Peugeot Клуб БЪЛГАРИЯ

Форум на Пежо Клуб България
Дата и час: Чет Юли 24, 2014 10:20 pm

Автобояджийски сервиз

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Високи обороти при Пежо 306 обикновен дизел
МнениеПубликувано на: Пон Окт 25, 2010 8:42 pm 
наборник

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Град: Sofia
Колеги наскоро наблюдавам следния проблем с моето Пежо306 обикновен дизел. Оборотите са почти винаги над 10хил. при каквато и да е предавка с ниска скорост, и над 20хил. на 5 предавка при скорост 60-80 км/ч. :shock:
Един монтьор, при който бях по друг повод, забеляза това и каза че не е нормално и предполага, че проблема би могъл да е в дизеловата помпа, но той не е компетентен чак до там. Питането ми към вас е какъв може да е проблема за тези високи обороти и къде в София може да се диагностицира помпата и такъв проблем със стенд или друго средство? Дали ме хваща параноята , но мисля че и разхода ми се вдигна. Помогнете.. дайте съвет!
Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Високи обороти при Пежо 306 обикновен дизел
МнениеПубликувано на: Пон Окт 25, 2010 11:29 pm 
генерал
генерал

Has thanked: 1624 times
Been thanked: 904 times
Град: ...
колега, знам че е правописна грешка, но нали знаеш, че няма обикновен дизел, който да развие 10хил оборота за 20хил да не говорим :?
защо гледаш оборотите когато си на скорост - те директно се влияят от скоростта на движение с коеф. равен на предавателното число на предавката. ако ти държи високи обороти на място или на свободна може би имаш проблем.
другото, което не разбирам е, стрелката стои на едно място и не мърда ли или какво :?
дай по-ясна информация какво те притеснява и тогава може да се даде някакъв съвет :)
поздрави :biri:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 26, 2010 5:38 pm 
наборник

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Град: Sofia
Извинете за объркания ми въпрос... :( Приемам корекцията Ви, но жените сме голями лайци :oops:
Значи, това което ме притеснява е че стрелката на оборотомера сочи около и над 1000 оборота, когато колата работи на място или на изключена предавка, и над 2хил. оборота след превключването на всяка по-висока предавка. Въпросът ми е, нормално ли е да има такива високи обороти при ниска скорст на движение или при изключена скорост? Прави ми впечатление че преди, стрелката се връщаше на 0 оборота при всяко превключване, а сега все си стой околко и над 1000 оборота. Дали оборотомера има проблем или както предположи един монтьор, проблемът ми е в дизеловата помпа? Как мога да разбера дали е помпата и вярно ли е това :neutral: ?
Благодаря за проявеното желание за помощ!
Поздрави и бъдете здрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 26, 2010 7:32 pm 
генерал
генерал
Аватар

Кара: Peugeot 406 Estate 2.0i 16V / Peugeot 306SL 1.9D / Peugeot 106 1.0 Mi
Has thanked: 490 times
Been thanked: 1771 times
Град: Бургас / Стара Загора
Добре дошла във Форума, колежке. :)
Това, което е трябва да ни кажеш е, при работещ двигател на "свободна" какви са оборотите ти. Трябва да са 750-800. Ако наистина са над 1000, както твърдиш, е добре да се регулират. По отношение на оборотите в движение няма какво да се притесняваш. Влияние върху тях нямаш нито ти, нито майстора. Те зависят от скоростта в километри и съответната предавка, на която си включила в момента.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 26, 2010 8:13 pm 
генерал
генерал

Has thanked: 1624 times
Been thanked: 904 times
Град: ...
skyeye написа:
Извинете за объркания ми въпрос... :( Приемам корекцията Ви, но жените сме голями лайци :oops:
Значи, това което ме притеснява е че стрелката на оборотомера сочи около и над 1000 оборота, когато колата работи на място или на изключена предавка, и над 2хил. оборота след превключването на всяка по-висока предавка. Въпросът ми е, нормално ли е да има такива високи обороти при ниска скорст на движение или при изключена скорост? Прави ми впечатление че преди, стрелката се връщаше на 0 оборота при всяко превключване, а сега все си стой околко и над 1000 оборота. Дали оборотомера има проблем или както предположи един монтьор, проблемът ми е в дизеловата помпа? Как мога да разбера дали е помпата и вярно ли е това :neutral: ?
Благодаря за проявеното желание за помощ!
Поздрави и бъдете здрави!

колежке добре дошла в семейството, както каза Со :bravo:
съжалявам, ако съм бил малко груб в предния ми пост, но просто не ставаше ясно за какво става дума.
и наистина едно посещение на сервиз за регулировка на оборотите на празен ход би трябвало да оправи евентуален проблем с високи минимални обороти. както казах и в предния пост оборотите на скорост не би трябвало въобще да ти правят впечатление. и за да не се влияеш само от показанието на обортомера надавай по едно ухо на мотора. при по-високи обороти това прави голямо впечатление.
поздрави и кажи после как се е оправил проблема :biri:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 26, 2010 8:23 pm 
лейтенант
лейтенант
Аватар

Кара: Трамвай 2ка
Has thanked: 5 times
Been thanked: 20 times
Град: Елин Пелин
Да използвам темата, при мен когато запаля оборотите са нормални 800-900 обаче като позагрее стоят на 1050-1100 :) как да ги регулирам , и какво не е както трябва .

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Автобояджийски сервиз

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]