Въпрос относно талон за кръвна проба и възражения по ПТП

Bohema
редник
редник
Град: София

Въпрос относно талон за кръвна проба и възражения по ПТП

Мнениеот Bohema » пон яну 11, 2010 10:30 am

Здравейте!
Уви, имам лоша новина, която е свързана с питането ми и обичаното ми Пежо-то, което вече не става за нищо.
Става дума за изискван от застрахователя талон за кръвна проба. (Въпросът е за ПТП малко преди Нова година, по време на което моя приятелка управлява автомобила и сега колата претендира за тотална щета. Не беше по нейна вина и не ми се говори за инцидента. Важното за нас е, че всички сме живи и здрави.)
След първия оглед служителите на застрахователя изискаха талон за кръвна проба, но такава не беше направена след ПТП. Дрегерът не отчете никакъв алкохол на момичето, а полицаите, които десетки пъти дебело подчертаха, че не им се занимава с нас, казаха, че при това положение няма нужда от кръвна проба.
В протокола за ПТП в графата Алкохол е задраскано ДА, т.е. водачът НЕ е пил.
Въпросът ми към по-запознатите с подобни казуси е дали това е достатъчно, при положение, че не е направена кръвна проба.
Отделно в акта на шофьора и в протокола, ако имаше употребен алкохол, смятам, че това би трябвало да бъде вписано към причините за ПТП.
По телефона от застрахователя май не ме разбраха добре, но казаха, че държат на този документ и имало как да се изкара и след това, защото щетата е голяма и на втория оглед комисията ще ми разясни.

Шофьорът направи възражения по акта, който е съставен неправомерно, защото няма пострадали хора и нанесени щети по други автомобили. Протоколът за ПТП е написан в духа на акта и не описва коректно фактите около настъпването на ПТП, но в него няма място за възражения. Актът се обжалва за три работни дни след катастрофата, какъв е срокът за протокола и има ли въобще възможност това да бъде направено?

Предварително ви благодаря за помощта!

Потребителски аватар
FALLAF
генерал
генерал
Град: Asenovgrad
Кара: Пежо 406,2.2, бензин, Сеат Толедо,206 бенз.
Has thanked: 264 times
Been thanked: 166 times

Re: Въпрос относно талон за кръвна проба и възражения по ПТП

Мнениеот FALLAF » пон яну 11, 2010 1:50 pm

Колега, след, като дрегера не е отчел наличие на алкохол, полицаите нямат основание да те изпращат за кръвна проба. Това са номера на застрахователите, сега след като е минало време, как ще им занесеш талон за кръвна проба със задна дата.

Потребителски аватар
motceto
редник
редник
Кара: 306xt
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Мнениеот motceto » вт яну 19, 2010 10:47 pm

"Шофьорът направи възражения по акта, който е съставен неправомерно, защото няма пострадали хора и нанесени щети по други автомобили."
Той какво, да не обжалва, че сте викнали КАТ, а е можело с двустранен протокол.? Да ама не, само при леки ПТП-та и ако и двете пострадали коли са в движение, тогава може да се попълни двустраният протокол. Във всички други случаи се изисква КАТ да дойде на място. Това с бележката за кръвна проба, както казва колегата е номер на застрахователя. Полицаите изпращат на кръвна проба когато отчетат алкохол и ти не си съгласен с отчетените показания.
Няма основание за отказ. Ако не ти платят, искай писмено отказа. После една молба за преразглеждане на щетата и ако няма развитие ще пъснеш жалба в надзора. В лев инс ли е гражданската на виновното лице, и ти каско нямаш ли?

Потребителски аватар
hristo_zv
редник
редник
Кара: Peugeot 307 CC HDi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Мнениеот hristo_zv » чет яну 21, 2010 8:06 pm

Кръвна проба се прави САМО ако има наличие на алкохол или по желание на проверяваният. Това дето го искат застрахователите е глупост. Колкото до вписването в акта - да така е, ако някой от участниците в ПТП е употребил алкохол над допустимата граница това се вписва и той автоматично става виновен за ПТП, независимо каква реално е ситуацията. Ако е под границата също се вписва, но виновен е този който е нарушил правилата.

Един съвет - ако от застрахователите продължават да се пънат като магаре на мост им кажи, че ще се обадиш в комисията за защита на потребителите. Би трябвало да си променят мнението. Ако ли не - пиши на комисията.

ПС: Само да спомена - при гражданска отговорност се гледат дали и двамата водачи са пили! Ако виновника е употребил, обезщетение се плаща от Общия Фонд. При каско се гледа дали е пил застрахованият. Кажи за каква застраховка става въпрос (каско или гражданска) за да дадем и повече инфо.
"Нещото което се чупи най-много във френската кола е немската електроника."

Върни се в “Застраховки!”