Пререгистрация на автомобил заради конверсия на газ.

Всякакви въпроси относно законите и правилниците, приложението им и как да се спасим от фишове, актове, бележки, наказателни постановления. Коментари за действията на КАТ, МВР, НАП и други любими служби.

Модератори: tel166, DIDO_407HDI, Sexy

vesko_78
редник
редник
Град: София
Кара: Peugeot 307CC 1.6
Been thanked: 1 time

Re: Пререгистрация на автомобил заради конверсия на газ.

Мнениеот vesko_78 » пет ное 24, 2017 6:39 pm

Абе а дано ама се дърпат.Ако трябва я махам и после ще я слагам пак.До 27 декември трябва да е минала,че после с новите поправки глобата е 200 лв.няма от -до.И до месец ако не смениш номера и талони дерегистрират автомобила.Щели да имат връзка с нотариалната камара.

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ
Град: Сливен
Кара: Peugeot 207 SW 1.6 HDI 110к.с. FAP
Has thanked: 358 times
Been thanked: 598 times

Мнениеот 207RCup » пет ное 24, 2017 10:54 pm

Вписването на АГУ е пожелателно до 3тата година от монтажа и!

След това не може да се узакони за сметка на това... слага се нова бутилка, прави се изпитване и т.н.

Отделно трябва да имаш документ за съответствие на всеки вложен детайл, да минеш през легитимен сервиз за издаване на един протокол. С този протокол ще впишат АГУ в талона. Принципно, когато я има в прегледа- едва ли на канала някой ще те пита за нея.
ВАЖНО: ЛС от "доброжелатели" се трият без да се четат!
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон
the_animal33 написа:Спрете земята искам да сляза.

[Ръчно плетени хамаци

Потребителски аватар
Зайо Байо
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 Saloon 2.0 16V 132 hp RFV 97г. China Blue SV Executive
Has thanked: 131 times
Been thanked: 148 times

Мнениеот Зайо Байо » пет ное 24, 2017 11:18 pm

207RCup написа:Вписването на АГУ е пожелателно до 3тата година от монтажа и!
След това не може да се узакони за сметка на това... слага се нова бутилка, прави се изпитване и т.н...

Доколко си сигурен в това ? Официална ли е тази информация ? При мен са минали 3 години и 3 месеца и точно се бях засилил да я вписвам, но ако е само до три години...лошо :roll:

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ

Мнениеот 207RCup » пет ное 24, 2017 11:44 pm

Наредба I-45.
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол

[Ръчно плетени хамаци

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ

Мнениеот 207RCup » пет ное 24, 2017 11:56 pm

Цитирам дословно:

(4) (Изм. - ДВ, бр. 67 от 2012 г.) Всяка промяна в данните на регистрирано превозно средство и собственика се заявява за регистрация пред съответните звена "Пътна полиция" в 14- дневен срок от настъпването й.
(5) (Нова – ДВ, бр. 45 от 2014 г., в сила от 30.05.2014 г.) Разпоредбата на ал. 4 не се прилага при промяна на данните за вида на горивото в
свидетелството за регистрация. Промяната на данните за вида на горивото се заявява от собственика на превозното средство при извършване
на първата промяна в регистрацията по чл. 14, настъпила след монтирането на уредба в ПС, позволяваща работата на двигателя с втечнен
нефтен газ или сгъстен природен газ, но не по- късно от 3 години от първоначалната проверка на уредбата по реда на наредбата по чл . 148, ал 1
от Закона за движението по пътищата

[Ръчно плетени хамаци

vesko_78
редник
редник

Мнениеот vesko_78 » съб ное 25, 2017 10:50 am

Тоест.Ако не кажа че искам да пише газ/бензин в талона няма да се хванат за газовата и ще си мина нормално.Или да отида в пункт за ГТП да си мина преглед и преглед на газовата уредба и тогава в КАТ всичко ще е наред?

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ

Мнениеот 207RCup » съб ное 25, 2017 9:59 pm

Общо взето. Може даже да не споменаваш за нея... все тая е. Нито знаеш кога е сложена, нито нищо...

[Ръчно плетени хамаци

vesko_78
редник
редник

Мнениеот vesko_78 » нед ное 26, 2017 5:54 pm

Аз няма да.спомена ама нали вдигат предния капак.Трябва да.са прости да не видят инжекторите. :-)

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ

Мнениеот 207RCup » нед ное 26, 2017 6:00 pm

Не е въпроса какво видят, а как ще преценят да процедират.

[Ръчно плетени хамаци

vesko_78
редник
редник

Мнениеот vesko_78 » пон ное 27, 2017 10:26 am

Е да.Дано са на кеф като ида.

kosmopoliten
лейтенант
лейтенант
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 7 times
Been thanked: 60 times

Мнениеот kosmopoliten » пон ное 27, 2017 9:35 pm

Приготви и едно шише уиски за почерпка, може да станат по-доброжелателни.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:

Потребителски аватар
Зайо Байо
генерал
генерал

Мнениеот Зайо Байо » вт дек 12, 2017 10:10 pm

NVG написа:Каква я свърших днес - пререгистрирах успешно. Ето как (за колегите от и около София ще бъда подробен): Въобще не се минава през страшната опашка за първоначална регистрация. Влизате през ... изхода на КАТ-София и след 50м. направо в старата сграда вдясно по стълбичките. Там в салона /за смяна на собственост и други видове пререгистрации/ на гишета от №42 до №46 се подава копие /защото остава при тях/ от протокола за монтаж, копие от полицата за ГО, двата стари талона (голям и малък) и ЛК. Сертификат за бутилката не се иска. Служителката пита CNG или LPG да се впише и дава едно картонче за плащане на таксата. На 5м. с-у гишетата има банкова каса и там се плащат разноските в размер на 13лв. С тези фактури и ЛК се чака по-малко от час пред гише №40 да те повикат поименно за получаване на новите талони. Пуши се навън на стълбите, кафе, лимонада сандвичи и топла скара има с-у изхода на КАТ и задължително се слуша една изгнила тонколона окачена с тел на входа на сградата /вътре в салона има по-модерни/, за да си чуеш името. Обявяват имената на серии през около 15мин. Даваш фактурите от касата и ЛК на гише №40, подписваш се на един документ и вземаш талоните. Това е целия масраф. Успех ви желая колеги!

П.П. Задължително си проверете в новите талони данните на колата и вашите лични дали са коректни, защото преди години бяха ми ги сбъркали уж по моя вина /при наличие на коректни данни от старите официални талони/, та се редих отново и платих два пъти!

Днес и аз успешно пререгистрирах. Година по-късно нещата в КАТ София са идентични с това което е описал NVG, но с леко допълнение. Тук е мястото да му благодаря за подробното описание благодарение на което аз отидох подготвен с необходимите копия и оригинали на документи които се изискват.
Отидох и аз на 42 гише къде ми поискаха копие от протокола за монтаж на ГИ издаден ми от сервиза който монтира ГИ преди години (копието остава за тях, но оригинала се показва за сверка), оригинал на застраховка "гражданска отговорност" който връщат, лична карта и малък и голям талон. И тук вече следва различното от поста на NVG описващ положението в КАТ преди година. С тези документи и едно заявление което изпринти от компа, девойката зад гишето ме изпрати на бутката която е веднага вдясно на входа на 4ти канал защото само там можели да впишат в системата допълнителното гориво. Малка бяла бутка точно на входа на канала. Има още една такава бутка на входа между 1ви и 2ри или между 2ри и 3ти канал не помня точно. Отбелязвам го защото на тази при 4ти канал висях доста време защото нямаше никой (не стига че едвам разбрах за кои бутки става въпрос) и отидох на другата където имаше човек. Там ми поискаха освен подготвените вече документи и удостоверение от оторизиран сервиз за извършена първоначална проверка на уредбата като това:
787591.jpg
787591.jpg (99.4 KиБ) Видяна 139 пъти

или копие на големия отрязък на удостоверението от ГТП в който да е отбелязано, че МПС е с монтирана газова уредба. Първото го нямах, но бях подготвен с второто и представих него. Вписаха промяната в системата и после пак се върнах с всички документи на 42 гише да ги подам и после през каса да платя таксата която все още е 13 лв. След около 30 мин. чакане вече бях с нов талон.
Тоест новото е че вече и в КАТ София не става само с протокол за монтаж от сервиза. Ще Ви трябва и удостоверение за първоначален преглед на монтираната уредба от оторизиран сервиз или ако в големия отрязък от ГТП е вписано че колата има монтирана уредба можете да представите копие от него.
Информативно: работното време на гишетата е от 08:30 до 17:00, но документи се приемат до 16:00 ч. Предварително уведомявайте ако искате да платите с карта направо на гишето защото на някои от гишетата въобще не питат и пускат направо през банка където уж ставало по-бързо защото пос-терминалите им на гишетата много бавно зареждали. Предполагам, че ако се плати с карта направо на гишето се пести 2 лв. комисионна която взима банката отсрани ако се плаща кеш на нея. Паркирането в района както всички знаем е трудно затова вариант е в подземния паркинг на Sopharma Tower където се заплаща 2 лв. на час.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 3812 times
Been thanked: 5178 times

Мнениеот NVG » вт дек 12, 2017 11:16 pm

Зайо Байо написа:... Ще Ви трябва и удостоверение за първоначален преглед на монтираната уредба от оторизиран сервиз ...

Вчера минах за пръв път (след покупката миналата година) ГТП и ми поискаха именно този документ. А аз го нямах, но явно направиха компромис. Обясниха ми, че най-лесно го издават в "Крафт" с-у 40лв. БРЦ и разните други фирмени монтажи имали изискване АГУ да е монтирана съответно при тях. В пункта в "Дружба" (малко преди зеленчуковата борса и с-у сервиза за реглаж ходова част дето съм най-доволен от както съм шофьор) ходя от много години на ГТП, но този път не ми казаха да превключа на бензин при проверката за газове. Колата се придвижва и манипулира на валците в халето от служител, а не от собственика. Цената на ГТП е 48лв.

П.П. Минах успешно с току що сменени задни дискове и накладки на около 25км. градско.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
Зайо Байо
генерал
генерал

Мнениеот Зайо Байо » вт дек 12, 2017 11:25 pm

Не би трбявало да ти го искат след като в талона е вписано добавеното гориво. Или може би защото при теб промяната не е била вписана в системата както мен ме пращаха днес до онази бутка да я впишат специално :roll:

Върни се в “Правни въпроси”