Какво правите когато ви се 'лепнат' отзад?

Разговори на всякакви интересни теми, свързани с колите от марката.

Модератор: Lucy_Peneva

Потребителски аватар
Оги
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 306 XT 1.4Mi; 405 1.6 Mi Break
Has thanked: 337 times
Been thanked: 457 times

Re: Какво правите когато ви се 'лепнат' отзад?

Мнениеот Оги » пет юли 28, 2017 4:10 pm

Па оти не посегнА из джама да я погъделичкаш по гушката, она затова е избегАла. :)
"Нашето драгоценно отечество ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи." Васил Левски

Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал
Град: София
Кара: Peugeot partner tepee 1,6HDI - 306 1,9D София
Has thanked: 12 times
Been thanked: 255 times

Мнениеот KOZL » съб юли 29, 2017 6:21 am

Оти за Барбита си требе друга екипировка ;-) А язе от малък си падам по Лего и те на купих си камионче, да возим тухлички и да ги редим на къщички :kodapraish:
Е те така и не съм усвоил тактиката, ко да чиним като ми се лепне Барби из отзад :?
Па и се си мислех, дека Барбитата се лепат на други марки и модели. А па скоро гледам :? Мерцедесо и он източил баница :ibaasi:
Ко стаа :roll: де да чекаш сюрприази :bushon:
Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
Много лесно е да искаш, много по-важно е да можеш, съвсем друго е да го направиш.
Парите не решават всички проблеми, но повечето проблеми са свързани с парите

kosmopoliten
лейтенант
лейтенант
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 times

Мнениеот kosmopoliten » нед юли 30, 2017 6:38 pm

Тая просто не знае правилата з адвижение по магистрала. Кой знае как си е взела книжката. Предположения ????? :lol:
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:

Потребителски аватар
petur
наборник
Град: Sofia
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Мнениеот petur » пон юли 31, 2017 1:34 pm

Барбито може и изобщо да не е погледнала в огледалата, а да натиска спирачката при наличието на малко по-голям завой. Не, че това я оправдава по някакъв начин дори напротив, аз за това като ги видя такива нагласени красавици със скъпи коли, предпочитам да карам възможно най-далече от тях. Колегата над мен, правилно е предположил, че вероятно е взела книжка по алтернативен начин и не е много наясно как да се държи на магистрала.

Потребителски аватар
sachma
редник
редник
Град: София/Добрич
Кара: Peugeot 307 1,6 16V
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Мнениеот sachma » вт авг 01, 2017 10:49 am

То на много хора не им е ясно как да се държат на магистралата, не важи само за барбитата това.

Зер най-тежките катастрофи стават именно на прав път.
Ако те блъсне селянин, важи ли гражданската?

Потребителски аватар
AGeorgiev
полковник
полковник
Кара: Peugeot 607 2.2 16V
Has thanked: 85 times
Been thanked: 94 times
Контакти:

Мнениеот AGeorgiev » пет авг 11, 2017 8:36 am

KOZL написа:Преди 2 дни се случи аз да се залепя зад един спортен мерджан де движеше със 100-120 в крайна лява на АМ Тракия :?
И нече да ме пущи. На неколко пъти безпричинно натиска спирачка, предполагам по препоръки като некои прежде написани во тая тема. Докато зад мен се залепи некаква мазда. Пропуших я маздата да се лепне зад мерджано - ефекта същия. И маздата, а и я с нея газ у десната лента и напред. А после мерджана ми се залепи изотзаде. Гледам в огледалото на волана отзаде, русо барби :? Задържах на 140 - барбито след мене. Е айде десен мигач и да бега, все пак мерцедес и баничарка. Да ама барбито па след мене.
Аве кофти е така когато некой ти се залепи и хем му даваш път па неще да се отлепи. Може би иска да му пориш челния вятър. Ама номера със спирачката не бих си позволил. По некое време и омръзна да ме слепва, но не ме задмина, а изостана нейде си.
По принцип има доста места по магистралата, де е по-убаво да се движиш в крайна лява лента отколе да подрипваш като в каруца по калдаръм в деформираната лента за тежкотварните влечуги ;-)

Козеле, това е друго бре, ние коментираме селнядурата която се лепи и свири и натиска отзад в багажника, все едно иска да се вози до мене.
Иначе на мен ми се е случвало някой да кара хубаво и аз да си карам по него като се спазва една културна дистанция от няколко десетки метра примерно 15-20 метра и си каркаме двамата. Тогава карам с една и съща скоросто постоянно и не го шашкам дали ще го изпреварвам.
Случи ми се така на прибиране от морето тази година, и карах близо 200 км до Пловдив зад един пловдивчанин, накрая той намали за да ме види и аз таман да му махна за чао и от вътре една мадамка ми маха за чао :D умрях от смях. Жената си караше учудващо добре. Без да криволичи без да се засилва и намалява безпричинно, поддържаше една нормална скорост в ограничението и си пърпори. Тъй то
"Two things are infinite. The universe and human stupidy..." - Albert Einstein

Изображение

Потребителски аватар
Зайо Байо
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 Saloon 2.0 16V 132 hp RFV 97г. China Blue SV Executive
Has thanked: 125 times
Been thanked: 145 times

Мнениеот Зайо Байо » пет авг 11, 2017 5:16 pm

Когато някой ми се лепне отзад чуквам леко спирачките колкото да се усети че трябва да спазва една безопасна дистанция независимо колко бърза. Иначе: залепил ми се е отзад, отпред изскача препятствие, аз спирам внезапно и какво става ...?! Това с уточнението че никога не се влача и се съобразявам с трафика в съответната лента. Затова когато аз бързам не дишам във бронята на този пред мен, съответно и аз не желая да бъда притискан. Ако много бързам винаги си намирам начин да изпреваря този пред мен без той да го отнася.
По същия начин когато някой хубавец ми кара на фарове за мъгла зад мен в ясен слънчев ден му паля фара за мъгла отзад за да се усети че неговия тарикатлък вреди на този пред него.

Потребителски аватар
AGeorgiev
полковник
полковник
Контакти:

Мнениеот AGeorgiev » пон авг 14, 2017 2:42 pm

Зайо Байо написа:По същия начин когато някой хубавец ми кара на фарове за мъгла зад мен в ясен слънчев ден му паля фара за мъгла отзад за да се усети че неговия тарикатлък вреди на този пред него.

Това с фаровете за мъгла ми е болна тема. Защо ги палят нямам представя,
така адски да ме дразнят някви дето карат постоянно на фарове за мъгла...
Защо бе, защо? Бахти, само пречи и нищо не свети.

Изображение

Потребителски аватар
Араламби
сержант
сержант
Град: άγορά
Кара: митла с жилезен сап
Has thanked: 146 times
Been thanked: 101 times

Мнениеот Араламби » пон авг 14, 2017 3:23 pm

Едва ли чете оная мома, със синьо 307 с регистрация от Бургас, дето ми се лепна край язовир Цонево предната събота, ама ако да- @$№%$№@...

kosmopoliten
лейтенант
лейтенант
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 times

Мнениеот kosmopoliten » пон авг 14, 2017 8:58 pm

Нещо не разбрах, какво ти пречат фаровете за мъгла? Те светят ниско и никога не заслепяват. Мен лично Яко ме дразни и ми пречи усиления габарит отзад в ясна нощ. Направо ме заслепява и обикновено включвам отзад на дълги докато тъпакът се усети. То той си мисли, че така е по-безопасно за него, но не го интересува какво е за задния.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:

Потребителски аватар
Зайо Байо
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 Saloon 2.0 16V 132 hp RFV 97г. China Blue SV Executive
Has thanked: 125 times
Been thanked: 145 times

Мнениеот Зайо Байо » пон авг 14, 2017 10:40 pm

AGeorgiev написа:
Зайо Байо написа:По същия начин когато някой хубавец ми кара на фарове за мъгла зад мен в ясен слънчев ден му паля фара за мъгла отзад за да се усети че неговия тарикатлък вреди на този пред него.

Това с фаровете за мъгла ми е болна тема. Защо ги палят нямам представя,
така адски да ме дразнят някви дето карат постоянно на фарове за мъгла...
Защо бе, защо? Бахти, само пречи и нищо не свети.

Толкова им е акъла на някои колеги шофьори. Според тях няма по-велико нещо от това да запалиш габарити и фарове за мъгла в ясно време, защо...? За да ги видят хората, че и те са гъзари !!! Че и те са си купили кола която има невероятната особено полезна екстра фарове за мъгла и все пак друго си е като ги запалиш, не само качва едни десетина коня, а и някак си става по-красива 20 годишната кочина :udri: Нищо, че няма гуми и спирачки нали бачкат халогенките :ibree: Няма значение че повечето от тях дори не знаят, че фаровете за мъгла също се регулират за да не заслепяват и за да са ефективни в мъгливо време.
Иначе не виждам друга нормална причина да се пускат в ясно време тези светлини. Още повече че в закона ясно е отбелязано кога и при какви условия се използват фарове за мъгла и усилен габарит.
kosmopoliten нерегулираните фарове за мъгла, а повечето са такива поради немърливост или незнание, заслепяват (или поне дразнят окото) на водача отпред в ясно време. Пускането на усиления габарит също дразни много и когато попадна зад такъв небрежар и аз като теб сигнализирам с дълги докато се усети небрежния индивид че има и други на пътя.

Потребителски аватар
AGeorgiev
полковник
полковник
Контакти:

Мнениеот AGeorgiev » вт авг 15, 2017 9:15 am

Kosmo, как да не пречи бре, хората са направили 2 крушки да светят - фарове,
селяка като е сложил скапан ксенон в гаража зад блока на гоуфо за 50 кинта,
отдолу като е сложил 2 крушлета от по 2 кинта от силните на фаровете за мъгла,
и като светне всичкото това нещо и се чудиш къде да хванеш.
Минава покрай теб и след това си сляп като кърт

Изображение

Потребителски аватар
FaKeR
генерал
генерал
Кара: 2004г. 307 SW 2.0 HDI 90/ Fiat Punto 00г. 1.9DS
Has thanked: 33 times
Been thanked: 130 times

Мнениеот FaKeR » вт авг 15, 2017 12:00 pm

kosmopoliten написа:Нещо не разбрах, какво ти пречат фаровете за мъгла? Те светят ниско и никога не заслепяват. Мен лично Яко ме дразни и ми пречи усиления габарит отзад в ясна нощ. Направо ме заслепява и обикновено включвам отзад на дълги докато тъпакът се усети. То той си мисли, че така е по-безопасно за него, но не го интересува какво е за задния.

Това е масова проява на селски тарикатлък да се кара на халогени. и мен също ме дразни безумно. Виждал съм селски изпълнения от сорта на поставен ксенон на халогените, който се използва като къс в леко тъмно време (смрачаване).

Върни се в “Основен / общ”