Проблем с непрехвърлена собственост и гражданска отговорност

nk
наборник
Кара: Peugeot 205 1.4 GR / B

Re: Проблем с непрехвърлена собственост и гражданска отговорност

Мнениеот nk » съб ное 01, 2008 10:44 pm

sexy написа:Не се обиждай,но... обърни се към адвокат и не мъти главите на хората тук с разни термини.

ОК, прекратявам темата, явно излиза извън темата на форума. Извинявам се ако съм станал досаден. За всеки който се интересува повече:

http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=10871

Потребителски аватар
xabre
редник
редник
Кара: Peugeot 406 HDI Стара Загора
Been thanked: 2 times

Мнениеот xabre » нед ное 02, 2008 3:09 pm

nk написа:
Той не е придобил колата противозаконно, но владеенето и след определения максимален срок за прехвърляне е противозаконно, и то по негова вина, тъй като не е спазил уговорката. Същото като да дадеш на някого колата да я "пробва" и той да духне. Именно това е разликата между кражба и обсебване. И не се правя на юрист - така споделиха препатили хора :-)

А уговорката случайно да се е изразявала в писмен предварителен договор, а? Освен това колата не му е дадена да я пробва ами чисто и просто си му е продадена. Друг е въпроса че за продажба на МПС има специален режим по ЗДвП. Както и да е. Не че не искаме да ти помогнем, но и не съм съгласен със виждането ти за начина по кото да стане това.

Потребителски аватар
mamaligabg
сержант
сержант
Кара: Peugeot 306 Kombi, 1.8i 16v

Мнениеот mamaligabg » нед ное 02, 2008 6:18 pm

xabre написа:
nk написа:
Той не е придобил колата противозаконно, но владеенето и след определения максимален срок за прехвърляне е противозаконно, и то по негова вина, тъй като не е спазил уговорката. Същото като да дадеш на някого колата да я "пробва" и той да духне. Именно това е разликата между кражба и обсебване. И не се правя на юрист - така споделиха препатили хора :-)

А уговорката случайно да се е изразявала в писмен предварителен договор, а? Освен това колата не му е дадена да я пробва ами чисто и просто си му е продадена. Друг е въпроса че за продажба на МПС има специален режим по ЗДвП. Както и да е. Не че не искаме да ти помогнем, но и не съм съгласен със виждането ти за начина по кото да стане това.

Според мен пък колегата е напълно прав. Продажбата е била с уговорка колата да се прехвърли. Онзи не се е появил.

Както каза колегата все едно да му я дадеш за да я пробва и да избяга.
"Money is a stupid measure of achievement, but unfortunately it is the only universal measure we have."

shumis
наборник

Мнениеот shumis » чет ное 06, 2008 11:36 pm

Имаш пълното право да подадеш колата за издирване в местната полиция и с издадения ти от райония полицай документ отиваш в КАТ и бракуваш колата. Баща ми има в момента абсолютно същия проблем и така го посъветваха в КАТ двама служилтели по различно време. И двата пъти го чух с ушите си. Само трябва да са минали 2 семици от датата на "изчезване" на автомобила.

Върни се в “Застраховки!”