Проблем с парното !

Потребителски аватар
DyakoV
генерал
генерал
Град: Търговище
Кара: Honda HRV Orange Edition
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 528 times

Re: Проблем с парното !

Мнениеот DyakoV » пет окт 22, 2010 4:59 pm

то и моето преди така правеше,първо мислех за радиоторчето,ама се оказа гарнитурата на главата без да пуши без нищо! откакто я смених никакви проблеми! ама голяма играчка е това сменяне на това радиаторче,дано не се налага :biri:
В памет на Михаил Михайлов - почивай в мир приятелю,ти винаги ще живееш в нашите сърца !

Продавам 306 кабрио на части

cToeB
генерал
генерал
Град: ...
Has thanked: 1280 times
Been thanked: 692 times

Мнениеот cToeB » пет окт 22, 2010 5:03 pm

хаха тази операция съм я правил (смяна на гарнитура говорим :P ). става сравнително бързо и лесно :evalata:
Прецакан ...

poll
редник
редник
Град: София
Кара: Peugeot 306 1.6i 95г.
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Мнениеот poll » вт окт 11, 2011 9:04 pm

Здравейте колеги, съжалявам че вдигам толкова стара тема, но понеже имам идентичен проблем не искам да отварям нова. Та по темата - и мен ме сполетя нещастието наречено спукано радиаторче на парното. Поради невъзможността ми в момента да си позволя да дам над 100 лева в сервиз само за работата по смяната му реших да се заема сам. Тук е мястото да благодаря на колегата Peugeot 306 - описанието му и снимките ми помогнаха изключително много. Днес разглобих и махнах таблото и ми остана да махна самото радиаторче. И тук се сблъсках с неочакван проблем. След като източих антифриза при опита ми да разкача двата маркуча, които влизат в радиаторчето откъм двигателния отсег се оказа, че пластмасовата щипка, която според това което прочетох в Хайнес, след махането на металната, трябва да се бутне за да освободи маркучите, при мен я няма, вероятно е счупена. За онагледяване за коя щипка говоря прилагам снимката на колегата Peugeot 306, като съм я оградил в червено - Изображение . Поради липсата й не мога да освободя маркучите и да ги сваля - не смея да напъвам за да не счупя нещо. Та въпроса ми е дали някой се е сблъсквал с подобен проблем и при липсата на тази щипка как следва да освободя маркучите? Предварително благодаря за отделеното време да прочетете объканите ми обяснения :biri:

Потребителски аватар
ra40
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: 306 Dturbo, Xsara VTS, 407 V6 & 206 SW
Has thanked: 280 times
Been thanked: 1322 times

Мнениеот ra40 » вт окт 11, 2011 9:52 pm

Внимавай,че тази пластмаса е доволно изгоряла.При мен тръбите се счупиха с 120 в движение.4 месеца по-късно и радиаторчето протече. :psuwaj:
Изображение

Потребителски аватар
gantan
лейтенант
лейтенант
Град: ВеликоТърново
Кара: Едно червено peugeot 306xtdt
Has thanked: 37 times
Been thanked: 110 times

Мнениеот gantan » вт окт 11, 2011 11:09 pm

След откачането на металната скоба,движението е само издърпване назад.Старай се да не напъваш странично,хващаш двойката и дърпаш назад(в случая напред към предницата)
....това по-горе е лично мое мнение и никого не ангажирам с него....

Потребителски аватар
dido_ruse
наборник
Град: Русе
Кара: Peugeot 306 1.6 1999y
Has thanked: 1 time

Мнениеот dido_ruse » ср апр 11, 2018 8:51 pm

Синът взе книжка.Днес излезе да кара самичък.И звъни....Излезе много пара и тече нещо.Изтръпнах.Намерих го в Русе в най-голямото задръстване(час пик).В краката пълно с вода.Двигатела ОК.Явно е правя тая процедура с радиаторчето и аз.

Върни се в “306”