Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

nikoman9
редник
редник
Град: Панагюрище
Кара: Peugeot 605 SV 3.0 Peugeot 407 SW 2.0 HDI

Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот nikoman9 » нед окт 02, 2011 9:49 am

Колеги -от има -няма месец се появи следния проблем-когато съм спрял на наклон и включа на задна при отпускане на съединителя предницата започва силно да тресе -трябва да вдигна оборотите на двигателя и да отпускам много плавно и хващам един такъв момент в които не тресе -не знам да ли се изразих правилно-и тогава отпускам съединителя ,е пак понатриса но не е като в началото а имал съм случаи направо ще се разпадне колата .Та като започнах да чета по форумите -във нашия нямаше нищо за проблема-стигнах до заключението че е съединител.Намерих с триста зора качествен на Валео от СФА че другите някакви италиански и го смених но проблема си остана.Само на едно място във един отговор във някои от форумите ставаше въпрос за диферинциала и по специално там където влизат полуоските имало някакви втулки които се износвали и били за смяна.И другото-когато ми паднат оборотите към 500 на мотора има едно чукане което изчезва със натискане на съединителя а с повишаване на оборотите чукането изчезва но не знам дали трябва да се чува разликата при включена и изключена скоростна кутия-при натискане и отпускане на съединителя на место се чува едно леко шумене .Тампоните съм ги сменил -тези на мотора- преди година а имало и на скоростната кутия за когото ми казаха от сервиза че не се повреждал. :ibree: :ibree: :ibree:

Потребителски аватар
renderbg
наборник
Град: stara zagora
Кара: Пежо 605srdt
Been thanked: 4 times

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот renderbg » пон окт 10, 2011 7:21 pm

Приятелю, погледна ли си долния тампон на двигателя?...предницата се тресе ,когато има скапан тампон на двигателя!

Потребителски аватар
sersem
полковник
полковник
Град: Враца
Кара: Peugeot 605 2.0i 92г. много бега
Been thanked: 6 times
Контакти:

Мнениеот sersem » пет окт 21, 2011 3:55 pm

При мен след като смених съединителя се оправи, на феродовия диск пружините бяха омекнали даже една май беше счупена.

Потребителски аватар
different
генерал
генерал
Град: Сливен
Кара: peugeot 306 X 4645
Has thanked: 308 times
Been thanked: 1004 times

Мнениеот different » пет окт 21, 2011 4:01 pm

Ако е деференциал ще тресе много при завой като даваш газ и натоварваш планетите и сателитите,погледни си тампоните на двигателя
Нормалните не оцеляват, а лудите сме на привършване ! ! ! -Think different

Потребителски аватар
sersem
полковник
полковник
Град: Враца
Кара: Peugeot 605 2.0i 92г. много бега
Been thanked: 6 times
Контакти:

Мнениеот sersem » ср окт 26, 2011 6:00 pm

nikoman9 написа:И другото-когато ми паднат оборотите към 500 на мотора има едно чукане което изчезва със натискане на съединителя а с повишаване на оборотите чукането изчезва но не знам дали трябва да се чува разликата при включена и изключена скоростна кутия-при натискане и отпускане на съединителя на место се чува едно леко шумене. :

Опппааа не бях прочел цялото мнение когато писах отговора.
Та значи, преди 2 г. заради това чукане и прецакан синхронизатор на 3-та скорост, смених кутията, но попадах все на калпави такива втора ръка. Едва третата кутия беше читава и то до преди около година, пак взе да се чува това чукане, но много по леко от някогашното, и от тогава все си е така.
Но по пътя на логиката след като при натиснат съединител изчезва, значи чукането е преди него, тоест в кутията.от толкова смени имам две разглобени кутии у нас, така, че не ме е страх. :lol:

nikoman9
редник
редник
Град: Панагюрище
Кара: Peugeot 605 SV 3.0 Peugeot 407 SW 2.0 HDI

Мнениеот nikoman9 » нед ное 20, 2011 8:32 pm

Колеги-като се сетя за какво съм дал 600 лева направо ми иде -бе толкова пъти когато карам колата на маистори -нямам време да правя ремонти а и нямам и условия-та им викам-вижте ми предно ляво че ми задържа апарата-е само го гледат -последния път когато ми грееше явно джантата и я закарах в сервиз им казах да сменят маркучите за спирачките и изрично да видят да не ми е блокирал апарата -е отидоха и там 60 лева като ми прецакаха и два болта като и за тях ги бях предупредил да ги стягат внимателно че са от кофти стомана -та като се прибрах и се наложи да сменя летни със зимни гуми се оказа че отново трудно се върти лявото колело-свалих апарата -нямаше накъде вече -и се оказа че от другата страна на буталото или по точно другата накладка се движи по една малка ос която контактува със една пластинка-това въобще не се движеше и се наложи да махна пластинката и всичко сега си работи нормално-та така колеги вече си имам нов Валео съединител а стария можеше да кара още мнооооого мнооого време-е имам си резервен но на каква цена само а :tancii: :tancii: :tancii:

Потребителски аватар
different
генерал
генерал
Град: Сливен
Кара: peugeot 306 X 4645
Has thanked: 308 times
Been thanked: 1004 times

Мнениеот different » нед ное 20, 2011 8:35 pm

Понякога така става,за друг път ако може да те насочим към проверен и достоверен сервиз
Нормалните не оцеляват, а лудите сме на привършване ! ! ! -Think different

Потребителски аватар
ico_106
генерал
генерал
Град: София
Кара: Citroen Berlingo(служебно с право на лично ползване) Nissan Almera N15GTI
Has thanked: 38 times
Been thanked: 67 times

Мнениеот ico_106 » пон окт 26, 2015 2:17 am

Изтупвам темата от прахоляци, защото вече се отчаях трагично много. Имам същия проблем като колегата пуснал мнение в първия пост, обаче след смяна на съединител всички тампони на мотора, както и скоростна кутия, вече незнам какво да правя. Въпрос един ми се върти, едната полуоска си ми е оригиналната, а другата е от 1.1, и кутията е от 1.1 пасна прекрасно само че е по-късичка. Възможно ли е от разликата в полуоските да тресе така назад. Буквално ако реша да карам назад колата ще се изпотроши! Съвсем сериозно.. Незнам вече какво да правя :(
EmO_SKORPIONA написа:Може разбира се, но рано или късно пак ще си купиш Пежо :lol:

Виж бъдещето си--->Изображение
П.С.Събирам за шестак :bushon:

Потребителски аватар
ico_106
генерал
генерал

Мнениеот ico_106 » пон окт 26, 2015 2:18 am

Едит. Отнася се за 106.1.4
EmO_SKORPIONA написа:Може разбира се, но рано или късно пак ще си купиш Пежо :lol:

Потребителски аватар
ico_106
генерал
генерал

Мнениеот ico_106 » вт окт 27, 2015 1:35 am

Ъп :D никой ли няма идея?

Върни се в “605”