Peugeot Клуб БЪЛГАРИЯ

Форум на Пежо Клуб България
Дата и час: Нед Ное 23, 2014 6:44 pm

Автобояджийски сервиз

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: размери на главина
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2012 7:21 pm 
редник
редник

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Град: Манастирище
Колеги, днес се натресох като взех едни лети джанти, много запазени (за 230 лв. с гуми за един сезон), но се оказа, че са за Форд Мондео, Фокус, Фиеста и Ескорт.Та въпросът ми е, понеже трябва да правя фланци, за да ги пригодя, някой може ли да ми даде точните размери на главините за Пежо 406, 1998 г.-задната ми спирачка е барабан(външен, вътрешен размер и пр.Предполагам, фланци с дебелина 15 мм ще са достатъчни, но по-сложното е, че вътрешния профил на фланеца трябва да се напасва спрямо главината, а външният спрямо джантата.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем също може да ми даде съвет.Благодаря! :) :) :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: размери на главина
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2012 11:54 pm 
генерал
генерал
Аватар

Кара: 205 GT 1.4 MPI; 306 1.6 XT комби
Has thanked: 278 times
Been thanked: 402 times
Град: Радомир
Колега ,
не ти трябват фланци - разликата м/у джантите Форд-Пежо е само централния отвор (на Форд е 63.3 , а на Пежо 65) . Преди 15-ина години бях свалил от една Фиеста супер джанти за моето 205 . Приятел стругар ми престърга само централния отвор и така ги карах дълги години . Намери си само добър стругар - той ще знае какво да направи . Иначе , ако се хванеш на хорото с фланците , сега изглеждащите на далавера джанти , ще ти се хванат повече от супер джанти точно за твоята кола .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 12:04 am 
генерал
генерал
Аватар

Кара: Peugeot 406 Estate 2.0i 16V / Peugeot 306SL 1.9D / Peugeot 106 1.0 Mi
Has thanked: 490 times
Been thanked: 1772 times
Град: Бургас / Стара Загора
Фланци му трябват заради несъответствието на офсета. :) Поне 15 мм, ако не и повече, като се има предвид, че ЕТ-то при Форд е 38 - 43.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 12:36 am 
генерал
генерал
Аватар

На мен не ми трябваха , но ако сега за неговия случай е наложително - по-добре да се откаже , да продаде тези джанти и да си купи за Пежо . Само за материал ще му искат 50-60 лв. , отделно стругаро-фрезистка работа + нови болтове за фланците........наистина трябва да са много хубави тези джанти , за да заслужават целия този труд . :eho:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 8:56 am 
генерал
генерал

Has thanked: 1624 times
Been thanked: 904 times
Град: ...
Вчера гледах, че в cars.bg има доста оферти за джанти за Пежо, дори и оригинални за 406. Ако наистина искаш да караш купените от теб джанти ще трябва сериозно да се бръкнеш (хубави сигурни болтове са ти по 3-4 лв бройката - ок 60-70лв, фланците и те са не малко пари) и както каза колегата ще ти излязат златни :kodapraish:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 4:38 pm 
редник
редник

Прав сте колега cToeB!И аз направих някои проучвания за нещата(стругар, болтове, търсене, разправии) и май няма да е по-малко от 150 лв в най-добрия случай.За пореден път се убеждавам, че всичко по-евтино ти излиза безкрайно по-скъпо.Мисля да зарежа варианта с фланците.Джантите наистина си струват парите и в този смисъл мислите ли колеги, че в някое гумаджийско хале биха се навили да ми сменят джантите от Форд за такива за Пежо.Гумите дето са на моите джанти така ще им ги харижа(на мен ми трябват само джантите), каквато и стойност да имат.Мислите ли, че имам шанс да успея?Благодаря на всички отзовали се.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 4:50 pm 
генерал
генерал

Has thanked: 1624 times
Been thanked: 904 times
Град: ...
Продавачите трудно ще се навият, но може да пробваш - човек никога не знае.
Другият вариант е да ги пуснеш за продан по форумите. Вярвам, че с една прилична цена ще успееш бързо да се отървеш от тях :)
Успех :evalata:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 10:30 pm 
редник
редник

Благодаря! ;-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 07, 2012 1:11 am 
редник
редник

Колеги, мисля, че това е много голяма лудост с тези фланци(на 46 години съм).Аз за 4-5 дни чух такива неща, че май гледах хипотетичен филм на ужасите:натоварване при завои, некадърни стругари, лош материал за фланци без гаранция; джанти, носещи се само на болтове и тем подобни.Някой може ли да ми каже истината за тези глупости.А и да си кажа право като чета в интернет за цените на тези ФЛАНЦИ от по 100 лв за бр. и нагоре...къде е смисълът на това нещо, лудост ли е...?
Логика няма според мен.Че то аз вместо да си взема оригинални джанти за някъде 600-650 лв(а сега ми излиза 230+400=630), които ми лепят и не ми изменят геометрията на окачването, трябва да возя семейството си в някакъв подвижен ковчег, за да ...
Май ще взема да разменя тези боклуци барабар с гумите за стоманени джанти оригиналки и да ми мирне главата...
Та баща ми навремето със стария Москвич дори не знаеше какво са зимни и летни гуми...баси суетата.Тия хора са се побъркали бре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 07, 2012 7:23 am 
генерал
генерал
Аватар

Колега ,
всичко изброено от теб е вярно : от стругаря зависи дали ще ти направи фланци , с които ще караш нормално или ще имаш "биене"(вибрации) . При такава дебелина (15мм+) болтовете , държащи джантите се завиват във фланеца , т.е. неговия материал е важен . Болтовете , държащи фланеца към главината са специални (най-често правени от същия стругар) ........
А защо някои го правят ? Колата да изглежда различна - раздута , специална (с джанти , правещи се само за еди коя си марка) и т.н. - все неща , които и аз като теб не разбирам (почти сме набори.....) . Има си хора за всичко - както казва Бай Алеко - "имал си бол пари - дал си" . Форд е достатъчно разпространен - обяви твоите джанти за продан и ще си върнеш парите , сигурен съм . Пусни обяви в карс и мобиле , форум Форд (не вярвам да няма) , ако имаш приятел гумаджия - покажи ги и на него . Непродадена стока няма - всичко е въпрос на договорка . :eho: :eho: :eho: :eho:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 08, 2012 6:09 pm 
генерал
генерал
Аватар

За всички , които се притесняват , че джантата се държи само на болтовете :http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=112&t=83917 . Фабрични фланци (видно от печата за размера) без нищо да влиза в джантата , т.е. тя се държи само на болтовете .
Впрочем , на 106 (главина с 3 болта) в джантата влиза само ламаринената капачка на лагера (при мен едната се вади заедно с джантата) - заводски от Пежо усилието ляга на болтовете .

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Автобояджийски сервиз

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]