Power box от Полша. Има ли ефект-времето ще покаже.

Силов, аудио и визуален тунинг.
realprofesora
редник
редник
Град: Стара Загора
Кара: 307SW1.6HDI 110HP,207-1,4HDI
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Power box от Полша. Има ли ефект-времето ще покаже.

Мнениеот realprofesora » ср юни 15, 2016 8:15 pm

Хело колеги, и аз като оня Чичо Пейо дето качен на магарето си ядял череши и рекъл "ЧУШ" и магарето тръгнало и той паднал. Та и аз като него рекох Чуш и купих Пауър Бокс( http://www.ebay.co.uk/itm/252386662598? ... EBIDX%3AIT ), за кратко ще го наричам ПБ.
Поръчах го от Ибей-130лв . Монтирах го и не почуствах някаква разлика, освен, че като си карам колата(207 1.4хди 68к.с.) както досега -със супер икономично галене на газта, ми падна разхода с около 200-300мл. Карах така около седмица и реших, че е време да проверя това нещо изобщо върши ли някаква работа все пак..
Взех един предмет и законтрих педала на газта на 2200 оборота, (на самия ПБ има един диод и един потенциометър- диода свети когато е подвързан правилно, а потенциометъра е за настройка)...та както колата си беше на 2200 об/м врътнах потенциометъра и оборотите се повишиха на 2400. Което за мен означава, че наистина този ПауърБокс върши работа.
С други думи лъже компа и вдига налягането в рейла.
Самото подвързване към мотора е много просто-вади се буксата на рейла и се свързва към ПБ, а от ПБ излиза друга букса която се връзва към рейла.....само дето на моторите 1.4/ 1.6хди е наврян много отзад и се сваля акумулатора и кутията му.
Това е общо взето. Изводите си ги правете вие, дали си заслужава или не, предимството на ПБ е че винаги можеш да го свалиш от мотора си, ако не ти харесва.
Сега може да ме питате защо го слагам - дали съм луд или к..ра ми е голям... но това няма значение..както и този пост. Който иска и има средства да си го поръча-пристига за една седмица.
Благодаря,че отделихте време да прочетете поста ми. Ще се радвам, ако имате коментари по темата. :rally:
skype-dinkosiтел: 0877046889 СтЗагора, диагностика на автомобили на тънки цени

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 3887 times
Been thanked: 5235 times

Re: Power box от Полша. Има ли ефект-времето ще покаже.

Мнениеот NVG » ср юни 15, 2016 8:27 pm

Много е писано за кутийките с жички и тук и къде ли не.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал
Град: Русе
Has thanked: 214 times
Been thanked: 268 times

Мнениеот ivo_63 » ср юни 15, 2016 9:57 pm

Колега как измери икономия 200гр. гориво - с епруветка ли наливаш горивото ? Щот аз 200-300 гр. не мога ги хвана посмъртно , ама ако почна да гася по светофарите ще ти бия "рекорда".
истината се ражда в спора , но аз не обичам да споря
406 2.2 HDI 2001г. комби

realprofesora
редник
редник
Кара: 307SW1.6HDI 110HP,207-1,4HDI
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Мнениеот realprofesora » чет юни 16, 2016 8:21 am

Хело колега, радвам се за въпроса който задаваш и живо се интересуваш. За целта, всеки да си следи разхода, производителите на автомобили са измислили бордови компютър, който освен моментен ти дава и краен разход. Аз лично по моментния си разход разбирам и регулирам стила си на каране. Повярвай ми от февруари месец 1985 година съм професионален водач и от тогава живо се интересувам от уреди за разход на гориво. На Жигулата си имах монтиран български уред за моментен разход, който работеше на принципа на Замерване на подналягането във всмукателня колектор.. та така. Защо ти ги казвам всички тези неща. За да си поне малко запознат с това, че имам голям опит и усет в засичането на разхода и стила ми на каране в стил икономичен е повече от перфектен. ..(успях да предам опита си и на дъщеря си, Ах как ме радва само като се возя при нея и я вида да освобождава от скорост още като види СТОПа или червения светофар.
Та сега конкретно на въпроса ти -Четвърта година карам кола с борд комп и знам точно до работата ми колко ми е разхода по борд. Пътувам всеки ден по един и същи маршрут, със само 2 светофара и 1 СТОП вече в продължение на 25 години. Постигнал съм по борд 6,2 литра градско до работа и обратно и затова се учудих, че една седмица след като монтирах Пауър бокса и разхода ми падна на 6л по един и същи маршрут.
Затова смело твърдя, че има ефект, а и по-горе съм описал процедурата с която проверих как при едно и също положение на газта, оборотите на двигателя се повишават.
Засега толкова от мен. И вярвай ми колега, ако беше от СтЗагора щях да го сваля Бокса и да го монтирам на колата ти за да се убедиш че е така. Разликата е незначителна-около 4% икономия, но я има и няма как да я премълча.
Желая весел и усмихнат ден!
skype-dinkosiтел: 0877046889 СтЗагора, диагностика на автомобили на тънки цени

Потребителски аватар
krassitch
сержант
сержант
Град: Видин
Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД
Has thanked: 20 times
Been thanked: 65 times

Мнениеот krassitch » чет юни 16, 2016 8:57 am

Този ПБ нали се слага най-вече за повишаване на мощността-има ли някакъв ефект?Аз съм засичал за спортта многократно разход пълен-пълен,и съвсем нормално е да се получи разлика например от 6,6 до 7,4/100 в зависимост от стила на шофирането.А и когато засичаш,имаш едно наум,и... леко понамаляваш скоростта :) :brrr:

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006

Мнениеот NVG » чет юни 16, 2016 9:07 am

Колега @realprofesora, щом имаш голям опит в намаляване разхода на гориво, би следвало да си наясно с процесите и управлението им в съвременните двг. Страхувам се, че тази "кутийка за мощност" е просто едно плацебо, в чиито достойнства си повярвал с прекалена доза доверие и оптимизъм. Като чуя или прочета някой да се прехласва по т.н. Power box не се сещам за софтуерен тунинг, а по-скоро асоциативно за Анатолий Михайлович Кашпировский.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
Изображение

Потребителски аватар
MGruev
редник
редник
Град: Казанлък
Кара: C5 III 3.0 V6 HDI, XM 3.0 V6, XM 2.2 HDI BiTurbo, CX 2.5 GTI TURBO, GSA, DS, 405 Mi16x4,Alfetta GT
Has thanked: 18 times
Been thanked: 81 times

Мнениеот MGruev » чет юни 16, 2016 9:09 am

За разхода след поставянето на ПБ не вярвай на 100% на борд-а, все пак принципа на работа на ПБ е да подава грешни данни към компютъра на колата. Имам доста опит с ПБ от две различни коли и повече никога няма да ги сложа, ефекта от един хубав Ремап е доста по-добър, а проблемите много по-малко.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
krassitch
сержант
сержант

Мнениеот krassitch » чет юни 16, 2016 12:14 pm

P-box за 130 лв е много съмнителен.Истински такъв е на австрийският производител Steinbauer и например за двигател 2.0 HDI 110 коня струва 1638 лв.Прави от 110-130 коня,но икономия няма реална.Естествено при чипване на многократно по-ниска цена,лудите дето ще броят тези пари клонят към нула,въпреки че ПВ можеш бързо и лесно да си го свалиш и преместиш на друга кола,да го продадеш(за без пари),да го ползваш при чисто нова кола,която е в гаранция.При чип тунинг ще загубиш гаранцията

Потребителски аватар
maxxymilian
генерал
генерал
Град: Монтана/Козлодуй
Кара: 407 2.0 HDI 16v 136 BVM 6 бивши: 406 1.8 16v, 405 GL 1.6 90
Has thanked: 657 times
Been thanked: 737 times

Мнениеот maxxymilian » чет юни 16, 2016 7:22 pm

Ах как ме радва само като се возя при нея и я вида да освобождава от скорост още като види СТОПа или червения светофар

Верно ли си учиш детето на такива щуротии? Това освен негативи до друго не може да доведе.

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал
Град: Русе
Has thanked: 214 times
Been thanked: 268 times

Мнениеот ivo_63 » чет юни 16, 2016 7:51 pm

Може да му е колата с една скорост и да няма как да превключи на по-ниска предавка. Тая тема е за триене цялата, ма то си има модератори да решават такива казуси.
истината се ражда в спора , но аз не обичам да споря
406 2.2 HDI 2001г. комби

Потребителски аватар
krassitch
сержант
сержант

Мнениеот krassitch » пет юни 17, 2016 9:02 am

maxxymilian написа:
Ах как ме радва само като се возя при нея и я вида да освобождава от скорост още като види СТОПа или червения светофар

Верно ли си учиш детето на такива щуротии? Това освен негативи до друго не може да доведе.

Нещо не разбирам до какви негативи ще доведе това и защо са щуротии???Ако има колегата опит в икономично и предвидливо каране с разум,и научи "детето" на пинизи от майсторско управление,това би довело единствено до по-нисък разход,по-малко излишно замърсяване на околната среда.Постоянно виждам умници,виждащи че е червен светофар,натискат газта,а после скачат на спирачката.Много са умни?Ако човек прилага някои дребни подробности в шофирането,то спокойно може да си постигне заводския разход,и то при прилична средна скорост

Потребителски аватар
MGruev
редник
редник
Град: Казанлък
Кара: C5 III 3.0 V6 HDI, XM 3.0 V6, XM 2.2 HDI BiTurbo, CX 2.5 GTI TURBO, GSA, DS, 405 Mi16x4,Alfetta GT
Has thanked: 18 times
Been thanked: 81 times

Мнениеот MGruev » пет юни 17, 2016 11:40 am

Проблема не е в това , че се прави икономия със спокойно и плавно шофиране, проблема идва от факта, че в стремежа за икономия много често се кара по-бавно от необходимото, започват се едни мудни потегляния и маневри от всякакъв тип, което може да изнерви доста шофьори, отделно се забавя и затруднява целия трафик и в един момент това неизбежно води до неправилни или рисковани маневри от страна на другите участници в движението и се създава предпоставка за ПТП.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
krassitch
сержант
сержант

Мнениеот krassitch » пет юни 17, 2016 3:02 pm

И аз не харесвам "бабешко" шофиране.Ама при ограничение на скоростта например 40 км,тира минава през селото с 80-90, и въобще не му пука че може да сгази някого,а на баира увехне,а не мога да го изпреваря,защото няма видимост...Кара се в темпо с до 10 км над разрешената скорост,без "каубойски" изпълнения-доколкото е възможно с постоянна скорост.Мисля че ако на младите шофьори има кой да им обясни "дребните" подробности,те няма да се влачат по пътищата,а ще карат динамично и предвидимо,а не газ-спирачка.А ако повечето карат в извън населените места с 90-100,то ще отпадне необходимостта от много,много изпреварвания,следователно-по-малко предпоставки за рискови ситуации...

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » пет юни 17, 2016 4:18 pm

Колеги, коментарите ви са извън темата! :aresprise:
Изображение

sid803
редник
редник
Кара: XSARA RHY+ИНТЕРКОЛЬО
Has thanked: 3 times
Been thanked: 33 times

Мнениеот sid803 » пет юни 17, 2016 10:17 pm

Много се чудех да ли и аз да спамна нещо в тази тема, ама вече е петък и ми е петъчно :mehehe: .
Ами за мен с тези ПБ няма кой знае какъв ефект(карал съм 2.0 хди 110 RHZ с ПБ и после като се кача на моята 90-ка :twisted: все едно че карам 335D :lol: ), само с налягането в рейла не стига. Маперите пипат доста карти за да изкарат някое и друго конче и нютонче/метър и определено не пипат само налягането в рейла, но това е за друга тема.
Малко офтопик :lol: : Някъде видях упреци за карането на свободна. Ами няма нищо лошо в това, стига да не спускате 40-тонна композиция по Витиня :lol: (макарче знам хора който го правят, заради едната туба нафта :? ) , дори от 4-5 г при товарните автомобили с автоматизирани скоростни кутии има опция да освобождават от предавка според топографията на маршрута примерно при Мерцедес, Ман т.н се нарича ECOROLL . Затова, че всичко с мярка не е вредно за темповото каране.

Потребителски аватар
liuliu
генерал
генерал
Кара: Ситроен C5-I 3.0 V6 с газова STAG 300, XM Turbo C.T.(в момента не) и Пежо 306 1.9 XND
Has thanked: 40 times
Been thanked: 109 times

Мнениеот liuliu » пет юни 17, 2016 10:38 pm

Взех от Китай ей туй нещо:
http://www.aliexpress.com/item/2015-Bes ... 34a4a4ff43
Не от този доставчик, но като цена излезе под 6 лв. Тая шибания така залъгва борда, та ми се струва, че дава разход с 2 литра надолу... на колонката обаче всичко си идва на място. Освен това, кутийката е за увеличаване на мощност с 25-35 процента нагоре, а не за икономия. Другата кутийка (с друг цвят естествено) е за икономия и вместо Нитро, пише Еко ако не се лъжа. Утре ме чакат 3 броя в пощата (и за приятели). Надявам се, че този път ще вдигне мощността, мен икономия ми не трЕбЕ.
Странно е, че мненията са положителни.
Когато смешник забавлява хората, това е комедия.
Когато смешник води хората, това е трагедия.
240 смешника.

Потребителски аватар
murfito
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: PEUGEOT 406 Coupe 2.2HDI Platinum; PEUGEOT 807 SV 2.2HDI; PEUGEOT 106 1.5D; PEUGEOT 1007 1.4HDI
Has thanked: 118 times
Been thanked: 368 times

Мнениеот murfito » нед юни 26, 2016 9:41 pm

Ефект от тези кутийки има и това може да го отрече само човек, който не е ползвал. Имам 2 еднакви бокса на Вана (2.2hdi) и 1007-цата (1.4hdi). При Вана ефекта се изразява най-вече във вървене след 3000об., което не се случваше преди това, турбото влиза в работен режим с около 200об. по-рано и намален разход с около 0.5л/100. И това при положение, че все още не съм си играл с донастройка на бокса. При 1007-цата не мога да разбера какъв е ефекта. Този мотор не върви в никакви обороти. Но ми светва чека ако заклатя оборотите около 1200 оборота. Не знам дали е от бокса или си има някакъв проблем, защото почти веднага сложих бокса след купуването на колата.
Око за око, паста за зъби!

Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

Производство и продажба на едро и дребно на вина от собствени лозя.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » нед юни 26, 2016 11:01 pm

Васе, айде малко по-сериозно в теорията приятелю! "Кутийки с жички" не ми ги хвали! Не съм ги ползвал наистина, ама и знам защо! Неслучайно направих софт-ремап. ;-) :biri:
Изображение

Потребителски аватар
murfito
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: PEUGEOT 406 Coupe 2.2HDI Platinum; PEUGEOT 807 SV 2.2HDI; PEUGEOT 106 1.5D; PEUGEOT 1007 1.4HDI
Has thanked: 118 times
Been thanked: 368 times

Мнениеот murfito » пон юни 27, 2016 8:36 am

Няма теория Нилс. Говоря за реални данни от личните ми коли. Ако нямаше ефект при Вана, щях ли да взема и за 1007-цата?? И в моята кутийка, освен жички има и доста други елемента плюс 2 чипа. Не споря, че ремапа е по-ефективен, но и кутийките имат ефект, на друга цена и мобилност, която ремапа не предлага. Харесва ми това, че с бокса не се пипа турбото, а само налягането на горивото. Сега, може и да иам разлика от кутийка до кутийка... моите са от Италия за около 180лв. ;-) :biri:
Око за око, паста за зъби!

Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

Производство и продажба на едро и дребно на вина от собствени лозя.

Потребителски аватар
Dino Kirov
генерал
генерал
Град: Пловдив.
Кара: не с крака и ръце, а с ум и сърце.
Has thanked: 108 times
Been thanked: 67 times

Мнениеот Dino Kirov » чет ное 03, 2016 4:58 pm

PowerBox-овете са за хора, които си мразят колите и искат да ги убият. За 130лв 100% е от онези с резисторите, очевидно и някакъв потенциометър вътре.

Мен ме изуми друго... Колега, не се засягай, не мога да си хапя езика, ама... професионален шофьор да се гордее, че е предал опита си на дъщеря си ДА ИЗКЛЮЧВА ОТ СКОРОСТ КАТО ВИДИ СТОП/СВЕТОФАР?!?!?! Е**ти идиотщината... Аз професионален шофьор не съм, книжка имам от 3 години и малко, за които съм минал около 65к км и за тези километри не съм спрял нито един път БЕЗ предавките, винаги се изреждат низходящо до втора и после се освобождава - същото и при спускания.

Как може да си учите децата на такива глупости, които освен всичко друго, са и опасни? За икономия дума не може да става при изключване от скорост.

И за да не е пълен СПАМ. Най-добре като иска човек повече мощност, да си ремапне компютъра при някой кадърен и съвестен тунер и да си запази оригиналния софтуер някъде, ако иска да го върне после!
Peugeot 406 2.0HDi, DW10ATED, 1999год.
Peugeot 405 SRx4, XU10J2, 1994год.
Peugeot 205 LOOK, TU9, 1991год.
Peugeot 205 1.6 GTI, XU5J, 1987год.

Двигатели:
XU10J2TE - пълен комплект с кутия, полуоски и инсталация
XU9JAZ (DKZ) - пълен комплект с кутия, полуоски и инсталация

Други:
Hyundai Santa Fe 4WD, 2.2CRDi 155к.с. 343NM, 2008год.
VW Bora 1.6i (AKL) 101к.с. 1999год.

Върни се в “Peugeot тунинг”