Ксенон или Led светлини?

Потребителски аватар
generous
сержант
сержант
Град: Пловдив
Кара: Peugeot 307 1.6 HDi 110 - 2007г.
Has thanked: 20 times
Been thanked: 17 times

Re: Ксенон или Led светлини?

Мнениеот generous » нед апр 23, 2017 6:44 pm

За таблото са led при мен.
ФорумЪТ не е място за спор, а за споделяне! Правилната диагностика спестява мнооого главоболия.

Изображение

Потребителски аватар
NAVIGATOR_
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Варна
Кара: 307SW 2.0HDi 110h.p. FAP '04, вози се в Corsa C 1,0i '02 и ще продава 306 1.6i '94
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1206 times
Контакти:

Мнениеот NAVIGATOR_ » нед апр 23, 2017 8:23 pm

Няма 307-ца, която на таблото да не е с led диоди.

Потребителски аватар
vlado79
лейтенант
лейтенант
Град: София
Кара: Peugeot 307 1.6 HDI 110кс
Been thanked: 83 times

Мнениеот vlado79 » пон апр 24, 2017 8:50 pm

Евалааа...имали сме си фабричен лед в колите :) Не знам...ако някой има желание давам крушките за тест без значение от последствията за тях :)

Потребителски аватар
generous
сержант
сержант
Град: Пловдив
Кара: Peugeot 307 1.6 HDi 110 - 2007г.
Has thanked: 20 times

Мнениеот generous » пон апр 24, 2017 10:19 pm

Качеството струва пари, това е установено опитно. Ако искаш надеждни led, с гаранция, си трябва​ да се бръкне по-дълбоко. В Китай се правят повечето, но са с различно качество, пак опитно установено. За мен е неоправдано да се инвестира в led за фарове.
ФорумЪТ не е място за спор, а за споделяне! Правилната диагностика спестява мнооого главоболия.

Изображение

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 3812 times
Been thanked: 5179 times

Мнениеот NVG » пон апр 24, 2017 10:48 pm

И с ксенона беше така преди години. Качеството винаги ще струва пари! Ще дочакаме и ЛЕД-лампите да станат на ниво, което да си заслужава употребата им в по-старите автомобили. На този етап - ксенон! Все пак едно мое Браво на колегите!
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

tao
сержант
сержант
Град: Абв
Has thanked: 4 times

Мнениеот tao » пон юни 19, 2017 8:44 am

И къде е този 'качествен' ксенон? Аз преди време се минах с един луксима кит /най-скъпия, над 200лв./ и само проблеми - махнах го на другия ден. А именно:

1. Трепкане при по-висока скорост и лоша пътна настилка.
2. Бавно загряване /първите секунди видимост 0%, фабричната система на мига има около 80%/
3. Лош цвят - китът беше 4300 К, пътната настилка беше добре осветена, но цветът наподобяваше нещо рисувано с маслени боички, а и самия фар изглеждаше доста по-евтино от фабричната система.
Колата е с рефелекторна система, като тя отрязваше светлината както и халогенните крушки, без разсейки. Моите сравнения са спрямо Аутлендър 2008-ма, който е с фабричен ксенон на рефлекторна оптика. Просто нищо общо.

Тогава подмених всичките светлини /къси, дълги, мъгла/ с Osram Night Breaker Laser/Unlimited и всичко си дойде на мястото. Фабричните крушки на новите пежленца са от серията Long Life и светят доста тъжно, за сметка на значително по-големия им живот. Осрамите от NB серията горят доста често, затова вече имам един резервен Laser комплект в колата.

Все пак съм 'отворен' към LED технологията, към това, което съм гледал по руските канали в Youtube /Test Lab/ има успешни опити, в които се вижда как добре се насочва светлината, без да се разсейва.

Като цяло аз бих дал доста пари за добра система, било то ксенон или LED, на този етап още не съм намерил за съжаление. Малко съжалявам, че не взех когато трябва фабричната LED на моята кола, но за следващата ще си знам.

Потребителски аватар
Kras
редник
редник
Град: Червен бряг
Кара: Peugeot 307 SW, 2.0, 16V, 143 к.с. facelift- 2005 година
Been thanked: 8 times

Мнениеот Kras » пон юни 19, 2017 2:24 pm

Аз на голф 4 с рефлектор, сложих китайски ксенон- ефектът бе, че светеше навсякъде, но не и на пътя. Сега пежака е с оригинален ксенон, място за сравнение няма! Извода според мен е, че за ксенона си требе лупа. А на фара с рефлектора, когато са го правили и монтирали в колите ни, не са си и помисляли, че някой тарикат в България, ще монтира ксенон.
Изображение
307 Station Wagon, 2.0 16V, 143hp, automatic, facelift 2005 year

Потребителски аватар
Dobromir Cvetkoff
генерал
генерал
Град: little Vienna
Кара: Последното истинско Пежо:)
Has thanked: 157 times
Been thanked: 499 times

Мнениеот Dobromir Cvetkoff » вт юни 20, 2017 1:05 pm

Карал съм обикновен Ксенон система на рефлектор без лупа, карал съм заводски ксенон на фар с лупа, тествах и ТурбоЛЕД от евтините..
Ако не са ти хубави фаровете и не си ги настроиш и със заводски Ксенон да си пак ще заслепяваш..не съм имал проблеми с евтините Ксенони светеше си много добре(не беше от най-евтините Китайчета, подбирам що годе евтино и хубаво).Заводския Ксенон, на няколко Ц5-тици съм се возил със заводски с лупи, не съм доволен как свети, на Ц4 свети БРУТАЛНО..Турболед си бях взел за купето, доста изчетох и от всички мнения пише, че Лед крушката е за фар БЕЗ лупа, моя също беше от Алито от оригиналните уж, но пак беше 50тина лева, е и той светеше брутално(жалко, че не се събра във фара на купето..).

tao
сержант
сержант

Мнениеот tao » вт юни 20, 2017 1:39 pm

Рефлекторните фарове по дизайн имат по-добро периферно осветяване, но и заслепяват повече. Затова последните години ксенон системите ги слагат предимно на лупи, където контролът върху снопа е по-добър, по-осезаемо при осветителни тела с голям итензитет.

Съдейки по клиповете в Test Lab канала от Youtube, точно тези LED китове от AliExpress, където изрично на кутията пише, че са за рефлекторни фарове, техните тестове показаха в повечето случаи големи разсейки и по-слабо осветяване спрямо подсилена халогенна крушка. На практика проблемът е да се нацели на конкретния фар точната крушка, която да е на идеален фокус, което е най-важното за този тип оптика. Малко е на проба-грешка. И задължителен реглаж на стенд, защото дори в идеалния случай, когато снопът светлина е отрязан, със сигурност е изместен нагоре в определена степен.

Вариантите с вентилатор не ми се струват удачни от гледна точка на температурата на засмукания въздух /от двигателния отсек/. Вариантите с колани също не са ефективни, ако се набутат във фара, а ако са извън него, фарът ще се пълни с прах и какво ли още не.

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант
Град: Град
Has thanked: 149 times
Been thanked: 108 times

Мнениеот Араламби » вт юни 20, 2017 2:51 pm

Има фарове с открит куплунг, на крушки Н11 например.
Това е текст, който се добавя под всяко Ваше мнение. Има лимит от 1200 символа.

tao
сержант
сержант

Мнениеот tao » вт юни 20, 2017 3:12 pm

Араламби написа:Има фарове с открит куплунг, на крушки Н11 например.

H8/H11 не случайно имат челно уплътнение.

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант

Мнениеот Араламби » вт юни 20, 2017 3:28 pm

тъй, де, затова няма кахър да се сложи лампа с радиатор.

tao
сержант
сержант

Мнениеот tao » вт юни 20, 2017 3:40 pm

Аха, разбрах те. Oсвен радиатор има и вентилаторче, което не след дълго ще се затлачи с прах според мен.

Непосредствено предходен пост не се цитира цял! (Правила на форума.)
Pepino

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант

Мнениеот Араламби » вт юни 20, 2017 3:44 pm

не си разбрал, говоря за тези с радиатор тип лентов плетен многожилен кабел. вентилатора умира на двайсетия ден

tao
сержант
сержант

Мнениеот tao » вт юни 20, 2017 4:45 pm

Да, за H8/11 тези стават

Потребителски аватар
vlado79
лейтенант
лейтенант
Кара: Peugeot 307 1.6 HDI 110кс
Been thanked: 83 times

Мнениеот vlado79 » вт юни 20, 2017 10:41 pm

Изображение

Следващите в които ще инвестирам...
Не съм сигурен кога...щото нещо се опарих от тия китайчета , но...може пък и проблема да си е в моя телевизор.Както спомена колегата по горе не съм си направил труда да прочета доста по задълбочено , че има и за рефлектор и за лупи.
Аз май съм гепал късата клечка , но няма как да знам ако не пробвам и другите.
Тези са надявам се...за цената доста качествени (60 долара) и пише , че са за "лещи" т.е. лупи.
Ако ли и те се окажат боклуаци....никога повече :)

Върни се в “307”