Стрелката на температурата подскача

Потребителски аватар
fog
редник
редник
Град: София
Кара: 206 2.0 HDi
Has thanked: 1 time

Стрелката на температурата подскача

Мнениеот fog » съб юни 10, 2017 9:56 pm

Привет на всички!
На скоро се сбъсках със следния проблем - при включване на климатика стрелката на температурата на охлаждащата течност "полудява", започва да подскача нагоре, към червената зона, веднага след това се връща към нормални показания и после отново... Дори червената "STOP" лампа премигва. Ако не включвам климатика, проблеми няма. Иначе колата си работи нормално, климатика също. На мен ми изглежда като лоша "маса", но не знам къде да я търся. Колата е 206, 2.0 HDI, 2001 година, климатик, не климатроник.
Ще ходи на диагностика така или иначе, но бих се радвал на мнения на колеги, срещали подобен проблем.

Потребителски аватар
fog
редник
редник
Кара: 206 2.0 HDi
Has thanked: 1 time

Re: Стрелката на температурата подскача

Мнениеот fog » съб юни 17, 2017 7:53 pm

Проблемът беше в няколко релета и съпротивлението, които управляват работата на вентилатора - всичките клеясали и корозирали. Оказа се. че вентилатора въобще не се включва и нямаше да забележа, понеже обикновено карам на кратки разстояния. И другата седмица, като изляза в отпуск, щях да се видя в приключение :? . Така че, малкия дявол - диагностика и смяна на всичко по ел- инсталация, свързано с венилатора в СФА - ~280 лв.
Дано съм бил полезен на някого!

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 3812 times
Been thanked: 5179 times

Re: Стрелката на температурата подскача

Мнениеот NVG » нед юни 18, 2017 9:38 am

Това е коректно отношение в автомобилен форум - да зададеш въпрос по даден проблем, ... никой да не ти отговори и на свой ред да публикуваш установената причина и резултата от ремонта. :evalata: :bravo:
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Върни се в “206”