ЗАД "БУЛСТРАД ВИЕНА ИНШУРЪНС ГРУП" отказват щета

Потребителски аватар
x-spirit
наборник
Град: София
Кара: 407 2.0 facelift
Been thanked: 1 time

ЗАД "БУЛСТРАД ВИЕНА ИНШУРЪНС ГРУП" отказват щета

Мнениеот x-spirit » пон авг 20, 2012 2:30 pm

Здравейте,

днес отидох да заведа 2 щети по автомобила си, една отпред и една отзад. Първата стана при каране по доста разбит път, а втората е от паркинг. Като отидох да ги заведа ми одобриха само едната с обяснението: "Можете да заявите само 2 щети без документ". Понежел януари съм бил завел една така и сега можело само едната (разбира се избраха по-евтината). Човекът ми каза, че искал някаква слуежбна бележка или протокол от КАТ за събитието. Сега въпросът ми е някой срещал ли го е това и как да постъпя, че не ми се дават 600-700лв. да опраявм брони, а протокол от КАТ за каране по разбит път не мисля, че ще успея да си взема, че и със задна дата.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 3775 times
Been thanked: 5127 times

Re: ЗАД "БУЛСТРАД ВИЕНА ИНШУРЪНС ГРУП" отказват щета

Мнениеот NVG » пон авг 20, 2012 3:59 pm

Имах подобен проблем, но автомобилът беше все още лизингов, ако това има значение. Тогава ми уважиха три щети наведнъж. Трябвало е да отстраниш първата щета, за да имаш претенции за втората. До колкото зная някои застр. комп. в последно време не уважават щети "на паркинг" без протокол от КАТ.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
neo8381
сержант
сержант
Кара: Некво бавно 1.6 16V ?!?!?
Has thanked: 35 times
Been thanked: 45 times

Мнениеот neo8381 » пон авг 20, 2012 4:38 pm

спираш на някой паркинг в центъра званиш на мобилна група някой ме е ударил, Идва гледа описва ако не звъниш на кат да идват да правят протокол. И в двата служея взимаш документите отиваш там удряш им ги в бюрото и да видим какво ще кажат.
Изображение
Специализирана Морга за Peugeot/Citroen Продажба и на нови авточасти.
0888 383 669 / 0883 383 000

Климатиците за вашият Дом:
http://www.klimakomfort.net

Потребителски аватар
x-spirit
наборник
Кара: 407 2.0 facelift
Been thanked: 1 time

Мнениеот x-spirit » пон авг 20, 2012 6:21 pm

Мерси за съветите, ще опитам. На някой телефон да викам КАТ? На 112? И първо застрахователите с мобилен екип или направо катаджиите?

И дали ще стане проблем, ако при завеждането на щетата, която ми отказаха, съм писал друго? Ако дойде протокола от КАТ и че са ме блъснали на паркинг, а съм писал, че е станало в протокола на паркинг в друг град?

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006

Мнениеот NVG » пон авг 20, 2012 7:15 pm

Колега, щетата която си регистрирал, но не си отстранил до настъпване на следващата ще се наложи да поемеш за своя сметка. Внимавай със застрахователния си рейтинг защото има и такъв подобно на кредитния!
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
Изображение

Потребителски аватар
neo8381
сержант
сержант
Кара: Некво бавно 1.6 16V ?!?!?
Has thanked: 35 times
Been thanked: 45 times

Мнениеот neo8381 » пон авг 20, 2012 8:42 pm

Когато нейскат да ти платят щета си тръгваш директно без да завеждаш нищо. После играш сценаря дето ти обясних винаги минава.. Така вече ако са ти писали че я имаш тази щета незнам дали ще стане ... Пробвай в друг клон :)
Изображение
Специализирана Морга за Peugeot/Citroen Продажба и на нови авточасти.
0888 383 669 / 0883 383 000

Климатиците за вашият Дом:
http://www.klimakomfort.net

Потребителски аватар
maldives
генерал
генерал
Град: Frankfurt am Main
Кара: BMW E61
Has thanked: 294 times
Been thanked: 470 times

Мнениеот maldives » съб авг 25, 2012 3:17 pm

А някой запознат ли е специално за въпросната ЗК, колко % от себестойността изплащат(примерно предно стъкло), колата е 11 годишна.
"Прощавам ти", написа тя на капака на BMW'то с перон, "Благодаря ти", написа той, с червен маркер върху гипсираните и ръце!

"Силни думи от слаби характери, не искам да чувам"

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » съб авг 25, 2012 5:11 pm

До колкото съм запознат всички ЗК обезщетяват всички видове стъкла на 100% независимо от годините! Стъклото НЕ старее! Има две категории - здраво и повредено. Няма други степени! :evalata:
Изображение

Потребителски аватар
maldives
генерал
генерал
Град: Frankfurt am Main
Кара: BMW E61
Has thanked: 294 times
Been thanked: 470 times

Мнениеот maldives » нед авг 26, 2012 12:14 pm

Да, че онзи ден стана един фал, като теглих една кола на приятел до сервиз скъсахме въжето, а то с едно метални халки в края на въжето, та и то захвърча, и в насрещното в предното стъкло на един колега, малко разправии, но аз се радвам, че колегата не беше половин метър понапред, че шофьорското му стъкло беше отворено и халката беше на нивото на главата му, предложих двустранен протокол, в който признавам вината си, че аз съм виновен, обадихме се на полицията, дойдоха на място, и те предложиха двустранен протокол, че няма нужда да ги бавим, важното е че нямаше пострадали и спор за вина. Та отидохме до Булстрад, понеже и на двамата ГО ни са към тях, и чрез моята гражданска заведохме щета, служителя, който оглеждаше, спомена за некви 30 % от стойнстта на стъклото, да но преди на мен от гражданска си спомням че от Български имоти за доста щети (от ПТП) включително и предно стъкло ми бяха превели сериозна сума (по спомен 759 лв. за стъклото), та се зачудих, защото колата не беше кой знае каква(Шкода ОСтавия), пък такава сума за стъкло, явно онзи нещо се е правил и не е искал да информира .... :psuwaj:
"Прощавам ти", написа тя на капака на BMW'то с перон, "Благодаря ти", написа той, с червен маркер върху гипсираните и ръце!

"Силни думи от слаби характери, не искам да чувам"

outofyourmind
наборник
Град: Sofia
Кара: Peugeot 307 1.6 бензин
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Мнениеот outofyourmind » вт авг 28, 2012 1:42 pm

Много е важно как и по какъв начин се описват събитията довели до щетата и ви съветвам да търсите специалист които да ви помогне ако недай Боже се наложи... :neutral:

Върни се в “Застраховки!”