Високи обороти при Пежо 306 обикновен дизел

skyeye
наборник
Град: Sofia

Високи обороти при Пежо 306 обикновен дизел

Мнениеот skyeye » пон окт 25, 2010 8:42 pm

Колеги наскоро наблюдавам следния проблем с моето Пежо306 обикновен дизел. Оборотите са почти винаги над 10хил. при каквато и да е предавка с ниска скорост, и над 20хил. на 5 предавка при скорост 60-80 км/ч. :shock:
Един монтьор, при който бях по друг повод, забеляза това и каза че не е нормално и предполага, че проблема би могъл да е в дизеловата помпа, но той не е компетентен чак до там. Питането ми към вас е какъв може да е проблема за тези високи обороти и къде в София може да се диагностицира помпата и такъв проблем със стенд или друго средство? Дали ме хваща параноята , но мисля че и разхода ми се вдигна. Помогнете.. дайте съвет!
Благодаря предварително!

cToeB
генерал
генерал
Град: ...
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 693 times

Re: Високи обороти при Пежо 306 обикновен дизел

Мнениеот cToeB » пон окт 25, 2010 11:29 pm

колега, знам че е правописна грешка, но нали знаеш, че няма обикновен дизел, който да развие 10хил оборота за 20хил да не говорим :?
защо гледаш оборотите когато си на скорост - те директно се влияят от скоростта на движение с коеф. равен на предавателното число на предавката. ако ти държи високи обороти на място или на свободна може би имаш проблем.
другото, което не разбирам е, стрелката стои на едно място и не мърда ли или какво :?
дай по-ясна информация какво те притеснява и тогава може да се даде някакъв съвет :)
поздрави :biri:
Прецакан ...

skyeye
наборник
Град: Sofia

Мнениеот skyeye » вт окт 26, 2010 5:38 pm

Извинете за объркания ми въпрос... :( Приемам корекцията Ви, но жените сме голями лайци :oops:
Значи, това което ме притеснява е че стрелката на оборотомера сочи около и над 1000 оборота, когато колата работи на място или на изключена предавка, и над 2хил. оборота след превключването на всяка по-висока предавка. Въпросът ми е, нормално ли е да има такива високи обороти при ниска скорст на движение или при изключена скорост? Прави ми впечатление че преди, стрелката се връщаше на 0 оборота при всяко превключване, а сега все си стой околко и над 1000 оборота. Дали оборотомера има проблем или както предположи един монтьор, проблемът ми е в дизеловата помпа? Как мога да разбера дали е помпата и вярно ли е това :neutral: ?
Благодаря за проявеното желание за помощ!
Поздрави и бъдете здрави!

Потребителски аватар
So
генерал
генерал
Град: Бургас / Стара Загора
Кара: Peugeot 406 Estate 2.0i 16V / Peugeot 306SL 1.9D / Peugeot 106 1.0 Mi
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1552 times

Мнениеот So » вт окт 26, 2010 7:32 pm

Добре дошла във Форума, колежке. :)
Това, което е трябва да ни кажеш е, при работещ двигател на "свободна" какви са оборотите ти. Трябва да са 750-800. Ако наистина са над 1000, както твърдиш, е добре да се регулират. По отношение на оборотите в движение няма какво да се притесняваш. Влияние върху тях нямаш нито ти, нито майстора. Те зависят от скоростта в километри и съответната предавка, на която си включила в момента.

cToeB
генерал
генерал
Град: ...
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 693 times

Мнениеот cToeB » вт окт 26, 2010 8:13 pm

skyeye написа:Извинете за объркания ми въпрос... :( Приемам корекцията Ви, но жените сме голями лайци :oops:
Значи, това което ме притеснява е че стрелката на оборотомера сочи около и над 1000 оборота, когато колата работи на място или на изключена предавка, и над 2хил. оборота след превключването на всяка по-висока предавка. Въпросът ми е, нормално ли е да има такива високи обороти при ниска скорст на движение или при изключена скорост? Прави ми впечатление че преди, стрелката се връщаше на 0 оборота при всяко превключване, а сега все си стой околко и над 1000 оборота. Дали оборотомера има проблем или както предположи един монтьор, проблемът ми е в дизеловата помпа? Как мога да разбера дали е помпата и вярно ли е това :neutral: ?
Благодаря за проявеното желание за помощ!
Поздрави и бъдете здрави!

колежке добре дошла в семейството, както каза Со :bravo:
съжалявам, ако съм бил малко груб в предния ми пост, но просто не ставаше ясно за какво става дума.
и наистина едно посещение на сервиз за регулировка на оборотите на празен ход би трябвало да оправи евентуален проблем с високи минимални обороти. както казах и в предния пост оборотите на скорост не би трябвало въобще да ти правят впечатление. и за да не се влияеш само от показанието на обортомера надавай по едно ухо на мотора. при по-високи обороти това прави голямо впечатление.
поздрави и кажи после как се е оправил проблема :biri:
Прецакан ...

Потребителски аватар
npothe
лейтенант
лейтенант
Град: Елин Пелин
Кара: Трамвай 2ка
Has thanked: 5 times
Been thanked: 21 times

Мнениеот npothe » вт окт 26, 2010 8:23 pm

Да използвам темата, при мен когато запаля оборотите са нормални 800-900 обаче като позагрее стоят на 1050-1100 :) как да ги регулирам , и какво не е както трябва .
Изображение Изображение
Изображение
Изображение

Върни се в “306”