доста! Бъдете живи и здрави всички от УС и продължавайте да работите за развитието и доброто на Пежо Клуб - България, както до сега!

Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
Yan
ПОЧЕТЕН ЧЛЕН НА КЛУБА
ПОЧЕТЕН ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот Yan » пон дек 15, 2014 8:40 pm

Дано повече хора, повярвали, че "слънцето" изгрява от запад, прочетат тук сега. От истината често много боли. Те са с него от някаква форма на "обич", а той - от мерак за пари и измами.

Потребителски аватар
penco
генерал
генерал
Град:    
Has thanked: 482 times
Been thanked: 354 times

Мнениеот penco » пон дек 15, 2014 8:53 pm

На устата ми е да спомена 7-8 имена, които изписаха изключително гнусни неща за клуба тук и много от съфорумците, преди да се впуснат доброволно в авантюрата. Надявам се дълго време да им държи влага и да се чувстват изиграни, измамени и обидени много дълго, както се чувствам/е доста хора от форума на ПКБ .

Потребителски аватар
metray
сержант
сержант
Кара: 406 HDI 110 28/4/2000г.
Has thanked: 225 times
Been thanked: 149 times

Мнениеот metray » пон дек 15, 2014 8:56 pm

jjjonnyyy написа:качете повече инфо, което ще достигне до потребителоите на неговият и на жена му клуб, .....поне хората да знаят защо си дават парите.....знам че не ви е лесно, но нека предпазим останалите малко хора в клубжа му от този човек

Ще е трудно,знаеш макс на 3-тата минута неудобните мнения се трият.

Върни се в “Основен / общ”