малко информация относно процедурата след птп

broxx
наборник
Град: sofia

малко информация относно процедурата след птп

Мнениеот broxx » вт фев 02, 2010 8:18 pm

здравейте. имам следния въпрос. за да го задам ще започна с малко предварителна информация. стана леко птп в което вината беше в по голямата си част моя. на моята кола и е леко пукната предната броня а на другата и се отчупи околото 20 см парче пак от предната броня и леко се разклати фара. попълнихме протоколите след като от кат ни казаха че за такова нещо няма да се отзоват и ни дадоха номерче че сме съобщили за птп-то. та така попълнихме протоколите за застрахователите като в моя записах пукната предна броня. тук е момента да спомена че имам само гражданска без каско другия водач имаше и двете. аз няма да се занимавам с подаване на каквото и да било защото проблема ми не си заслужава загубата на толкова време но другия човек ще. въпроса ми е - от тук нататък някой ще ме търси ли мен или човека на чието име е регистрирана колата или този които е склиучил гражданската(и тримана сме различни) за нещо под каквато и да е форма за да знам да уведомявам ли другите какво е станало и да се чувстват готови за евентуални новини защото не искам да ги товаря с различни проблеми поради влошено здравно състояние на единия. така че с две думи - мисля изцяло да им го спестя и въпроса е има ли вероятност някой да ги търси(за да плащат нещо или да им се изплати нещо (заради пукнатата моя броня)) и на мен да ми се наложи да обяснявам защо съм го прикрил. ще съм благодарен на малко по изчерпателен отговор. благодаря предварително

metometo
полковник
полковник
Град: пловдив
Кара: 306"98 и 206"01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 37 times
Контакти:

Re: малко информация относно процедурата след птп

Мнениеот metometo » вт фев 02, 2010 11:59 pm

щом ти си виновен, твоята гражданска покрива щетите на колата която си ударил.
Или и изплаща някаква определена от тях си там сума.За да стане това нещо трябва и двете кои да отидете до твоята застрахователна компания кадето си сключил гражданска.Ако не ви върнат за това че няма протокол за птп от кат, ония си му правят оглед и си се оправят с него след това.На теб никакви щети не ти се покриват, и никои няма да те занимава повече.Нито да ти се обайдат да те търсят или прочие.Поне не би трябвало.

Потребителски аватар
anatoli_205
редник
редник
Град: Павликени
Кара: Peugeot 205 GT ;306 Roland Garros-продадено :( ; 406 комби .
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Мнениеот anatoli_205 » ср фев 03, 2010 12:07 am

Със камиона ,който карам натиснах леко една кола.Камиона е служебен.Аз съм само шофьор.Попълнихме с колегата двустранния протокол и го заверихме в КАТ.После отидохме в най-близкия офис на застрахователното дружество в което е направена "Гражданска отговорност" на камиона.Там попълних още някои документи.В протокола и другите документи се признах за виновен.И аз като теб попитах служителя на застрахователната компания дали после няма да ме търсят за нещо след като съм виновен.Той ми каза,че ако е установено,че съм употребил алкохол тогава са щели да си търсят от мен парите,които са дали за покриване на щетит на другия автомобил.Но в случая всичко е редовно и моята "Гражданска отговорност" покрива разходите.Нали за това е застраховка! :kodapraish:
От тогава минаха 4 месеца . Никой за нищо не ме е търсил,нито във фирмата е идвало нещо.Надявам се да съм ти бил полезен! :evalata:
НЕ НА АГРЕСИЯТА ПО ПЪТИЩАТА !!! БЪДЕТЕ КОЛЕГИАЛНИ !!!

Потребителски аватар
sandman
генерал
генерал
Град: София
Кара: Honda Accord 2.0 TDi
Has thanked: 276 times
Been thanked: 85 times

Мнениеот sandman » ср фев 03, 2010 12:09 am

Подкрепям колегата metometo и аз знам, че процедурата е такава :evalata:
Honda Power

Потребителски аватар
mititu
редник
редник
Град: Пловдив
Кара: ПиЖо 307/2002/109/бензин
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Мнениеот mititu » пет фев 19, 2010 11:46 am

Дано си попълнил двустранния портокол правилно че много взеха да ги отказват, затова като се пишат такива работи трябва много да се гледа.
ИграТа Прави БорБата ----->>>>> http://www.erepublik.com/bg/referrer/mititu

Потребителски аватар
Friday
генерал
генерал
Кара: TU5JP/AR32301
Has thanked: 198 times
Been thanked: 120 times

Мнениеот Friday » пет фев 19, 2010 2:22 pm

anatoli_205 написа:...............Той ми каза,че ако е установено,че съм употребил алкохол тогава са щели да си търсят от мен парите,които са дали за покриване на щетит на другия автомобил.........

Интересно ми е как установяват след време, че си или не си употребил алкохол?

Като не дойде КАТ на мястото, как аджеба ще докажеш че не си пил? Да не би застрахователя да идва при теб и да ти бута дрегер. :shock:

Интересно ми е как става пробата за алкохол? Ти ли си я правиш в някое здравно заведение или......

Вчера четох темата на колегата vladimir8507, има уведомление, че не си е направил такава проба.
Какво им пречи на Застрахователите да ти кажат...ами нямаш проба за алкохол, връщай парите....! :udri:
Peugeot 306XS 1.6i|LPG Fathermobile
Alfa Romeo 156 SW 2.0TS|LPG Babymobile

Потребителски аватар
mititu
редник
редник
Град: Пловдив
Кара: ПиЖо 307/2002/109/бензин
Been thanked: 10 times

Мнениеот mititu » пет фев 19, 2010 10:26 pm

Погледни това Наредба № І з – 41
Препоръчително да се знае от всички :)
ИграТа Прави БорБата ----->>>>> http://www.erepublik.com/bg/referrer/mititu

Потребителски аватар
Friday
генерал
генерал

Мнениеот Friday » съб фев 20, 2010 1:54 am

Дам, както си мислех....
Намерих едно интервю с Георги Вълканов от миналата година.
http://www.monitor.bg/article?id=198797
- Проблем с двустранните протоколи, който е в ущърб на застрахователите, е когато има употреба на алкохол. Застрахователят не може да докаже, че виновният е употребил алкохол. Например при ПТП, в което участват скъпи автомобили, когато падне бронята на "Мерцедес" или на "БМВ", щетата може да излезе много голяма. Обаче се оказва, че виновният е пил. Как ще докаже застрахователят, че това е било така? Тук е застрашен неговият интерес. Сега много застрахователни компании по "Гражданска отговорност" въведоха мобилни групи, които отиват на мястото на ПТП и оглеждат. Обаче не може да се откаже изплащане на обезщетение, защото не си се обадил на мобилната група. По закон няма изискване да дойде мобилна група и да те огледа. Тук има пропуск в законодателството.

Потребителски аватар
anatoli_205
редник
редник

Мнениеот anatoli_205 » нед фев 21, 2010 5:53 pm

Friday : Интересно ми е как установяват след време, че си или не си употребил алкохол?

Като не дойде КАТ на мястото, как аджеба ще докажеш че не си пил? Да не би застрахователя да идва при теб и да ти бута дрегер. :shock:

Интересно ми е как става пробата за алкохол? Ти ли си я правиш в някое здравно заведение или......

Вчера четох темата на колегата vladimir8507, има уведомление, че не си е направил такава проба.
Какво им пречи на Застрахователите да ти кажат...ами нямаш проба за алкохол, връщай парите....! :udri:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
За това се иска двустранния протокол да е заверен от КАТ.За това се викат и полицаите,които правят пробата за алкохол и заверяват протокола.
Единствения плюс на този протокол е ,че аз се признавам за виновен,защото така или иначе съм,и избягвам акта,който ще ми напишат за виновно причинено проишествие.

Потребителски аватар
Friday
генерал
генерал

Мнениеот Friday » нед фев 21, 2010 10:26 pm

Не знаех, че след това трябва да идва полиция на мястото!
Аз си мислех, че след като се попълни ДКП се обаждаш в КАТ за номерче и толкова!

Ето сега научих нещо ново! :biri:

П.С. Нали правилно съм те разбрал колега!? :oops:

Потребителски аватар
anatoli_205
редник
редник

Мнениеот anatoli_205 » нед фев 21, 2010 10:30 pm

Да. Правилно си ме разбрал. :evalata: Поне в Ямбол беше такава процедурата.
Добре е да се знае,но е много по-добре да не се попада в такива ситуации!
:biri:

Потребителски аватар
thething69
редник
редник
Град: Sofia, Burgas
Кара: 406 1,8 16V '98 комби с ГИ
Been thanked: 4 times

Мнениеот thething69 » нед ное 07, 2010 4:48 am

Не знам, но в София при подобна случка. ПТП в неделя ние отиваме понеделник при моя застраховател. Попълнихме двустранния протокол :dikimenti: , снимаха ми колата и даже не беше необходимо да ходя до КАТ (поне така ми казаха застрахователите). След това се разрових и видях че двустранен протокол се вади при: липса на пострадали, двете коли са в движение на собствен ход, няма материални щети освен по МПС-тата, няма спор за вината и няма съмнение за употреба на алкохол.
П.П. Имайте по някой протокол в себе си. Дано не Ви се налага де
Поздрави!
406 комби 1,8 16V 1996 с ГИ
Изображение
форум

mobilis
редник
редник
Been thanked: 7 times

Мнениеот mobilis » чет дек 23, 2010 12:50 am

Здравейте. Вдигам темата, защото и аз за сефте направих леко ПТП и имам някои въпроси.
Ситуацията накратко е следната - движа се по бул.Сливница в най-лява лента. Достигам к-ще/светофар в което най-лявата лента е само за завой на ляво. Секцията междувременно светва червено и движещата се пред мен кола спира. Грешката ми е, че не съм се престроил навреме за движение направо и в последния момент (около 5 м. преди стоп линията) чуквам десен мигач и се престроявам. Коли непосредствено зад мен нямаше и не съм засичал никой. Бедата е, че в същия момент се смени зеления сигнал за направо и аз спрях, а зад мен се чукна един опел. Щетата по опела е минимална - леко хлътнала броня и олющена боя, а на мен нищо ми няма. Признах си вината за неправилното престрояване, колегата се обади в КАТ, дадоха му номер, дойде и мобилна група, която снима и попълниха протокол за ПТП. Интересното е, че мобилната група беше на трета застрахователна компания, различна от моята и на другия човек.
Въпроса ми е, аз трябва ли да уведомя моя застраховател за ПТП-то? Хипотетично ако бяхме викнали КАТ, сигурно и двамата щяхме да отнесем актове - аз - за неправилно престрояване, колегата - за неспазване на дистанция (доколкото знам, при удар отзад, винаги е виновен задния). В случая двамата сме се разбрали цивилизовано, но има ли вероятност човека да ме търси (или неговия застраховател) да му покривам щети? Имам валидна ГО, а другия човек си имаше Каско и ГО.

Потребителски аватар
thething69
редник
редник
Град: Sofia, Burgas
Кара: 406 1,8 16V '98 комби с ГИ
Been thanked: 4 times

Мнениеот thething69 » пет дек 24, 2010 1:49 am

Според мен не би трябвало да те търси, ако ти има всички данни номер на полицата по ГО, номер на автомобила ти, трите ти имена и т.н. Предполагам самите застрахователи се оправят помежду си. Весели празници и много безаварийни км :biri: :evalata:
406 комби 1,8 16V 1996 с ГИ
Изображение
форум

Върни се в “Застраховки!”