Преди покупка на 407 или друга марка...

Модератор: Lucy_Peneva

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
генерал
генерал
Град: Кула, Батак
Кара: >>>407, 2.0HDi, 136hp<<< Бивши > Peugeot 307, 1.6 HDi, Peugeot 206 2.0 HDi
Has thanked: 362 times
Been thanked: 236 times

Re: Преди покупка на 407 или друга марка...

Мнениеот Martin_Varbanov » вт авг 07, 2018 2:30 pm

Пред мен се потвърди примера, че цената не е критерии в покупката на кола "втора" ръка. Всичко е късмет. Пред ме случи покупка на Ц5 за 13 000лв, 2010г., комби. До тук след доста преживявания е на цена 16 500 и има още неща по нея, като най-вероятно ще стигне 17 и нещо. Или иначе казано за 8г. кола почти 18 бона, но човека искаше конкретен автомобил от групата PSA с конкретни екстри, цвят, оборудване. Съгласи се с всички повреди, които се установиха при прегледа в оторизиран сервиз. Аз лично не бих вложил толкова пари дори само да купя 8г. кола при положение, че е от "автокъща" и имаше поне още три или четири коли за оглед в същото населено място. Фактът, че има предложения от същия клас за 10 000лв и същата година и мотора да блокира няма да достигне до 16 000лв предполагам?
Преди точно 3г. закупих 8г. автомобил с пълна сервизна история за 9500лв. Отидох в сервиз, видях всичко и взех колата. Не е комби, не с хидравлично окачване, няма нави и кожа, но след всичко правено по колата не съм стигнал дори до 11 000лв., като в това число не са включени разходи за масла, филтри, ГО, КАСКО и т.н.т. Може би предстоят лоши дни и за мен, но или аз не смятам правилно или колите поскъпват Пазара е пълен с всякакви коли, продавачи и купувачи. Всеки е свободен във всеки момент каквото реши да прави. Не се заблуждавайте от факта, че една кола, като моята да речем, ако се продава в момента за 9 500лв е напълно изрядна и че мотото "щом парите са такива те са си в нея" - нуждаете се от доста познания и късмет и нищо друго. Форума е за това - дискусия, обмяна на опит без сръдни и обиди. Винаги ще има поне две мнения по този въпрос, но истината се ражда точно тук. Проверих средната цена на 407 с 2.0HDi 136hp седан в mobile.bg в момента е 7500лв предполагам, че около тази цена ще се намери добра кола. Има и доста добро предложение за 13 000лв. на 48 000км., ако някой реши :)

Потребителски аватар
Eras3r
сержант
сержант
Град: София
Кара: Citroen C5 X7 2.0HDi 163hp. 2014г. AM6C1
Has thanked: 23 times
Been thanked: 31 times

Мнениеот Eras3r » вт авг 07, 2018 3:45 pm

той трябва да е луд за 13к да вземе 2010 C5...нямаше ли кой да го спре :(
echo 'PHP Developer';

filo
редник
редник
Кара: Пежо 407
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Мнениеот filo » вт авг 07, 2018 7:39 pm

Колега jmim, всички разбраха, че хубаво 407 е скъпо за теб. Поносимо е Ауди. Няма лошо, дерзай и няма смисъл да се пише едно и също нещо.

Потребителски аватар
racing_1
генерал
генерал
Град: Стара Загора
Кара: W204 3.5 V6 и бивши: Peugeot 306 XS, 306 S16, 406 HDi
Has thanked: 1779 times
Been thanked: 802 times

Мнениеот racing_1 » ср авг 08, 2018 1:09 am

От късния час ли, от нещо друго ли...Не мога да схвана за какво се кълвете :lol:

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4254 times
Been thanked: 5617 times

Мнениеот NVG » ср авг 08, 2018 9:47 am

NVG написа:Колеги, дали да не поспрем с умотворчеството си около темата? ...Страхувам се, че ще нагнетим доза излишно напрежение, ако продължим, а и ще създадем "работа" на модераторите. ...:ibree: :aresprise:

Следващ пост извън темата ще бъде изтрит!
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
Roskata
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Варна / София / Стара Загора
Кара: Peugeot 407 SW 2.2i BVA Executive
Has thanked: 333 times
Been thanked: 415 times
Контакти:

Мнениеот Roskata » чет авг 09, 2018 11:55 am

Добре де, дайте да обобщим за някой, който сефте ще влезе и ще прочете за какво иде реч.

Действително има коли за по 4-5 хиляди лева, спор няма, но какво ще си купиш за тези пари е много под въпрос:
- вариант едно - относително читав автомобил, но много беден на оборудване (тук зависи колко е претенциозен купувачът по отношение на екстрите)
- вариант две - понатъпкана с екстри, но уморена от каране кола с незнайни подводни камъни, които могат да се появят я веднага, я след време (по-лошият вариант)

Лично моето мнение е следното (не обвързвам никой с него, но съм сменил къмто 6-7 автомобила за последните 10 години, така че си мисля, че знам това-онова):
- както беше казал Иво, като ще си купуваш кола 2-ра ръка - гледай поне да има всичко в нея, а не после да правиш доработки и чудесии, че да я докараш в този ѝ вид
- за да се случи горното - следва да имаш малко по-голям бюджет, тъй като такива автомобили (говорим и в що-годе прилично техническо състояние) не излизат за 4-5 хиляди лева, а за едно поне 6 и нагоре (без да гледаме година и километри)
- определено е желателно, да се закупи от човек, а не от автокъща (поне можеш да добиеш представа за това-онова), но дори да е от автокъща, колкото и хубава да е - преглед и диагностика от човек, който си разбира от работата - иначе отиваме в графата "горд собственик с проблеми"
- изключае големите мотори (2.7 и 3.0) - приготвени на страна трябва да се имат едно 1000 лв. за първоначално обслужване (поне при мен на бензиновото 2.2 толкова са частите и труда, за да се приведе изначално моторът в адекватно състояние) като тук говорим за по-скъпи части и за това давам горната граница (може да се вмести и в около 800 лв., но това зависи от това кой го прави и с какви части). При големите мотори сумата отива нагоре - да речем около 1500 лв. грубо. дебело подчертавам, че тук говорим само за мотор - без да пипаме ходова част, електроника и пр. - където също може да има проблеми (за дизеловите мотори, може да ме допълни колега, който кара такъв - там ФАП, ЕГР и пр.)
- ако е ръчна кутия - съединител (между 600 и 1000 лв. според зависи дали е бензин или дизел (за последното да ме поправи модератор с дизелова кола, че не помня точно цените там))
- ако е автомат - там е незнайно (качваш се, караш, гледаш как сменя предавки, тресе ли, набира ли - абе най-добре си вземи човек с теб, който е карал автоматик и знае как следва да се държи тази кутия и какво трябва да прави и какво не)
- по ходовата част като разходи може да има шарнири, лагери на главини, тампони, дискове и накладки и куп други неща - не са фрапиращи като цени, но пак могат спокойно да глътнат едни 400-500 лв. одма
- регистрация, каско, ГО, ГТП и винетка - ако е нов внос - ей ти ги още едни 400-500 лв. на мига
- гуми - да кажем 1 комплект - около 500 лв. според зависи цолажа, но 17-ките са с шибан размер и гумите са скъпи, така че може и повече. Да не говорим, че ще има нужда и от още едни за зимата (евентуално и джанти и ето ти още пари)

В крайна сметка, като теглиш чертата - колата за 4-5 хиляди отива на едни 7-8 минимум, да не кажа и нагоре и си загубил прилично време, нерви, дерзания и какво ли още не. Вярно е, че първоначалната инвестиция е по-малка, но като го погледнеш във времето - излиза скъпичко.

Другата страна на монетата е кола, която се продава от човек и макар да има забележки примерно някакви - поне имаш история какво е правено по нея и знаеш какво можеш да очакваш. Ето, аз гледах за мой приятел едно комби 3.0 V6, което се продава от много време, но човекът си иска едни 7500 и си дава колата за толкова. Да, 2005-та е, ама е с всичко и човекът си дава една камара документи, кое кога е правено по колата и знаеш много добре, кое следва да гледаш и кое не - това от автокъща - можеш само да си го мечтаеш …

Не случайно, повечето коли, които се продават от частни лица (визирам себе си и останалите колеги тук във форума) са на по-висока цена от средната пазарна, защото едно на ръка - знаеш какво купуваш и второ - инвестицията ти след това е далеч по-малка от тази в напудрения нов внос. Не на последно място - да, вложили сме пари и средства в тези коли и надали гоним да си избием инвестицията, но пък и подаръци не правим. Едно е да си купиш кола и тепърва да започнеш да наливаш в нея - друго е да си купиш такава, която е гледана и поддържана и наливането там далеч няма да е такова (макар, че ще дадеш повече пари от първоначално планираните). Просто много хора не си дават сметка за това и скачат на евтиното и след това влизат в егати филма.

Не си хваля моята кола, нито на който и да е колега, но според мен едно е да дадеш 8-10 к за моята, на Пепино, на Марти, Калоян или някой от другите колеги 407-ци, а съвсем друго - за някоя лачена количка в автокъща (не че няма попадения и там, но са мнооооооого рядко).

Лично аз поне така бих подходил (фактът, че си купих две коли от автокъщи - не променя мнението ми), макар че и двете коли се оказаха успешни попадения, макар и тук таме да имаха проблеми - но бяха неща, които никой не можеше да предвиди при първоначален оглед - така че не си го слагам на сърцето.

Та някакви такива неща - ако сметнете, че съм се олял с писанията - модерирайте ме - няма да се сърдя :)

Поздрави на всички :)
Peugeot 205 1.1i T-Shirt => Peugeot 206 1.4i XS => Peugeot 206 1.6i 16V XS => Peugeot 406 2.0i Executive => Peugeot 607 3.0 V6 => Peugeot 407 SW 2.2i 16V ST Sport => Peugeot 407 SW 2.2i BVA Executive

Потребителски аватар
Deiv
лейтенант
лейтенант
Град: Казанлък
Кара: ше 307 16v, 206 cc HDiF, 208 Pure Tech, 307 SW, 207 Urban Soul & 207 Le Mans
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Мнениеот Deiv » чет авг 09, 2018 2:24 pm

Съгласен съм с повечето написани неща (сменил съм 7 пежа и още няколко други марки за последните 6 години ако има значение), но:

Трябва да отчетем, че колата която се продава от частник, със сигурност няма нова гражданска, нов преглед, нови гуми, нов съединител, нито пък нов ремък и масло (споменати от теб по-горе като разходи). Тоест купуваш кола от човек и пак се почва същата процедура (е може и да се отложи с малко). Това от своя страна не е гарнация, че тази в автокъщата ще е за съединител и 4 нови гуми (или поне пак може да се отложи с малко).

Като плюс аз виждам, че няма занимавка в кат (чакане и тн), но след като вече нотарялното прехвърляне може да е и по-скъпо от еко таксата за първоначална регистрация - финансова изгода няма при закупуване на регистрирана кола.

Сиреч, знаейки че и в автокъщите попадат нормални коли, купувайки автомобил от частник получаваме фактури и заявления за ремонти (да речем потвърдени). Гранция на практика - няма (има но само в СФА). :kodapraish:

Потребителски аватар
Roskata
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Варна / София / Стара Загора
Кара: Peugeot 407 SW 2.2i BVA Executive
Has thanked: 333 times
Been thanked: 415 times
Контакти:

Мнениеот Roskata » чет авг 09, 2018 2:34 pm

Факт, ама едно е да знаеш, че ролки и ремъци са сменени пред да речем 20,000 км., а друго - да не знаеш кога. Същото важи и за останалите неща - поне аз така ги виждам нещата (като тук говорим за сценарият, в който с колата си вървят ф-рите за ремонтите, а не голи приказки - тях всеки ги може).

Нотариалната трудно ще отиде според мен над еко-то, в крайна сметка колата се пише на по-ниска стойност, така че …
Peugeot 205 1.1i T-Shirt => Peugeot 206 1.4i XS => Peugeot 206 1.6i 16V XS => Peugeot 406 2.0i Executive => Peugeot 607 3.0 V6 => Peugeot 407 SW 2.2i 16V ST Sport => Peugeot 407 SW 2.2i BVA Executive

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал
Град: Русе
Has thanked: 260 times
Been thanked: 326 times

Мнениеот ivo_63 » чет авг 09, 2018 4:35 pm

Deiv написа:Съгласен съм с повечето написани неща (сменил съм 7 пежа и още няколко други марки за последните 6 години ако има значение), но:

Трябва да отчетем, че колата която се продава от частник, със сигурност няма нова гражданска, нов преглед, нови гуми, нов съединител, нито пък нов ремък и масло (споменати от теб по-горе като разходи). Тоест купуваш кола от човек и пак се почва същата процедура (е може и да се отложи с малко). Това от своя страна не е гарнация, че тази в автокъщата ще е за съединител и 4 нови гуми (или поне пак може да се отложи с малко).

Като плюс аз виждам, че няма занимавка в кат (чакане и тн), но след като вече нотарялното прехвърляне може да е и по-скъпо от еко таксата за първоначална регистрация - финансова изгода няма при закупуване на регистрирана кола.

Сиреч, знаейки че и в автокъщите попадат нормални коли, купувайки автомобил от частник получаваме фактури и заявления за ремонти (да речем потвърдени). Гранция на практика - няма (има но само в СФА). :kodapraish:

Колега като си сменил толкова коли , поне да знаеше , че прехвърлянето на нотариус е около 90 лева , а екотаксите започват ог 289 лв. Явно нов внос не си купувал скоро.
И само да допълня - пък новия внос до една с нови гуми и т.н., а и тук едва ли някой ще тръгне да си продава колата с износен съединител без да го обяви.
истината се ражда в спора , но аз не обичам да споря
406 2.2 HDI 2001г. комби

Потребителски аватар
Eras3r
сержант
сержант
Кара: Citroen C5 X7 2.0HDi 163hp. 2014г. AM6C1
Has thanked: 23 times
Been thanked: 31 times

Мнениеот Eras3r » чет авг 09, 2018 5:04 pm

Като прясно продал и закупил кола...ето какво имам да кажа :)
При купуване на кола:
1. Гледаш всичко по колата дали работи! копчета-мопчета, скорости, чистачки, всичко що е електроника трябва да се пробва независимо от времето което ще ти отнеме.
2. Как се движи, как превключва скорости.
3. Лопане-тропане, задължилтено се минава малко по понеравен път (внимателно, защото от този който я купувате не гледа добре на това да я търкаляте по дупки).
4. Уточнявате цената с оглед повредите които сте открили.
4.1. Ако я купувате от човек и застраховки,преглед, обслужване наближават се мъчите да ги 'приспаднете' от цената отделно от проблемите. Гуми, дискове, спирачки са си консуматив!
5. Ако купувате от автокъща да знаете, че Вие няма как да я карете по пътищата дори й с транзитни номера от автокъщата, понеже те се водят на 2-3 човека и с тях не могат да карат други хора освен опоменатите.
6. Ако е от автокъща задължително искайте фактура!
7. След като сте уговорили цената я носите на майстор! МАЙСТОР! който разбира
8. След установяване на 'скрити' повреди от него предоговаряте или се отказвате :)

Как протече моя оглед на коли преди да избера подходящата...
!!! рових се из форумите за проблеми на модела, гледах видеа, евентуални детски болести на модела, набавих си ръководство за експлоатация на модела да се запозная с възможностите и екстрите и как се пускат/изключват също се разрових във всички сайтове за автомобили в България за цените на конкретния модел с екстри, без екстри и прочие !!!
1. Набелязах автомобили които са в моя обсег и бързо се стига до тях (да не се разхождам напразно до другия край на България за едното нищо)
2. Звънях да се разберем за ден и час за оглед и задължително питах дали може да се направи тест-драйв.
3. Отидох да покарам колите, като изпробвах всичко що можех по електрониката, скоростната кутия, ослушвах се за странни звуци докато я карах, ускорявах (гледах автоматици само), кикдауна как е...двигателя дали е чист (не от мръсно а от масла и прочие). След теста докато си говорим обикалям около колата да огледам малко по спокойно след като ми е минала еуфорията от първоначалното виждане на колата и тест-драйв. Откривах още неща....също така след еуфорията съм се сетил да пробвам още някои неща от ръководството и обявените като екстри от продавача в автомобила.
4. След внимателния оглед на колата и коментиране на момента откритите видими недостатъци, проблеми и забележки се договаряме за евентуална цена и преглед в сервиз по мое усмотрение.
5. Ако се съгласи и аз ненамирам кусури или сме се разбрали за цената която е съобразена с недостатъците я водим на майстора и ако каже, че е ОК...купуваме :D

Лично аз карах 3 регистрирани и 1 от автокъща. едната регистрирана я карах отдавна и вече беше продадена (и по добре, че беше по стара година). Другите 2 регистрирани веднага на едната усетих 'ритане' в кутията за което продавача ми каза, че е сменял маслото на кутията и се усъмних, че нещо не му е чиста работата...колата беше чук във всяко друго отношение, но с кутии не ми се занимава! Втората регистрирана която карах....беше ТОП от към ходова част, обслужена на 110% (дискове, накладки и още странични неща извън първоначалното обслужване), НО имаше твърде много козметични забележки...вътрешни и външни. Отказах се й от нея. Преди да тръгна по регистрирани гледах една в автокъща на Горубляне. ДА! на Горубляне където всеки казва, че всяка кола е боклук...боклук е ако средната цена на модела който искате е 16 000-19 000 лева а вие купите тази за 5 000лв. Та...като отидох веднага ми грабна окото! Наточена, приготвена за продаване, чиста, изпрана, спретната (минус - лъснат двигател ама пък добре изглеждаше). Веднага поисках ключ и я запалих..та тя мъркаше направо. Помолих да я изкарам за кръгче (беше без номера) и я покарах колкото можах в автокъщата. Разбрахме се за цена след обстооооооооооен преглед от мен както си е по учебник :) след 2 дни се уговорихме да изляза с човек да я разтика из София да загрее кутията да видим дали 'удря' и как се държи като цяло колата. Автоапашите знаят как да прикриват проблеми това съм на 100% сигурен, за това като се връщахме пред автокъщата го помолих аз да я вкарам и изпробвах тръгване, спиране, смяна на 2-3 скорости...всичко беше наред. Уговорихме ден и час за майстор...Майстора каза, че колата е ЧУК и воала!!! Имам си прекрасна кола от автокъща от Горубляне която регистрираните не могат да й стъпят на малкия пръст.

Така, че това дали е от човек или от автокъща...колата си я избирате Вие...с главата на Вашите рамене. МНОГО ама МНОГО внимавайте какво купувате и не се спирайте на първата която Ви попадне...от адреналина не сте на себе си знам...от личен опит и сурово съжалявах после.

п.с.: Като карам има навика да гледам номерата на колите и 'табелките'...та много коли из София бях виждал с инициалите на точно тази автокъща от която си купих колата. Това също спомогна да се доверя донякъде на дилъра който всъщност беше много приятен човек :)

И да не съм off:
При 407 така набързо може да се видят следните неща:
1. Секциите на двузоновия климатроник дали работят (ремонта е скъп на клапите)
2. Задната чистачка дали работи (90% клеясват)
3. Задното стъкло дали се отваря
4. Омасляване около хидравличната помпа. Ако има...зимата тече през капачката
5. Задължително я запалете на студен двигател да видите излиза ли пушек отдзад
6. Разцъкайте стъпковите моторчета (не знам дали така се казва) на стъклата. Дали се смъкват на 'стъпки'
7. Отворете/затровете няколко пъти панорамата (100лв. горе-долу е ремонта)
8. Страничните огледала дали се отварят и затварят нормално
9. Посоките на огледалата дали работят (ляво-дясно-горе-долу)
10. Ако я купувате зимата и има подгрев вижте дали работи
11. Кутията скоростната как работи.
12. Ако е с ел.седалки..дали се мърдат във всяка една посока
13. И друго каквото се сетите изпробвайте :)
echo 'PHP Developer';

Потребителски аватар
Deiv
лейтенант
лейтенант
Кара: ше 307 16v, 206 cc HDiF, 208 Pure Tech, 307 SW, 207 Urban Soul & 207 Le Mans

Мнениеот Deiv » чет авг 09, 2018 8:28 pm

ivo_63 написа:Колега като си сменил толкова коли , поне да знаеше , че прехвърлянето на нотариус е около 90 лева , а екотаксите започват ог 289 лв. Явно нов внос не си купувал скоро.
И само да допълня - пък новия внос до една с нови гуми и т.н., а и тук едва ли някой ще тръгне да си продава колата с износен съединител без да го обяви.

В общи линий, поста ти е чист спам, но:

В някой общини вече не искат да го правят този номер с данъчната оценка, изглежда затягат положението. Март месец като продадох 307то ми го оцениха на 3-4 хиляди лева и купувача плати около 160лв. Сравняват там по някакви техни каталози и с мобиле бг. Сам си прави допълнителните сметки относно 407.

Относно новия внос, о да има достатъчно много коли с много хубави гуми.

Със здраве :eho:

akolevutd
наборник
Град: Ловеч
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Мнениеот akolevutd » чет авг 09, 2018 9:11 pm

Най-добрата оферта цена качество е при джамбаза, но времето което ще загубиш в търсене е ... Аз заради това си купих кола (407 sw) от колегата roskata, скъпа, над пазарната цена, с извести проблеми и неточности, но спестих много време (т.е. платена отпуска). Та всеки си преценя в крайна сметка :)

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал
Град: Русе
Has thanked: 260 times
Been thanked: 326 times

Мнениеот ivo_63 » чет авг 09, 2018 9:42 pm

Deiv написа:
ivo_63 написа:Колега като си сменил толкова коли , поне да знаеше , че прехвърлянето на нотариус е около 90 лева , а екотаксите започват ог 289 лв. Явно нов внос не си купувал скоро.

В общи линий, поста ти е чист спам, но:

В някой общини вече не искат да го правят този номер с данъчната оценка, изглежда затягат положението. Март месец като продадох 307то ми го оцениха на 3-4 хиляди лева и купувача плати около 160лв. Сравняват там по някакви техни каталози и с мобиле бг. Сам си прави допълнителните сметки относно 407.

Относно новия внос, о да има достатъчно много коли с много хубави гуми.

Със здраве :eho:
Данъчната оценка е по Шваке от години и в данъчното не могат да си измислят цифри , защото чиновниците не са от ДАИ и винаги има горе и долу. И данъчната оценка я слага нотариуса и май никога не си купувал кола нов внос . Ти изобщо кола купувал ли си ?
истината се ражда в спора , но аз не обичам да споря
406 2.2 HDI 2001г. комби

Потребителски аватар
Deiv
лейтенант
лейтенант

Мнениеот Deiv » чет авг 09, 2018 11:17 pm

Моя грешка, имах в предвид 'застрахователна' оценка.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4254 times
Been thanked: 5617 times

Мнениеот NVG » чет авг 09, 2018 11:31 pm

:spam: Данъчни, застрахователни и всякакъв друг вид базови официални оценки на автомобили се правят на основание данните в Шваке за съответните марка, модел, модификация и корекции в ниво на оборудване според ВИН.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал
Град: Sofia
Кара: Велосипед DRAG ZX 3 PRO
Has thanked: 812 times
Been thanked: 395 times

Мнениеот Svetlio » пет авг 10, 2018 6:23 am

Все повече ме изненадва, какви спорове се водят тук... :mehehe:
Та и аз да се изпиша... евтиното винаги излиза скъпо... ;-)
Велосипед DRAG ZX 3 PRO :shock:
Upsurt - "Kolega" - YouTube
Не ме занимавай с глупости бе...

simeca
лейтенант
лейтенант
Кара: 607 2.2HDI; Partner 2.0HDI
Has thanked: 44 times
Been thanked: 120 times

Мнениеот simeca » пет авг 10, 2018 8:00 am

Почти винаги! Скъпото обаче винаги си е скъпо а понякога и още по-скъпо.

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал
Град: Sofia
Кара: Велосипед DRAG ZX 3 PRO
Has thanked: 812 times
Been thanked: 395 times

Мнениеот Svetlio » пет авг 10, 2018 8:14 am

Няма да споря... :lol: :lol: :lol:
Велосипед DRAG ZX 3 PRO :shock:
Upsurt - "Kolega" - YouTube
Не ме занимавай с глупости бе...

lordlosh
редник
редник
Кара: БМВ Е46, 330Д
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Мнениеот lordlosh » пет авг 10, 2018 1:08 pm

Добре де, не стана ли ясно, че едната страна няма да убеди другата и обратното ?
И както от автокъщите лъжат в 90% от случаите, така го правят и частните клиенти. Абсолютно нормално е всеки да си хвали и да си тачи колата.
Отива се, гледа се, пробва се, кара се на майстор и което е читаво като екземпляр се взима. Както има читави евтини, така има и боклуци, същото се отнася и за по-скъпите.
Това, че цената е 10, а не 5, не значи че колата е по-добра.
Една кола винаги си е набутвация. И парите, които влагаш по нея си изтичат. 90% от хората гледат цена, а не какво си правил по колата, понеже почти никой не вярва. Някои неща като гуми може да се видят, други естествено НЕ.
Това, че си купил една кола за 5 и си вложил 4 хиляди лева, не означава, че след година ще я продадеш за 9, понеже видиш си набил еди колко си пари. Пазара не работи така. Ти може и да ги искаш, ама няма кой да ти ги даде. Общо взето парите набити по една кола са безвъзвратно изгубени.
А и каква е логиката да набиеш 4 хиляди по една кола и да я продадеш след 3 месеца ??
Реших да пиша, за да дам и още една опция, която е по-скъпа, но за мен пък е може би най-добрият вариант.
Да се вземе кола от официален представител. Почти всички дилъри дават гаранция от 3 до 12 месеца. Да не кажа на 100%, но хайде 90% колите са проверени и на реални километри и доста запазени. Минуса е, че цените са надутички, но тук вече според нуждата и какво точно иска да купи човек.
И тая статия не е лошо да се погледне:
http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... -na-staro/
Това определено е попадение.
За да намериш качествесн автомобил, който да ти служи дълго време, не трябва да робуваш на стереотипи. Така рискуваш да пропуснеш някое наистина добро предложение на пазара. Факт е, че там наистина има доста „бомби със закъснител”, които могат да избухнат, но пък има и коли, които наистина си заслужават парите.

Потребителски аватар
murfito
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: PEUGEOT 508 2.0HDI; PEUGEOT 807 2.2HDI; PEUGEOT 106 1.5D; PEUGEOT 1007 1.4HDI
Has thanked: 140 times
Been thanked: 427 times

Мнениеот murfito » пет авг 10, 2018 1:25 pm

Аз взех най-скъпата кола на най-малко години и 500км след обслужване смених мотора.
Око за око, паста за зъби!

Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

Производство и продажба на едро и дребно на вина от собствени лозя.

Върни се в “407”