Представяне на колата за оглед след отстраняване на щета

Потребителски аватар
amigo
редник
редник
Град: София - Младост
Кара: Peugeot 406 1.8 2001 г., Renault Clio 1,2 2000 г.
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Представяне на колата за оглед след отстраняване на щета

Мнениеот amigo » ср юли 20, 2011 3:45 pm

Случаят е следният: в събота един ме чукна отзад (колата де :lol: ). Пораженията са незначителни и затова не ми се занимаваше с полиция и с неговата Гражданска отговорност, а реших да го мина като паркинг щета. Ожулена е задната броня в десния ъгъл - ожулена боя и лайсна. Вчера бях при застрахователя за оглед, всичко мина доста бързо. Направиха снимки, приеха документите и казаха да чакам 15 дни за превод на пари по сметка. Не очаквам да дадат кой знае какви пари за това, но колкото и да е пак е нещо.
Дотук добре. На описа на щетите обаче са написали изискване след отстраняване на щетите автомобилът да бъде преставен за оглед и заснемане. Е хубаво, ама аз въобще не съм решил кога и как ще възстановявам бронята и дали ще е скоро. Какво ще стане ако не закарам колата за оглед отново? Логично погледнато следва да откажат да приемат други щети на това място. Но освен това могат ли да създават и други проблеми? Например да откажат да приемат щети по други детайли на колата или от други произшествия?
Don't worry, be happy и карай внимателно!

metometo
полковник
полковник
Град: пловдив
Кара: 306"98 и 206"01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 37 times
Контакти:

Re: Представяне на колата за оглед след отстраняване на щета

Мнениеот metometo » ср юли 20, 2011 11:58 pm

По прицип в 15 дневен срок трябва да ти преведат парите. Срока ще е по голям със сигурност.Ако си късметлия, може и да се вместиш в 20 тина дни.
Щом ще ти плащат по експертна оценка, не си задължен да представиш колата на оглед след като ти платят.Трябва да я представиш след като е отремонтираш.Издава се добавък че си отстранил щтите и детайлите са възстановени.
Щети по друхите детайли няма да ти отказват, но ако ти платят за отзад и не си я оправиш, и след това те удари някой, ще имаш проблеми.

Потребителски аватар
amigo
редник
редник

Мнениеот amigo » чет юли 21, 2011 9:12 am

:evalata:
Да, предполагах нещо такова. Да видим тогава колко пари ще дадат и колко ще ми искат за ремонта и ще го мисля.

metometo
полковник
полковник
Град: пловдив
Кара: 306"98 и 206"01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 37 times
Контакти:

Мнениеот metometo » чет юли 21, 2011 9:08 pm

Ако ти е 2001 година може и в сервиз да ти е пратят.По експертна оценка цакат.Малко се плаща.

Потребителски аватар
amigo
редник
редник

Мнениеот amigo » ср авг 17, 2011 5:20 pm

Използвам си старата тема за да питам за идеи как да възстановя бронята от пораженията, които се виждат на снимката. Черната лайсна може би лесно ще се оправи, но останалото е ожулване на боя. Не ми се сваля или ремонтира цялата броня, защото иначе си е здрава - не е счупена или разместена. Възможен ли е ремонт с локално пребоядисване?
Прикачени файлове
17082011(001).jpg
17082011(001).jpg (77.19 KиБ) Видяна 5038 пъти

Върни се в “Застраховки!”